Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wyposażenie USMC


Recommended Posts

Majorowie raczej nie chodzą na patrole ze zwykłymi gruntami więc nic dziwnego że na zdjęciach są w samych MCCUU.

 

Jasne, niemniej jednak jakieś oporządzenie polowe im przysługuje.... Chyba, raczej na pewno.... Pytanie tylko jakie? W końcu starszy oficer to nie tylko wojskowa "biurwa".... ;)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 705
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W naszym woju oficer może dostac kałacha jak go sobie zdobędzie :wink: na wrogu lub zabitym podwładnym..... i ma ten śmieszny pistolecik do pokazywania snajperowi że "Popatrz, ta ja oficer! Shoot me now!!"

 

Hah, a to Ci się dowcipniś znalazł. Ubaw po pachy. No nie ma co ! :wink:

 

 

Teraz ja znowu pojawiam się ze swoim pytaniem :P. Krótka piłka - czy jak chcę wzorować się na USMC (ale luźne wzorowanie, nie reko) to przyczepi się ktoś, jak będę miał MICH ? Nie chodzi mi o FR, bo to wiem, że na luzie. Tylko chodzi mi o zwykłego szweja. Może głupie pytanie, jednak zależy mi trochę na nim ;)

Link to post
Share on other sites

Hah, a to Ci się dowcipniś znalazł. Ubaw po pachy. No nie ma co ! :wink:

hmmm, to taki dowcip przez łzy. Sam jestem oficerem rezerwy SZ RP i ciągle zadaję sobie to pytanie: Dlaczego oficer MUSI tak bardzo odznaczać się w polu w wyposażeniu od zwykłego żołnierza? Powiniem mieć taki sam sort jak zwykły żołnierz a jedyne co go odzancza to stopien, i to zakamuflowany

 

ale jak mówią "tam gdzie zaczyna się wojsko kończy sie logika" :)

Link to post
Share on other sites

Zakończmy to przerzucanie postów nie na temat o który pytałem. Zart jak żart, są lepsze i gorsze... jak trafisz do naszej armii i jak może zostaniesz oficerem to... hmmm już chyba będzie armia zawodowa. Na obecne misje jeżdżą zawodowcy. A realia kraju sa jakie są (oficer nie ma innej broni jak krótka). I żadne opowieści nie zastąpią tego co sam przeżyłem tu i tam w polskim mundurze... Mój dziadek tez nie lubił opowiadać o wojnie.... Najwięcej opowiadaja ci co dużo usłyszeli a nie przeżyli. Niestety...

 

ponawiam więc pytanie oficer piechoty morskiej, żaden SF, tylko zwykły piechur - jakie różnice w wyposażeniu? A może po prostu ich nie ma... Procent - orientujesz się?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ej Panowie wałkujemy ten temat MICHów od pewnego czasu. A ja jestem na 90% pewien, że widziałem zdjęcie Gruntów w MICHach, nie Panów z MSOB etc. tylko tradycyjnych Gruniaków. Poszukam tego zdjęcia, bo nie chcę uszkiwac. Ale pewni jesteście, że nadal MICHów się nie widuje ? Mi też się tak zawsze zdawało i tego się trzymałem.

Link to post
Share on other sites
Są takie jednostki jak Reconnaissance Plutoons czy coś w tym stylu - podlegają MEU i może o to Ci chodzi

 

No, tyle, że MEU tworzone jest z różnych jednostek i nie jest tworem stałym strukturalnie, dlatego to są chłopaki albo z FR albo z Marine Recon. Czyli to co zwykle.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
Ej Panowie wałkujemy ten temat MICHów od pewnego czasu. A ja jestem na 90% pewien, że widziałem zdjęcie Gruntów w MICHach, nie Panów z MSOB etc. tylko tradycyjnych Gruniaków.

 

Może to był jakiś MSOB wśród gruntów. Na zdjęciach z Iraq często widać między gruntami jakiś specjali. Po prostu jakaś przyległa misja lub coś podobnego. MICH-ów jako standard u szwejów używa US Army. Marines mają LWH aktualnie.

Edited by hada
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...