Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MIWO Lubliniec (opinie o obsłudze i produktach) #1


Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kiwi, a będziecie mieli kapelusze na mój łeb? To obwód 62 :-F

 

Bydzie, bydzie!!! Na niestandardowe ( czyt. mocne) głowy też kapelusze będą.Oczywiście trzeba będzie uszyć indywidualnie. szyliśmy już mundur na człowieka o wzroście 202cm, klatce piersiowej 150cm i pasie 168cm to z kapelusikiem też damy radę.

 

Czy jest cały czas możliwość zamówienia munduru w kamuflarzu polskim ale cyfrowym

 

Niestety,ale nie. Zostały nam resztki pikselków pustynnych i to na razie wszystko.

 

 

Grisza76, jak jesteś z Tychów i znasz Kiwi to strasznie mnie dziwi, że nie pamiętam człowieka...

Edited by Renata Michalik
Link to post
Share on other sites

A my na kombinezony dalej czekamy...

 

My też czekamy..... aż technolog skończy szablony we wszystkich rozmiarach.

 

 

Oj, pamiętasz, pamiętasz ;) Poszło na priva - pozdrowienia :)

A co do kapelusza - liczę na możliwość uszycia go we flecktarnie

 

No proszę, jaki świat jest mały!!!

 

Nie mamy możliwości uszycia kapeludka we flektarnie, bo w tym kamuflażu mamy tylko cordurę.

Link to post
Share on other sites

Kolejny wpis, bo nowe pytanie. Choć napoprzednie jeszcze odpowiedzi nie było.

 

Mam w domu turystycznego 3l hydrobaga firmy source w pokrowcu z izolacją termiczną. Niestety nie ma on szelek, a wieksozśc z moich plecaków (w tym ten najmniejszy) nie mają ani kieszeni, ani wyjścia na hydratację.

Żeby coś z tym zrobić, przymierzam się do jednego z dłoch modularnych zasobników na hydrobag firmy MiwoL:

http://www.miwomilitary.pl/?p=8.38.DROMADE...3.MIWO-MILITARY

lub

http://www.miwomilitary.pl/?p=8.378.NA-POJ...9.MIWO-MILITARY

 

Oprócz hydratacji, zasobnik ma robić za mały modułowy plecak do kŧorego dopioł bym buttpack i ewentualnei dodatkowe zasobniki. Dromader wydaje mi sie bardziej ergonomoczny.

 

A teraz pytanka:

- czy do któregoś z tych zasobników da się włożyć hydrobag w oryginalnym pokrowcu (Dromader raczej odpada, ale do tego drugiego może tak?)?

- jak jest w dromaderze z nalewaniem wody przez wlot z odkręcanym korkiem. Czy da się to przeprowadzić bez wyjmowania bukłaka zpokrowca. Bo w tym drugim, odpiany suwak da swobodnie odchylić duży kawał materiału, zeby nie było problemów z nalewaniem.

 

I tak ergonomia i wygląd namawiają mnie do Dromadera. A możliwosć swobodniejszego posługiwania sie bukłakiem do drugiego rozwiązania.

Link to post
Share on other sites

http://www.miwomilitary.pl/?p=8.234.NA-MAN...4.MIWO-MILITARY

 

Czy można bylo by prosić Miwo, zeby przymierzyła do tego pokrowca butle Nalgene. Interesuje mnie szczególnie jak wygląda po zapięciu klapy. Bo do zasobnika uniwersalnego nalgene wchodzi, tylko klapa trochę odstaje, ale zapiac się da.

Więc to sprawdzenei tylko tak dla świętego spokoju :)

 

Niestety, ale proszenie MIWO nic nie da bo MIWO nie posiada w/w butli.

 

 

Kolejny wpis, bo nowe pytanie. Choć napoprzednie jeszcze odpowiedzi nie było.

 

A teraz pytanka:

- czy do któregoś z tych zasobników da się włożyć hydrobag w oryginalnym pokrowcu (Dromader raczej odpada, ale do tego drugiego może tak?)?

- jak jest w dromaderze z nalewaniem wody przez wlot z odkręcanym korkiem. Czy da się to przeprowadzić bez wyjmowania bukłaka zpokrowca. Bo w tym drugim, odpiany suwak da swobodnie odchylić duży kawał materiału, zeby nie było problemów z nalewaniem.

 

I tak ergonomia i wygląd namawiają mnie do Dromadera. A możliwosć swobodniejszego posługiwania sie bukłakiem do drugiego rozwiązania.

 

... bo, kurna, trudne pytania zadajesz i musiałam sprawdzić w google co to jest ta butla...

 

Odpowiadam na kolejne trudne pytania:

Ad. 1 Do każdego z zasobników dało się włożyć odpowiedni pęcherz systemu hydracyjnego (przynajmniej każdy z tych, które wpadły w nasze ręce), ale nie mogę gwarantować, bo ktoś mógł wymyślić coś bardzo niestandardowego.

 

Ad. 2 Nalewa się. Efekt zależy od zręczności nalewającego/nalewacza.

 

Bren, skąd ty te pytania bierzesz?

 

Kup ten pokrowiec z zamkiem błyskawicznym. Jak ci się ten pęcherz systemu hydracyjnego znudzi, to możesz w nim nosić notatnik na następne pytania. :-P

Link to post
Share on other sites
... bo, kurna, trudne pytania zadajesz i musiałam sprawdzić w google co to jest ta butla...

 

Oj Renata, nie jesteś trendy ;)

http://www.nalgene-outdoor.com/

http://www.maxpedition.com/store/pc/viewPr...p;idproduct=568

 

Butla nalgene daje +5 do lanus, a w pokrowcu maxpedition, dodatkowe +5 ;)

A tak na serio to nosze ją w Waszym średnim zasobniku i prawie się dopina (klapka lekko odstaje). A manierkowy zasobnik chcę wziaśc ze względu na boczną kieszonkę na tabletki oczyszczające lub herbatę.

 

 

Co do pokrowca na hydratacje, to najlepiej było by wziaść swója bukłak, pojechac do Was i przymierzyć. Niestety mam do was trochę za daleko. Wezmę ten z zamkiem, jest bardziej uniwersalny.

Zawsze zamiast bukłaka mozna nosić duży notatnik lub karmiate.

 

Dzięki za szybką odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

Oj Renata, nie jesteś trendy ;)

 

Łoj!!! Nie jestem! Ani trendy ani lans. U nas liczy się prostota, bo tylko ona gwarantuje niezawodność (patrz kałasznikow).

 

Uprzejmie drogich klientów informuję, iż za niewielka dopłatą, istnieje możliwość zamówienia kamizelek i wyposażenia modułowego z palsami mocowanymi ryglami. W przyszłym roku zamierzamy przejść wyłącznie na taki system mocowania taśm, co będzie się wiązało z niewielką podwyżką cen.

Link to post
Share on other sites

Pytanie z innej beczki

są różne kamizelki, ładownice a czy mozna by zrobić "różne" wzory mundurów?

wyjaśniam: jako kierowca (cywilny) problematyczne jest używanie kieszeni udowych w spodniach

czy mozna by np. otwieranie zrobic po skosie lub kieszenia jak są w kombinezonach dla pilotów?

Link to post
Share on other sites

A wiesz może czemu w mundurze ACU i mundurze MIWO są takie małe kieszonki na łydkach? Nie? A właśnie dlatego, żeby można było z nich korzystać podczas jazdy samochodem (Jako pasażer/kierowca) gdy na siedząco dostęp do kieszeni udowych jest utrudniony.

Link to post
Share on other sites

Ja to wywnioskowałem z czynności, którą kiedyś wykonywali żołnierze z sił specjalnych przeszywając kieszenie udowe na łydki, aby było z nich łatwiej korzystać w kucki i za kierownicą.

 

A i byłbym zapomniał...

Królik też mi powiedział, że właśnie po to są te kieszonki.

Edited by aciepk
Link to post
Share on other sites

Mam pytanie: czy Królik lub któryś z was biegł z pełnym magazynkiem w kieszonce na łydce? Niech spróbuje. Życzę powodzenia! I niech to nakręci i rzuci na YouTube, bo wszyscy chcielibyśmy to zobaczyć :wink: :wink: :wink:

Siedzą obok mnie koledzy żołnierze (jak to aciepk napisał "z sił specjalnych") i uśmiali się setnie na sama myśl.

Uprzejmie informuję, iż w kieszonce na łydce żołnierze noszą opatrunek, morfinę (jak dostaną postrzał w ramię to najłatwiej zdrową ręką tam sięgnąć) , a niektórzy (w bazie) papierosy lub tytoń.

 

kthulhu, mam nadzieję , że pisząc o kolegach noszących w kieszeniach na łydce magi, miałeś na myśli plastikowe magi na pestki. Jeżeli nie to chyba masz dużo znajomych utykających na jedną nogę...? Na dwie...?

 

 

Pytanie z innej beczki

są różne kamizelki, ładownice a czy mozna by zrobić "różne" wzory mundurów?

wyjaśniam: jako kierowca (cywilny) problematyczne jest używanie kieszeni udowych w spodniach

czy mozna by np. otwieranie zrobic po skosie lub kieszenia jak są w kombinezonach dla pilotów?

 

Można by zrobić różne wzory mundurów, tylko po co, jak na rynku jest tyyyyle wzorów.

W MIWO MILITARY Lubliniec najlepiej znamy się na wyposażeniu wojskowym, nieco słabiej na policyjnym. To może by ktoś inny uszył mundury dla kierowców cywili....???

Link to post
Share on other sites

Akurat kwestia magazynków do M16/4 noszonych w kieszeniach na łydkach była poruszana w kolejnych źródłach amerykańskich - zarówno na stronach PEO jak i na wojskowych forach amerykańskich - na przykład w http://www.rangerup.com/bigadvice.html

 

Owszem kieszenie idealnie mieszczą magazynek STANAG i zdaje się że taki pomysł błąkał się po głowie panom z Natick Labs przy okazji projektowania ACU ale życie tę koncepcje zweryfikowało. Pomysł z magazynkami był od początku głupi i nikt tych obijających się magazynków tam nie nosi - obecnie zaleca się noszenie w nich opatrunków, staz typu CAT, autoinjektorów, folii ratunkowej etc.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...