Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MIWO Lubliniec (opinie o obsłudze i produktach) #1


Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie macie, popularność tego magazynka jest znikoma że nie ma co go wprowadzać do masowej oferty. Owszem można zrobić ładownice na takie magazynki ale to na indywidualne zamówienie przy nieco większych kosztach i dłuższym terminie oczekiwania. Generalnie po MSPO 2007.

Link to post
Share on other sites

Ostatnio na waszej stronie pojawiły się mundury, jeszcze wersja pierwsza. I tu dwa pytania.

Planujecie oczywiście szycie w starej, dobrej, nietkniętej pixelem panterze leśnej? :strach:

Skąd ten skok cenowy? Jeśli mod.2 mam mieć cenę zmienioną względem aktualnej to... niewesoło. :lol: No chyba, że to już jest ten próg, który się "jakotako" nie zmieni.

 

pozdrawiam,

Kamil

Link to post
Share on other sites

"Czysta" pantera pojawi się tez raczej po wrześniu, bo trzeba zamówić nową partię odpowiedniego materiału - zwłaszcza Kamela i Frontiery.

 

Cena powinna być na utrzymana na obecnym poziomie. Zmieni się głównie ergonomia munduru, plus zostaną dodane nowe elementy. Zresztą cena to głównie wynik cen materiału mundurowego produkowanego w kraju i opatrzonego odpowiednimi dopuszczeniami - gdybyśmy jak np. Helikon kupowali rzeczy szyte w Chinach to zapas zysku na cenie jednego munduru byłby ogromny a tak wynosi ok 3% - 4% po odliczeniu kosztów produkcji i podatków. Nie żartuję, sam byłem zaskoczony po wyliczeniu.

 

Możesz też skorzystać np. ze Skype.

 

Słuchajcie, ten wątek nie służy w założeniu do zadawania pytań "kiedy przyjdzie moja paczka, którą wysłaliście w zeszły wtorek?" bo od tego są lepsze i bezpośrednie drogi kontaktu z firmą, na miejscu w Lublińcu skąd wysyłane są paczki i gdzie mieści się produkcja i biuro. Macie do wyboru telefon stacjonarny, komórkę, fax, mail, Skype, GG, Tlen i co tam jeszcze...

 

Ja mogę wam powiedzieć i czasem pokazać - współpracując z MIWO Lubliniec jakie mamy plany, nad jakimi projektami myślimy, gdzie się nasz sprzęt pokaże itd - bo w tym bezpośrednio biorę uczestniczę, zgodnie z własnymi zainteresowaniami - powiedzmy że takie mam hobby.

 

Zamierzamy się stopniowo rozwijać w kilku kierunkach - pierwszy z nich już znacie - i to jest projektowanie i produkcja oporządzenia (w miarę pozyskiwania lepszych surowców i części, na poziomie dorównującym uznanym markom światowym takim jak np. Eagle Ind.), inna sfera działalności to umundurowanie specjalistyczne, jeszcze inna to osłony balistyczne - dalej są jeszcze części do broni i jej modernizacje (to są sprawy dla airsoftowców raczej mniej istotne). A nie wymieniłem wszystkich projektów...

 

To wszystko wymaga czasu, cierpliwości i pieniędzy - Amerykanie robią to w sposób zorganizowany od 25 lat! My dopiero od kilku i to w kraju gdzie kupno dobrej taśmy poliamidowej jest sztuką, a głupiej Cordury nie produkuje się wcale...

 

Nie przez przypadek naszym firmowym motto stało się zapożyczone od słynnego Shackeltona "Fortitudine Vincimus" - Wytrwałością Zwyciężymy.

Edited by Catch22
Link to post
Share on other sites

Do tej kamizelki (a raczej jej modelu 2) będzie pełna opcja balistyczna (częśc już jest) czyli osłona krocza, nerek, dwuczęściowy kołnierz, naramienniki, opachy (czyli DAPs i DIPs), dodatkowa część na ramiona osłony ud itd. Czy będzie w 100% pasowało do CIRASa to nie wiem bo nie mam CIRASA pod ręką, ale jeśli chciałbyś sobie rozbudować coś w swoim to można pokombinować. Jakby co PW czy inne.

 

Żeby nie było że się opieprzamy to kilka takich różnych...

 

Plate Carrier systemu RATS (RATS/PC mod.0)

RATS_PlateCarrier.jpg

 

 

Kamizelka RATS/V mod.0 z przodu

RATS_Vest1_front_man.jpg

 

Plate Carrier RATS/PC mod.0 z przodu

RATS_PlateCarrier_front_man.jpg

 

Filmik z szybkiego wypięcia Plate Carriera (same klamry, wersja QR na razie w drodze)

th_Film_RATS_PC.jpg

 

Filmik z szybkiego wypięcia kamizelki bazowej systemu RATS

th_PICT4371.jpg

 

Plate Carrier ma w sobie dwa ultralekkie Polietylenowe kafle klasy III NIJ + dwa boczne wkłady kevlarowe. Kamizelka dwa ciężkie wkłady ceramiczne klasy IV NIJ i pełną miękką balistykę. To są oczywiście prototypy, po testach w paru "firmach", przed ostateczną wersją produkcyjną będą wprowadzone poprawki zgodne z sugestiami użytkowników końcowych i naszymi chwilowymi olśnieniami.

Edited by Catch22
Link to post
Share on other sites
Cena z wkładami będzie raczej zabójcza dla portfela
Zabójcza to sprawa względna ;) ale na pewno cena podskoczy o kilkaset % ;)

 

Czy będziecie sprzedawać cywilom z wkładami ? Jeśli nie czy licencja ochroniarska wystarczy ?
O ile mi wiadomo w Polsce nie ma przepisów dotyczących sprzedaży osłon balistycznych osobom prywatnym, więc to już sprawa dobrych chęci firmy - będą chcieli, będą sprzedawali.

A swoją ścieżka, jak wygląda sprawa sprzedaży wszelkim służbom? Np. takie MIWO zamawia dla siebie osłony w Moratexiei może je bez niczego sprzedawać policji, ŻW czy BORowi? Czy muszą przejść jakieś testy? Czy firma musi dostac jakies pozwolenia?

Link to post
Share on other sites

Nasza Balistyka nie ma nic wspólnego z Moratexem czy JMD.

 

Nie ma przepisów zabraniających sprzedaż osłon balistycznych cywilom, chociaż zwykle rejestruje się transakcje i kupujących.

 

Nasza balistyka jest już po testach przeprowadzonych przez krajowych odbiorców. Posiada certyfikację amerykańskiego NIJ, NATO i kilka lokalnych dla poszczególnych krajów UE.

Link to post
Share on other sites

Nie od razu, ale owszem przewidujemy dołączenie balistyki do naszej oferty, tak jak jest to dostępne w sklepach w USA. Myślimy też nad ćwiczebnymi ekwiwalentami masowymi zarówno miękkich jak i twardych wkładów balistycznych - do zastosowań rekreacyjnych i treningowych.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...