Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MIWO Lubliniec (opinie o obsłudze i produktach) #1


Recommended Posts

:mrgreen: prosze powiedz że nie będą tylko na wersje 9 mm ;-)

 

Tak się składa ze resorty nie kupują .45, ostre mamy tylko do 9mm i pod nie robimy (i tak są sporo masywniejsze od UZI czy MP5) ale nie wykluczam ze wejdzie i 11,43mm - nie obiecuję jednakowoż.

 

Po dłuższej walce PSE 2 czyli sztywny rescue/gun belt osiągnął wreszcie postać ostateczną.

 

PSE2.jpg

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A teraz pytanie z głupia franc, w MIWO'skich 'pokrowcach na pojemniki z wodą izolowanych' są otwory na korek/nakrętkę czy jak to tam zwac, tylko ekhm jest kilka wielkości tychże nakrętek... pytanie mnie naszło po tym jak zamówiłem wkład od camela 3-color(2l)... Będzie pasować?

 

No i pytanie z typu łatwych, na stronie pominięty jest DPM przy wyborze kamuflażu tych pojemników, mimo to mogę sobie zażyczyć sobie tegoż maskowania?

Link to post
Share on other sites

Po co? Mamy już opracowane nowe modułowe ładownice do PM mieszczące równie dobrze UZI, PM98, MP5 i UMP (wymogi użytkowników docelowych).

 

Pomijam że chciałbym zobaczyć jak koleżkowiec z tego zdjęcia sprawnie zmienia magazynki w piątce mając je tak poupychane że musi uważać żeby łapiąc za jeden nie wyciągnąć drugiego. Bo spiętę łącznikiem to one raczej nie są...

 

A co z tą ceną? Zamierzasz zamówić 300 sztuk i chcesz negocjować? ;-)

Edited by Catch22
Link to post
Share on other sites

Koleżkowiec ze zdjęcia to jestem ja we własnej osobie i problemów ze zmianą nie mam żadnych. Ładownice są dość luźne i problemy pojawiły by się dopiero po umieszczeniu tam 3 maga.

 

Co do tych opracowanych ładownic to nie mogę ich znaleźć na stronie. Czy to dlatego, że jeszcze nie ma ich w ofercie, czy dlatego, że się nie zrozumieliśmy?

Link to post
Share on other sites

Nowych jeszcze nie ma w produkcji więc, tradycyjna odpowiedź brzmi - modele i prototypy będą wchodzić stopniowo do produkcji po MSPO, w tej chwili sprzęt jest już po testach, więc wiemy co z nim i jak.

 

Skoro mówisz że nie masz problemów ze zmianą to może zrób jakiś filmik, bo chętnie zobaczymy. My zrobimy swój na nowym sprzęcie - zrestą po to stworzyliśmy jak już pisałem "galerię" żeby rozwiać pewne wątpliwości do do obsługi, konfiguracji etc.

Link to post
Share on other sites

No to oby jak najszybciej weszły do tej produkcji, bo już macie na nie następnego klienta.

 

Co do filmiku, nie sądzę by była taka potrzeba, łapiąc za jeden magazynek nigdy nie udało mi się wyciągnąć drugiego, może dlatego że takiego ułożenia magów używam od jednego strzelania. Nie wiem jakie są standardy szybkiej zmiany magazynka, ale zajmuje mi to około 3-4 sekundy, może mniej.

 

Tak czy inaczej przegroda między magazynkami na pewno wyeliminowała by jakiekolwiek prawdopodobieństwo przypadkowego wysunięcia się drugiego magazynka przy zmianie.

 

No i pytanie ostatnie, jaka będzie cena tej ładownicy, czy taka jak tych, które są dostępne teraz, czy może jako nowość będzie droższa, albo od razu objęta promocją? :)

Link to post
Share on other sites

Odnośnie wyciągania magazynków z ładownic CQB. Posiadam owe pod 2 MAG M16. Korzystam z magazynków G&P oraz G&G., Jako że te magazynki mi hałasują w replice (są na tyle duże luzy w replice) to po oplatałem je taśmą izolacyjną. Powstał niestety problem. Ponieważ jeśli magazynki nie były obwinięte taśmą to wychodziły z ładownic gładko nie podnosząc pozostałych magazynków. Teraz niestety taśma stawia taki opór, że wyciąga wszystko inne. Dla zapobieżenia tego typu sytuacjom jako przegrodę stosuję kartkę papieru. Nie wciąga to pozostałych magazynków. Sprawdźcie czy to nie będzie rozwiązaniem problemów w niektórych sytuacjach. Oczywiście jest to rozwiązanie prowizoryczne w stosunku do normalnych przegród! Podaję jako ciekawostkę na próbę rozwiązania problemu!

Link to post
Share on other sites

Nowa ładownica na 2 magazynki poprawnie funkcjonuje z magazynkami ostrymi od AK/Tantala/Beryla/M16 nic nie należy owijać ani w inny sposób ulepszać natury, chyba że ktoś baaardzo lubi i musi mieć Magpule (przydatne raczej w szinglach)

 

Co do gołych bab to awaria serwera, to zaprzyjaźniony biznes ale trochę inna branża p-)

Link to post
Share on other sites

Z punktu widzenia zastosowań, ASG gdzie replika replice nie równa i magazynek magazynkowi również... Można powiedzieć, że zostałem do tego zmuszony!!... Ale nie przeszkadza mi to zbytnio. Niestety nie moja wina, że producent repliki robi do niej nie dopasowane idealnie magazynki!!

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jakie są standardy szybkiej zmiany magazynka, ale zajmuje mi to około 3-4 sekundy, może mniej.

 

Oj, kolego chyba mijasz sie z prawda nieco...

Zmiane magazynka liczy sie zwykle tak:

Pada strzal=czas start.

wypinasz stary, wyjmujesz nowy, wpinasz, robisz-co-potrzeba-aby-strzlalo,

strzelasz=czas stop.

Mierzy timer- sprzecicho ktore zapisuje strzaly

Inaczej nie da sie tego pomierzyc, bo jak - stoperem???

 

Noł łej zebys zmienil maga w MP5 w trzy sekundy lub mniej.

Pozdrawiam

v.

Edited by Ventilatorr
Link to post
Share on other sites

Nie mijam, napisałem że nie wiem jakie są standardy. Moja zmiana magazynka to zmiana magazynka w AEGu, więc nie muszę bawić się w przeładowania itp.

 

Czas mierzyłem sam i do samodzielnego pomiaru faktycznie jest to trudne.

 

Pełny czas z włączeniem stopera w zegarku i po całej akcji jego podniesienie i wyłączenia, a szamotałem się z tym trochę wyniósł 6 sekund. To chyba nie tak dużo.

 

Tak czy inaczej chodziło o to, czy nie ma problemów ze zmianą magazynka z pokazanych przeze mnie łądownic. Problemu nie ma :)

Link to post
Share on other sites

Catch22 - czy zamierzacie produkować np: uprzęże do zjazdów na linach ? Może macie już jakiś projekt :) ?

 

 

Może nie klasyczne uprzęże - bo od tego są inne zaprzyjaźnione firmy, np. Lhotse, ale ich "taktyczne" rozwinięcia - takie jak seria EPM, łącząca w sobie cechy pasa oporządzeniowego (beltkitu) z pełną uprzężą zjazdowo-wspinaczkową. Obecnie są 3 prototypy, wzór już został zastrzeżony na całą EU i będzie jeszcze rozwijany. Poniżej dwa z 3 wariantów EPM na tle optymistycznych różowych ścian naszej krojowni...

 

EPM1.jpg

EPM2.jpg

 

PS. rozmiar to "M" więc na mnie trochę przymały na zdjęciu.

Edited by Catch22
Link to post
Share on other sites

Z tym że firma Lhotse robi uprzęże typowo do wspinaczki sportowej, istnieje możliwośc u Was zamowienie uprzęży czysto "zjazdowej" ? Czyli coś na wzór Lhotse ale bez żadnych pętli po bokach do mocowania "szpeju" itd... Czysta uprząż z czarnych taśm.

 

Myślę że jeżeli cena była by konkurencyjna to znalazłoby się więcej zainteresowanych osób.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Szpejarki same po jakimś czasie odpadają. Pomysł uprzęży połączonej z beltkitem bardzo mi się podoba. Czy część biodrowa pasa (ta z palsami oczywiście) jest w jakiś sposób usztywniona? Czy posiada może jakieś miękkie wypełnienie zwiększające komfort użytkowania? Sam używałem i używam, chociaż teraz już rzadko, uprzęży Lhotse i po paru godzinach zjazdów i wiszenia na wysokości strasznie bolały mnie miejsca w których pas wpijał się w ciało, nie wspomne o czerwonych pręgach które wyglądały jakby mi ktoś kijem po plecach przejechał.

Link to post
Share on other sites

Ja dyskomfortu o którym piszesz nie odczuwałem…

Ale skoro masz z tym problem to myślę że zamiast interesować się raczej prostymi konstrukcyjnie uprzężami „militarnymi”(które często komfort użytkowania stawiają na drugim planie bo to bardziej sprzęt „awaryjny” i ma inne priorytety) powinieneś celować w coś typowo wspinaczkowego np. petzl Adama lub calidris(znajomy bardzo chwali przy czym zaznacza że różnice odczuwa się dopiero przy dłuższym „wiszeniu” bo tak to lepiej kupić coś tańszego).

Link to post
Share on other sites

Pytam z czystej ciekawości. Nie miałem dotychczas styczności z wieloma firmami produkującymi uprzęże, być może dyskomfort wiązał się z tym że moja uprząż nie pochodzi z wysokiej półki. Co do tego że "militarne" konstrukcje są konstrukcjami prostymi, gdzie komfort stawia się niżej niż inne aspekty, zgodzę się z tobą, masz rację. Pomyślałem tylko że skoro w innych beltkitach umieszczane są comfortpady czy usztywnienia to byc może w tym produkcie również znajdą się takie udogodnienia.

Link to post
Share on other sites

Jak sam widzisz podstawą EPM jest modułowy pas taktyczny serii PT, który posiada piankowe wyścielenie - więc przynajmniej jeśli chodzi o ten element to sprawa jest wyjaśniona. Przypominam że to są póki co prototypy, nie wersje ostateczne.

 

Co do uprzęży z pytania Rocketa - jeśli chodzi o sprzęt wspinaczkowy to współpracujemy z Lhotse, więc raczej do nich należy kierować to pytanie o "gładką" uprząż bez szpejarek itd - może być czarna lub oliwkowa o ile wiem.

 

A tak wyglada miękka balistyka po ostatnich testach resortowych - wytrzymała serię z przyłożenia z MP5 i strzelanie z mniej niż 10m z TT więc nie mamy się czego wstydzić... (odpowiednik IIIa Special wg, klasy NIJ)

 

Balistyka1.jpg

 

A tak wyglądają nasi mali przyjaciele po spotkaniu z solidną warstwą Kevlaru Dupont.

 

Balistyka2.jpg

Edited by Catch22
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

W temacie "taktycznych" uprzeży poszukajcie produktów firmy YATES, oficjalna strona:

 

http://www.rescueresponse.com/store/Yates_Gear.html

 

Duża oferta, uprzęże sportowe, ratownicze i własnie takie prościutkie mocne konstrukcje, nie wiem jak po polsku nazwać "assault harness".

 

A w kraju to rzeczywiście Lhotse jest nie do pobicia (zreszta sa to bardzo dobre uprzęże).

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...