Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Czy w polsce potrzeba miasteczka ASG.  

178 members have voted

  1. 1. Czy miasteczko asg powinno powsta??

    • Tak
      163
    • Nie
      15


Recommended Posts

Witam wszystkich zauważyłem ze w Polsce asg rozwija sie w szybkim tempie ludzi do walk nie brakuje sklepy są dobrze zaopatrzone . Brakuje tylko jednej rzeczy miasteczka asg gdzie przez cały rok przyjeżdżali by ludzie aby organizować walki asg czy pomysł otwarcia takiego miejsca przyjąłby sie w naszym kraju .Wiadomo że nie każdy ma w swoim mieście tereny do strzelanek w takim miejscu można by było używać pojazdów znajdowało by sie zaplecze obozowe miejsca na namioty i baraki sypialne oraz stołówka . proszę o opinie społeczność ASG . :uśmiech: proszę o udział w głosowaniu czy w Polsce potrzeba miasteczka asg.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

TAK coś podobnego tylko na bardziej zalesionym terenie sprawy legalizacji nie byłyby trudne działało by to jak pole paintball wraz z miasteczkiem działał by sklep asg wiec wszystko byłoby podciągnięte pod 1 działalność co do kasy na pole myślę ze przy współpracy z wmasg sponsorami czyli innymi sklepami w zamian za banery rozwieszone na miasteczku i datkom maniaków asg wykupem cegiełek rabatowych na wejście powiedzmy 5zł wpłacisz dostaniesz 1 kupon zniżkowy 5 % jeśli zbierzesz 100% zniżki wchodzisz na cały dzień za darmo na miejscu można będzie kupić kulki doładować baterie wypożyczyć replikę zjeść coś. Na początek proponuje założyć stronke na której będą reklamy sklepów i licznik ile kasy jest zebrane . Licze na pomoc wmasg . Bo wiadomo żeby było to wiarygodne potrzeba pomocy wiarygodnego autorytetu takiego jak wmasg pod jego patronatem można by prowadzić zbiórke pieniędzy a resztę potrzeb finansowych zorganizował bym we własnym zakresie . proszę o opinie .

Link to post
Share on other sites

Dobry pomysł, jestem za, ale czy te fundusze z cegiełek, wpłat, sponsoringu sklepów wystarczą na wszystko. Moim zdaniem na takie przedsiębiorstwo potrzeba paru milionów złotych, można też się zwrócić o pomoc do UE,

jeżeli się mylę to proszę mnie poprawić.

Link to post
Share on other sites

Bahus, był już jeden pomysł na zbudowanie takiego "miasteczka" w Bornem Sulinowie, wedle moich informacji padł w trakcie realizacji.

 

WMASG na pewno poprze każdą taką inicjatywę, ale gdy nam zostanie przedstawiony pełny plan przedsięwzięcia. Airsoft się rozwija, ale nadal nie jest na tyle popularny by w jedno miejsce do Polski regularnie ściągali ludzie na tyle często, by móc opłacić najem terenu.

 

Nie w prezentowanych rabatach rzecz, a w ogóle w ludziach korzystających z terenu. Żeby zmaksymalizować szansę na ich przyjazd, miasteczko musiałoby być bardzo atrakcyjne, a to by się wiązało z potężnym placem budowy - bunkry, okopy, mosty i inne obiekty strategiczne. Teren także powinien być odpowiednio duży, dający grunt pod bardzo różne scenariusze. Słowem... poligon. Ja przynajmniej tak to sobie wyobrażam. Typowe pole paintballowe, z zasłonami z desek i worków z piaskiem, to nie jest atrakcyjny dla nas teren.

Link to post
Share on other sites

Myślę że jeśli akcja budowy takiego pola trwała by z rok to przez ten czas zebrali byśmy na budowę pola/miasteczka może UE coś doda myślę że grupy harcerskie tez by coś pomogły choćby nawet przy budowie pola najdroższa jest ziemia w tym interesie bo rzeczy na budowę to jest cała masa powiedzmy że nawet na początek opony palety euro beczki stalowe wraki pojazdów itd. pole może sie rozwijać z biegiem czasu . Jakie pomysły macie na miasteczko może jak pozyskać fundusze proszę o sugestie i propozycje oraz przekazanie innym maniakom ze jest ciekawy temat do obgadania na forum .

Link to post
Share on other sites

Nie można też zapominać o pilnowaniu terenu, a z doświadczenia wiem, że u nas nawet wojsko nie jest w stanie upilnować tego co stoi na ich poligonach...

 

Bahus, gdy za dużo osób zacznie się tutaj wypowiadać, to nic z tego nie wyniknie. Powinieneś zorganizować grupę organizatorów, uderzyć do doświadczonych ludzi z okolicy i spróbować zadziałać. Gdy już będą jakieś konkrety wrócić tutaj i je zaprezentować.

Link to post
Share on other sites

kwestia pilnowania to trudna sprawa może ogrodzenie pola i psy do pilnowania :) myślę ze jeśli zaangażowali by sie wszyscy ludzie związani z asg pomysł ma racje bytu . Wspólnie możemy stworzyć miejsce gdzie będzie można organizować zloty spotkania i walki .

 

Gdy będę miał jakiś zarys i plan to odezwę sie wtedy liczę na waszą pomoc i poparcie dziękuje admina za wypowiedz w tej sprawie pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Wg mnie to utopia nie do zrealizobania. O jakich cegiełkach za 5 zł mówisz, sama budowa, nie licząc terenu, to kilkadziesiąt tysięcy.

 

myślę ze jeśli zaangażowali by sie wszyscy ludzie związani z asg pomysł ma racje bytu
Jakie zaangażowali? 99% airsoftowców mają szkołę lub pracę. Nie znajdziesz wśród nas ludzi do stałej pracy czy pilnowania. Klientów? Może.

Weź pod uwagę, że to będzie jeden obiekt na cały kraj. Większość będzie musiała kawał drogi jechać, więc taki obiekt musiałby sie znaleźć w centrum Polski, blisko dużego ośrodka ASG czyli Wawa albo Łódź.

Link to post
Share on other sites

Ale taki ośrodek działał by tylko sezonowo<znaczy od zlotu do zlotu> więc kto by go wynajmował przez pozostały czas...a raczej wątpię żeby co "sobotę" zbierali się ludzie w tym ośrodku...poza tym, sklep asg, padł by bodajże po 6 m-cach, chyba że zrobiliby dział internetowy...u nas w Opolu jest naprawdę fajny poligon wojskowy<Winów> a mimo to strzelanki odbywają sie na nim raz na 3-4 miesiące w liczbie osób do 30... Więc niestety, ale raczej coś takiego nie miało by racji bytu...takie jest moje zdanie.

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Wg mnie to utopia nie do zrealizobania. O jakich cegiełkach za 5 zł mówisz, sama budowa, nie licząc terenu, to kilkadziesiąt tysięcy

Optymista ;) za ułożenie kostki na schodach szerokich na 6 i długich góra na 8 metrów miasto zapłaciło firmie, w której pracuję... 23 tysiące :-o budowa takiego miasteczka to majątek. Jak piszesz, utopia

Link to post
Share on other sites

Juz kiedyś myślałem o założeniu takiego terenu, jednak zrezygnowałem gdyż kosztu są bardzo wysokie... żeby zrobić atrakcyjny teren dla maniaków asg musi być on przedewszystkim bardzo duży i mieć pare strategicznych punktów. Taka działalność miała by sens tylko stworzona dla zysku tzn komercyjna działalnosc bo inaczej niema szans na utrzymanie czegos takiego. Ma to sens jeżeli ktoś ma dużą działke pod np. Warszawa, niemusi jej wynajmować. Po drugie zainwestuje ze 100 000 zl conajmniej żeby zrobić naprawde atrakcyjny teren razem ze strategicznymi budunkami, wiezami obserwacyjnymi, tunelami, samochodami, moze nawet jakis rozwalony helikopter daloby sie wcisnac. W tedy nawet jakby pobierac oplate za nocke 200 zl za nocke to musialby byc naprawde duzy ruch zeby komukolwiek chcialo sie prowadzic taka działalność. Naprawde bardzo trudny, skomplikowany i stosunkowo drogi projekt - biznes. Jeżeli ktoś

ma zainwestować w działke zeby taki teren założyc to juz sie maksymalnie komplikuje bo koszty sa ogromne. Świetnym pomyslem jest jezeli ktos chce kupic dzialke pod dom

to moze kupic sobie odrazu dzialke kilka tys. ha wieksza i w tedy zainwetsowac w taka dzialalnosc. Dzieki temu odrazu dzialka bedzie chroniona.

Jezeli kiedys bede mial 1ha dzialke to pomysle nad zalozeniem takiego terenu, narazie niema co gadac.

Link to post
Share on other sites

A za rozebranie pewnej hali która sie zawaliła firma w której pracuję zgarneła 2 miliony. Ale mając tak optymistyczne podejście do sprawy to jak ten kraj zbudowano?.

Tak na poważnie, Organizacje Pożytku Publicznego mogą nabywać prawo do użytkowania nieruchomości należących do skarbu państwa lub jednostek samorządowych, to jest kierunek by nie płacić za teren ani za obiekty znajdujące się na nim. Fundusze można sporzytkować na przystosowanie obiektów. I jeszcze jedno gdzieś w polsce powstało miasteczko z dzikiego zachodu, jestem pewien że przy budowie czegoś takiego nie jeden mówił że ta inwestycja niema szans na powodzenie i sie mylił. Ja popieram pomysł i służę pomocą.

PS.Foka twój optymizm udziela się wszystkim. :-P,bajeczny 1 ha. starczyło by na pole namiotowe.

Edited by MATRON
Link to post
Share on other sites

Po pierwsze trzeba mieć teren, ale najlepiej nie na własność tylko taki który jest własnością państwa, a na tym terenie trochę ciekawych budynków, do tego musiała by się tym zająć jakaś zalegalizowana grupa (taka jak nasza jako sekcja LOK'u) i zgoda miejscowych władz na korzystanie z tego terenu.

Potem to już sprawa ludzi, posprzątać, dowieźć jakieś opony, palety, beczki, wraki, pokopać jakieś okopy bunkry itp.

Terenu nie trzeba by specjalnie pilnować jeśli nie będzie tam zostawiane nic cennego.

Nie ma co przesadzać ze specjalnym sklepem, czy innym zapleczem,

na jednodniowe manewry to nie potrzebne, a na większe manewry zawsze można dowieźć jakieś toytoye, prąd z generatora, itd.

Edited by radzu
Link to post
Share on other sites

Chciałbym podkreślić iż poligon się cały czas rozwija. Co do działań firmy to owszem oferujemy wachlarz usług jak wypozyczanie samochodów terenowych, jak ASG, smochody RC itp. Niedługo odbędzie się zlotr na owym poligonie i będziecie mogli go zobaczy na żywo, więcej info wkrótce.

Link to post
Share on other sites

 

Potem to już sprawa ludzi, posprzątać, dowieźć jakieś opony, palety, beczki, wraki, pokopać jakieś okopy bunkry itp.

 

 

Wraki pozostawione same sobie to okazja dla złomiarzy. Niektórzy są cwaniaczki co spod bloku taki wrak mogą zwinąć, a o rozkręcaniu i wyjmowaniu podzespołów z sprawnych samochodów nie wspomnę....

 

pozdrawiam Pasti

Link to post
Share on other sites

Panowie po kolei:

 

Teren:

Zakup terenu który byłby wystarczający do zorganizowania złożonych scenariuszy to koszt minimum 100 tys złotych (licząc cenę ziemi "rolnej"), o lesie nawet nie myślcie bo nikt nie sprzeda. Grunt przeznaczony pod jakąkolwiek budowę będzie średnio 100 razy droższy. Mówię o jakichś minimum kilkudziesięciu hektarach ziemi około 100 to minimum w zasadzie do organizowania "leśnych" gier.

 

Budowa... wybudowanie domu jednorodzinnego w stanie surowym to na dziś wydatek minimum 50 tyś złotych żeby stworzyć miasteczko potrzeba kilkunastu takich budynków plus jakieś osiedle bloków (z 4-10 sztuk) zaczynamy wchodzić w koszta zaczynające się od około miliona a w zasadzie kilku....

 

I teraz pytanie:

 

Czy to ma się organizatorom zwrócić ?????? Zakłądam że tak bo takie są normalne zasady... więc.... Za wejście i popatrzenie 50 PLNów... za grę weekendową od osoby minimum 150-200 PLNów ... i nagle okazuje się że nikt nie chce się strzelać....

 

Ludzie zejdźcie na ziemię.....

 

Jedyny spośób to kupienie/wydzierżawienie od agencji mienia wojskowego jakiegoś sensownego poligonu.... Niestety z tego co wiem nie ma w tej chwili w Polsce nieużywanego poligonu z "miasteczkiem" który można by kupić wydzierżawić.

 

Pomysł z gatunku "fajna sprawa ale trzeba iść z tym do pana Guzowatego lub Kulczyka.....

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...