Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

No to tak szybko;

 

-czy prawdziwą popularność zdobyły pod koniec lat 80-tych to nie wiem .. w 1980 roku takie high ride nosili sasowcy podczas szturmu na ambasadę Irańską.

A Pan Paul Evers wykonywał je już pod koniec lat 70-tych. Na przykład znany Model 4A Long. Skoro już wtedy Sas ich używał to możemy nawet przyjąć że GSG9 podobnie. A może i więcej jednostek z którymi się szkolili.

 

Moim zdaniem to nie moda. Tak jest po prostu dużo wygodniej przenosić klamkę niż na pasie…co zresztą dalej Pan B wytłumaczył …ale początek niefortunny

 

A czy tą „modę” wykreowały filmy ? Navy Seal ? Delta force ?

To tak jakby napisać że Rambo wykreował M-60. Prawdziwi profesjonaliści nie biorą przykładów z filmów ;-)

To było chyba na odwrót

 

 

Czy przypadkowy strzał z pistoletu w kaburze na pasie różni się ( że niby jest groźniejszy zdrowia lub życia) od pistoletu high ride noszonego na udzie. Gdzie różnica wynosi około 20-25 cm

 

 

Nie uważam że dopóki nie było płetwy do safarki żadna kabura nie była stabilnie zamontowana na udzie.

Większość kabur już dawno miała gumowane paski udowe i nie było problemu z ich stabilnością na udzie.

A były i modele robione specjalnie dla Fok ( też już dawno temu ) np. ABA czy SAS DAH robiony przez Eagle (obecnie kopiowany przez BHI) które były montowane do pasa na szerokim panelu. Nie było mowy o jakimś większym przemieszczaniu. Zresztą dobra kabura nie będzie się przemieszczać…kwestia dopasowania.

 

Spotkałem się już z kilkoma przeróbkami safarki poprzez obcięcie częściowo płetwy. To naprawdę działa. Nie nazywałbym ich użytkowników głupcami.

Najprostszym sposobem (bez ingerencji w kaburę) jest usunięcie górnego paska.

 

 

Kabury ABA, SOE, BHI robione dla seal i innych morskich grup dają się spoko przenosić w działaniach zielonych ;-)

 

Czy miękkie wdówki są rozwiązaniem gorszym ?

Czy są cenione tylko przez „przyzwyczajonych użytkowników”

Dosyć dziwne stwierdzenie.

Na świecie rzesze strzelców korzysta z modeli nylonowych.. właśnie zaleta „nie stukania” i możliwość przenoszenia różnej broni jest podawana jako główna decyzja do zakupu.

 

Mam nadzieję że będzie druga cześć. Są jeszcze kabury hybrydowe ;-)i kilka innych aspektów

Link to post
Share on other sites

Pamiętaj że artykuł przedstawia subiektywne opinie autora który jak sam dobrze wiesz jest zwolennikiem kydexu, chociaż ma przecież za sobą paroletni romans z miękką kaburą Eagle'a.

 

A ja wcale nie lekceważyłbym kwestii "przyzwyczajenia" użytkowników - bardzo wielu ludzi z branży kieruje się starymi nawykami, czasami uparcie nie chcąc się otworzyć na nowe rozwiązania. W każdym razie daleki jestem od kategorycznego określania na siłę "co jest lepsze"? Są kiepskie kydexy i świetne nylonówki - niech każdy używa co woli.

Link to post
Share on other sites

A jak Ci inni mówili, to wierzyć nie chciałeś. :P

Krolik, bo niektorzy mowia jedno i za nic nie dadza sie przekonac, nawet jak im przyklady dajesz - przykladowo jeden moj znajomy proboje za wszelka cene mnie przekonac ze jakas tam kabura z shit_allego_kamizelki jest o niebo lepsza od fobusa...

Link to post
Share on other sites

głodnemu chleb na myśli ;-)

a głodny głodnemu wypomni ;-)

 

@Arafat co dokładnie tak Ci nie pasowało w Imperial Eagle? Moim zdaniem bardzo dobra kabura(zwłaszcza stosunek cena/jakość). Paski udowe można by poprawić(np. dodając paski gumy na taśmach (jak w BHI, Eagle, Guarderze i innych), może jeszcze troszkę podumać nad ergonomią płetwy ale generalnie sama kabura(w sensie plastiku trzymającego broń) działa bardzo pozytywnie: łatwo się dobywa, łatwo chowa, pewnie trzyma bez dodatkowych zapięć.

Przyznam że nie miałem styczności z Safari6004 ale śmiem twierdzić że nie bije Securitylandów aż tak jak to można wywnioskować z waszych postów.

Link to post
Share on other sites

Aż tak to może nie bije, ale mając styczność z obiema wybieram Safarkę. Sam rozumiesz że żeby porównywać trzeba przynajmniej trochę poznać obie i dobrze by jeszcze było ciut znać się na rzeczy.

 

Natomiast cenowo to oczywiście inna bajka i wiele przemawia za produktem pana Piotra.

Link to post
Share on other sites
Natomiast cenowo to oczywiście inna bajka i wiele przemawia za produktem pana Piotra.
No chyba, że ktoś załatwi sobie Safarkę w cenie polskich Securitylandów :) 6004 jest moim zdaniem prawie nieodczuwalna na udzie, paski są bardziej stabilne. Plastikowi w Imperial Eaglu faktycznie nie mam nic do zarzucenia :) Po za tym, w Imperialu dnem dna jest mocowanie do pasa ;)

 

kydexow1.th.jpgsafari2ap6.th.jpg

Edited by Arafat (KSK)
Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Jest to najbardziej beznadziejny artykuł o kaburach jaki kiedykolwiek czytałem. Domysły i spekulacje. Zero merytoryki. Zero doświadczenia. Zero praktyki. Brak podstaw nazewnictwa branżowego. Zasłyszane opinie, brak wiedzy na temat realnego użycia broni w walce. Błądnie opisane procedury przejść. Denerwuje mnie to że z takim poziomem 'wiedzy' można opublikować artykuł na 4 strony w dobrej gazecie.

 

Dobra, już sobie pójdę.

 

K.

Link to post
Share on other sites

Pomijając fakt że to chyba jedyny artykuł o kaburach udowych w polskim czasopiśmie branżowym to trochę Kangur przesadziłeś .....

Moim skromnym zdaniem jest tylko kilka "nieścisłości" które już podałem wcześniej ...a tak jest OK. Jest wyjaśnione co i do czego jak i kiedy.

to artykuł przekrojowy ....nie reklama jednego modelu czy opis techniki strzelania z użyciem takiej kabury .....

 

 

no i się zaraz zacznie ...

Link to post
Share on other sites

No to się zaczęło...

 

Zero doświadczenia.

 

Toś sobie gola strzelił...

 

Zero praktyki.

 

Zdziwiłbyś się, autor tego tekstu ma naprawdę sporą praktykę obsługi broni palnej.

 

brak wiedzy na temat realnego użycia broni w walce
.

 

Tak, prawdą jest, że doświadczenia bojowego nie ma.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...