Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] Strzelba MP003 [AGM]


Recommended Posts

Mój waży lekko ponad 2100, też dociążony przód w prowadnicy czółenka, ale śrubami i nakrętkami + wałki ołowiane z jakiś chińskich replik, dodatkowo do tego zrobione dociążenie kolby, na tyle, żeby replika była wyważona :).

 

EDIT: Jako wygłuszenia używałem poksipolu, ew. zwiniętych gazet, lub jednego i drugiego na raz :).

Edited by Tuksiak
Link to post
Share on other sites
  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witam, zamierzam kupić tę jakże piękną replikę ;-)

I mam 2 pytania -

 

- gdzie jest przycisk zwalniania magazynka :uśmiech:

 

- jakie kulki najlepiej się spisują (chodzi o wagę)

 

- czy dobre będą 0,25 czy lepsze 0,20.

 

- czy 0,2 będą znoszone?

 

To tyle, z góry dzięki :uśmiech:

Link to post
Share on other sites

[off top mode=ON]

Prośba, przeczytajcie zawsze temat od początku, zamiast zadawać bzdurne pytania, on nie ma 697 stron, żeby nie dało się zrobić tego w 10 min.

[off top mode=OFF]

Kulki najlepsze do tego to .25g, a ze swojej strony mogę polecić G&G, dużo innych przesiałem przez lufę, a te są naprawdę najlepsze z nich wszystkich.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Po 5 miesiącach intensywnego użytkowania (ok 5k kulek) zepsuł się mechanizm spustu, a mianowicie plastikowa płytka (ta z otworem dla wtajemniczonych) ułamała się w jednym miejscu. Samo sklejenie nic nie da, trzeba jakimś drucikiem złączyć by się trzymało. Nie można go rzucić w kąt, trzeba reanimować!

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Biorąc pod uwagę, że wewnątrz nie licząc odrobinkę innej komory hopa (zresztą i tak podobnej do DE z ostatnich serii), praktycznie się nasz szitgan nie różni od M47 DE, to faktycznie jest całkiem inny :-P.

IMHO będzie to to samo, lub całkiem zbliżone wnętrznościowo ;-).

Link to post
Share on other sites

troszkę offtop robię, ale naprawiłem tłok z mojego szitgana (OOO TAK!)

Co jest potrzebne? Ano klej żywiczny, cieńki (ale nie nazbyt) drut (najlepiej srebrzanka), lutownica oraz pilnik

Więc:

1. Wkleić ułamane połączenie tłoka i szyny od ładownia za pomocą kleju żywicznego

2. Paroma zwojami drutu "okalić" tłok, tak, żeby przechodził przez ten otwór w połączeniu (ten oryginalny), następnie zlutować koniec drutu z jego początkiem (ostrożnie, żeby nie przypalić tłoka)

3. Drut na wszelki wypadek obsmarować klejem

4. Wewnątrz repliki przypiłować z obu stron szyny, po których porusza się tłok, tak aby machając pompką wszystko ładnie łazilo, no i żeby dało się to złożyć

5. Może Was to wystraszyć, ale skróciłem springa o jakieś 1,5 cm. Wolałem mieć trochę mniejszą moc działającego szita, niż dużego pałera i małą żywotność (można to zrobić pilnikiem).

 

Nie pokarzę zdjęć, bo nie zrobiłem (nie miałem pewności, czy to wszystko zadziała), nie podam fps, bo nie mam chronometru, ale powiem jedno: mimo, że replika ma mniejszą moc niż na stocku, to i tak mocno ciśnie.

 

btw: Co do różnic między Mossbergiem 590 od AGM i DE: wkrótce podam czym się różnią (albo i nie), bo ja mam tego od AGM a kumplowi "idzie" ten z DE. Oczywiście znów nie podam różnic w osiągach, ze względu na to, że mój szit jest po reanimacji...

Edited by dir3ct
Link to post
Share on other sites

dobra, narazie zbadałem szota kumpla tylko od zewnątrz. Moje spostrzeżenia.

 

- blaszana osłona lufy w DE jest szara, a w AGM czarna, z czego w DE jest z deka szersza w miejscu, w którym łączy się z body repliki, swoją drogą body w obydwu szitach jest takim samym kolorze

- inaczej montowana kolba/chwyt pistoletowy - w AGM jest na 4 śruby, w DE na 2

- inne mocowanie body - w AGM na śruby, w DE na piny

- inne magazynki - w AGM prostokątyny, w DE przypominający w swym kształcie literę "L"... z tego co mi wiadomo w zestawie jest tylko 1 mag na 10 kulek, a z nowymi jest problem: nigdzie nie widziałem możliwości kupna dodatkowych

- ze względu na kształt magazynków wydaje mi się, że bebechy obydwu replik mogą się "troszkę" różnić

- przy strzelaniu z DE regulowałem hop-siupa, ale ciężko było określić, czy po ruszeniu suwaka coś innego się dzieje z kulką w porównaniu do poprzednich strzałów...

 

Co do osiągów wydaje mi się, że stockowy shitgun DE jest nieco silniejszy od stockowego AGM... jednak na "wydaje mi się" skończę swoje dywagacje, ze względu na to, że mój mosiek jest po reanimacji, która go osłabiła (jak już we wcześniejszym poście wspomniałem).

Link to post
Share on other sites

Cholera co nie czytam postów o tym shotgunie to tylko, że sie coś zepsuło, połamało zaraz po wyjęciu albo na pierwszych strzelankach. Powiedzcie mi zatem czemu ten shotgun jest taki polecany? Mam rozumieć, że tylko dlatego, że inne guny w ten cenie rozwalą się jeszcze szybciej? :lol:

Link to post
Share on other sites

Bo ten gun to rewelacja ;) Za taką cenę... A wszystko ma swój koniec :-P

W moim egzemplarzu zakupionym na tanichmilitariach (!) pierwsza poważna usterka wystąpiła po 6 miesiącach, ale uważam, że jest do naprawienia ;-)

A czemu się psują? Bo niektórzy wymagają zbyt wiele od guna za 60 PLN i przeładowują "w powietrzu" albo z intencją nadgonienia rofu aegów. Nic dziwnego że plastik łamie się (przy tak mocnej sprężynie i tak jest nieźle) szybko.

Link to post
Share on other sites

Ja mam pytanie o wypadanie kulek, było takie w innym poście ale zbyto ten problem stwierdzeniem, że ktoś na pewno przeładował 2 razy.

 

Po przeładowaniu (raz!) i opuszczeniu lufy w dół kulka z niej wypada, to normalne czy usterka?

Wydaje mi się, że wcześniej tak nie było, zaczęło się gdy jednak kulka utkwiła mi w HOPie i musiałem ją z niego wypchnąć siła. Mogło się coś uszkodzić?

Link to post
Share on other sites

@lwg1103: Spróbuj ustawić HU na max (do oporu w kierunku lufy). Przeładuj i zobacz, czy kulka wypada po jednokrotnym przeładowaniu.

 

Jeśli sytuacja się nie poprawi będziesz musiał wyjąć lufę z komorą HU, bowiem nie da się tych ustrojstw rozłączyć. Wiąże się to oczywiście z rozbiórką guna.

 

Jeśli już dostaniesz się do komory odkręć śrubkę przy suwadle. Będziesz mógł wtedy odchylić część odpowiedzialną za wystawanie gumki na zewnątrz. Jeśli się porwała, masz problem ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

PUDEŁKO I ZAWARTOŚĆ

 

Więc pudełko jak pudełko ale w środku widzimy shotguna long,osobno kolbę,śrubki,śrubokręt,trzy magazynki,tarczę,kuleczki,szybkoładowarkę (strzykawkę)

 

SHOTGUN

 

Sam shotgun wydaje się mały lecz gdy przykręcimy kolbę ma jakiś metr i waży z 2kg jest naprawdę fajnie wyważony...żadnych oznaczeń firmy jest z plastiku ale wygląda świetnie osłonę nad lufą ma metalową, samą lufę i prowadnice od tego do ładowania zaś gumowy ma koniec kolby...niedaleko przed spustem ma magazynek wkładany do shotguna!! Nic nie wystaje. Ma też blokadę spustu....nad spustem :)

 

OSIĄGI

 

Co do osiągów to siłę strzału ma czuć te 300fps nie miałem okazji sprawdzić dokładnie bo mam kulki 0,2 a potrzeba cięższych (te po 30m idą w górę bez hu!)

 

 

A wy jakich kulek używacie chodzi o gramy bo na 0,2 mi idą po 30m w górę a HU mam normal

Link to post
Share on other sites
Po 5 miesiącach intensywnego użytkowania (ok 5k kulek) zepsuł się mechanizm spustu, a mianowicie plastikowa płytka (ta z otworem dla wtajemniczonych) ułamała się w jednym miejscu. Samo sklejenie nic nie da, trzeba jakimś drucikiem złączyć by się trzymało. Nie można go rzucić w kąt, trzeba reanimować!

Naprawiony!!! :-P

 

A wy jakich kulek używacie chodzi o gramy bo na 0,2 mi idą po 30m w górę a HU mam normal

0,25

Mi do góry szły tylko 0,12, ale 0,20? Nigdy! Jak wiesz o co kaman możesz pogrzebać w tej specyficznej komorze HU, wymienić tam taką malutką gumkę dociskową na mniejszą, albo uturlać z jakieś taśmy coś mniejszego (ja tak mam).

Link to post
Share on other sites

[...] napisali że ma blokadę spustu jakiś przełącznik nad kolbą mam ale jakoś nie idzie go ruszyć

To jak w końcu z tym bezpiecznikiem panowie, działa, czy nie działa ?:)

Działa.

 

Żeby ruszyć swój musiałem rozebrać replikę i NASMAROWAĆ części stykające się smarem grafitowym. Po tym zabiegu blokada "chodziła" gładko :)

Edited by Marcin_eM
Link to post
Share on other sites
jest możliwość że coś mi wystrzeli icon_wink3.gif

Tak ;) Musisz uważać przy rozkręcaniu, po prawdopodobnie wystrzeląCi trzy śrubki, a być może i główna z tłokiem.

 

Jestem w trakcie robienia "toutoriala" to guna, wstrzymajcie się z pracami na kilka dni :D

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...