Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M249 (PJ249) [P&J]


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Niestety nie. Weź pręt 10 mm (albo śrubę m10 bez pełnego gwintu) utnij kątówką na odpowiednią długość. Dremlem wyfrezuj rowki na o-ringi jak to było w oryginale, pomaluj, wstaw uszczelki i gotowe. Jak znasz kogoś z dostępem do tokarki, to roboty jeszcze mniej.

Link to post
Share on other sites

Może się przyda

boxminimi.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Wymiary z gwiazdką mierzone w najszerszym miejscu.

Widziałem już parę osób, które jako pokrowiec używały ładownicy do MINIMI od MIWO Praszka http://miwomilitary.com/-produkty/pid,349/na-200-nabojow-skrzynk-do-M-249 z wyciętym otworem na zatrzask.

Co do zapinania, to w tym przypadku najlepiej się sprawdza rzep.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Cieżko będzie zrobić fotkę wewnątrz, ale mogę tylko podpowiedzieć, że komory od Ca posiadają fazę w środku na kołnierz gumki hop up a te od PJ nie, ponieważ gumki od PJ nie posiadają kołnierza.

 

Jutro postaram się zrobić dokładne zdjęcie komory PJ. Tylko u mnie jest zrobiona ta faza specjalnym narzędziem.

Link to post
Share on other sites

Zdjędcia komory

Zdjęcie 1

Zdjęcie 2

 

Na zdjęciu 1 jest komora od PJ, widać wyraźnie wewnątrz zrobioną fazę. Normalnie w tym miejscu jest krawędź pod kątem prostym. Komory CA mają fabrysznie zrobioną już fazę w tym miejscu. Na drugim zdjęciu masz obok komorę CA z zamontowaną lufą. Widać wyraźnie, że komora Ca ma powierzchnię bardziej matową. Poza tym pierścień regulacji hopka ma trochę inaczej porobione wpusty ułatwiające kręcenie nim.

Edited by tred211
Link to post
Share on other sites

Na moich fotkach ewidentnie widać, że CA ma inne pokrętło. Poza tym komora CA ma bardziej satynowy kolor i gładszą powieszchnię (moja jest już trochę powycierana od użytkowania). No i w CA jest wspomniana faza wewnątrz komory. Na moje oko to są trzy komory P&J/A&K. Jeśli nadal masz cień nadziei, że jednak jedna z nich to CA pozostaje Ci porównać na żywo z 100% prawdziwą od CA.

Link to post
Share on other sites

A teraz już w temacie .

 

Doszła do mnie normalna komora HU Ca z ASG shopu [ Pojawiły się niespodziewanie i udało mi się jedną z zaskoczenia dorwać jedną ] .

Szczerze mówiąc jestem troszkę zawiedziony wykonaniem . Komora miała nadlewy , dystanser był za krótki niestety więc dorobiłem swój a nadlewy potraktowałem pilnikiem . Strasznie mało miejsca w środku i musiałem podszlifować lufę żeby całość z gumką wlazła do środka .

Ale efekt w sumie jest ok . Stabilne 440 FPS na m130 i rofie 20k/s :D

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...