Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M249 (PJ249) [P&J]


Recommended Posts

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

z tego co pamietam box CA działa na napieciu 9v a nie 3v czy ile tam daje chińczyk. jest troche dokładniej wykonany to na pwno. minus to brak sound control. znajomy ma zrobione tak ze nie ma batki w boxie tylko box jest zasilany z głównej baterii. powód? nie nadążał podawac kulek mag. :P załozył li-po 11,1v wiec gdy wdusza spust kreci i silnik główny w replice plus boxa ale ma też dodatkowy włacznik ze ma zasilanie boxa z li-po ( na poczatek) lub po przełaczeniu w inna 3 pozycje naciska na spust zasila box sie tylko a giwera milczy ( plątanina kabelków jednym słowem...)

Link to post
Share on other sites

Może i w boxie od CA nie ma sound control, ale ma inny bajer - tzn. sam podaje kulki jak zaczynamy strzelać / zwolnimy napięta sprężynę w magazynku. Jest to rozwiązanie o wiele lepsze od tego w chińskich magazynkach. Poza tym nie grzechocze (tzn zaczyna grzechotać jak zostaje już w magu mało kulek). Warto w niego zainwestować choć cena teraz jest dość zaporowa. Oczywiście mówię o tym małym magu od CA, tym na 1200 kuleczek.

Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie wyglądają na zwykłe "kondoniki" na ostrą amunicję a nie magi ASGejowe..

Nie widzę żadnego podajnika kulek ani nic nawet do tego podobnego.....

 

Wiem że w realu 30 są traktowane jako awaryjne ale z drugiej strony - wiele osób stosuje przelicznik 3 kulki =1 ostry pocisk.. Wtedy akurat pojemność 300 kulkowego HC pasuje do 100RD boxa...

A do tego o wiele lepiej wygląda :P i zawsze trochę trudniej zasypać wroga kilogramem kompozytu niż z boxa...

Link to post
Share on other sites

Nawet nie o to chodzi że są stosowane jako awaryjne ale że powodują zacinki, no ale to w sumie nie ma żadnego znaczenia w asg ;)

 

Jak się przyjrzałem to rzeczywiście tam nie widać żadnego podajnika kulek - wychodzi na to że to zwykłe dummy boxy :?

Link to post
Share on other sites

To są takie same szmaciaki jak można dostać na allegro, tylko że droższe i nie kontraktowe nawet:D

To M249 A&K/CA są tylko 4 magazynki do dostania:

-duży box 200nb od A&K

-duży box 200nb od CA

-mały 100nb od CA

-mały 100nb od MAGa

Z których najlepszy jest ten 100nb od CA moim zdaniem, nie grzechocze praktycznie, sam podkręca, jest cichy i nadąża nawet przy dużym ROF.

Link to post
Share on other sites

Rzeczywiście chyba nie ma wyjścia :)

 

Zastanawiam się natomiast nad możliwością włożenia jakiegoś pakietu li-po w szyny dolne. Pisałeś, że po wywaleniu bezpiecznika da się tam wcisną stockową 9,6 na małych ogniwach, więc jak rozumiem trochę miejsca tam jest? Puszka an-peq jest ok, ale wolałbym żeby nie była podpięta kablami do repliki ;)

Link to post
Share on other sites

Zastanawiam się natomiast nad możliwością włożenia jakiegoś pakietu li-po w szyny dolne. Pisałeś, że po wywaleniu bezpiecznika da się tam wcisną stockową 9,6 na małych ogniwach, więc jak rozumiem trochę miejsca tam jest? Puszka an-peq jest ok, ale wolałbym żeby nie była podpięta kablami do repliki ;)

 

Obecnie w minimi mam lipola 11,1v 1800mAh i replika śmiga jak szalona. Co prawda mam wsadzone zębatki helikalne systema i silnik systema magnum ale kolega używa lipola 11,1v na stockowym minimi PJ/AK i zębatki są w stanie idealnym po użytkowaniu od grudnia praktycznie co tydzień. W sobotę robiłem w niej przegląd z wymiana smarów i nie zauważyłem na zębach śladów zużycia.

Edited by Kacper_ol
Link to post
Share on other sites

Miejsca jest troszkę mniej niż w oryginalnym chwycie. Ja bym nie pchał tam jednak lipolki gdyż będzie ją łatwo można uszkodzić przy wyjmowaniu lub wkładaniu lufy. A do ładowania batki trzeba będzie to robić. Kable zawsze można wsadzić w jakąś sznurówkę lub paracodra i nie będzie tak razić w oczy.

Do m140 to pewnie jakiś silnik typu torque up byłby najlepszym wyjściem. Zębatki są podobno nie do zajechania te stockowe. Można chyba zaryzykować i je zostawić i zobaczyć ile pociągną.

Link to post
Share on other sites

Mi po roku użytkowania posypały się stockowe zębatki jak założyłem silnik Systema Magnum po tym jak mi się spalił stockowy silnik.

Co do batki to zanim wsadziłem lipola z rozbitego helikoptera używałem batkę large 9,6v wpakowaną do boxa, idealnie wchodzi do środka. Kabel przekłada się przez otwór w boxie. Jest to kłopotliwe jeśli bawisz się w wymianę pudła zamiast dosypywania kulek.

Co do lipola i lufy.

Między nimi jest naprawdę sporo miejsca więc nie ma co panikować, zresztą lufy nie wyciągasz szybko na polu walki a na spokojnie w domu.

Link to post
Share on other sites

Kacper_ol, przy normalnych okładzinach nie ma problemu z miejscem. Jak ma się zamontowany chwyt z RISami to miejsca jest sporo mniej. Wiem co mówię bo mam właśnie coś takiego. Dodatkowo jak się stosuje osłonę lufy gdzie jest ona mocowana sprężynującymi blaszkami o uszkodzenie nie trudno. Co do kształtu lipo to nie wiem czy robią takiego typu http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=2741. W takim kształcie chyba by były najlepsze. To tylko przypuszczenie, nie sprawdzałem.

Link to post
Share on other sites

Przykładowo taki pakiet:

http://www.modelmotor.pl/p,pl,677,desire+2...mah+li-pol.html - Wymiary 22 x 43 x 76 mm

lub http://www.rcskorpion.pl/product_info.php?...roducts_id=4050 - 20x35x104mm

i ten chyba jeden z cieńszych:

http://www.rcskorpion.pl/product_info.php?...roducts_id=3097 - 129.3 x 39 x 14.5mm

Tak czy inaczej chyba nie będę ryzykował zakupu baterii przed zmierzeniem miejsca i badania organoleptycznego :)

Link to post
Share on other sites

To są takie same szmaciaki jak można dostać na allegro, tylko że droższe i nie kontraktowe nawet:D

To M249 A&K/CA są tylko 4 magazynki do dostania:

-duży box 200nb od A&K

-duży box 200nb od CA

-mały 100nb od CA

-mały 100nb od MAGa

Z których najlepszy jest ten 100nb od CA moim zdaniem, nie grzechocze praktycznie, sam podkręca, jest cichy i nadąża nawet przy dużym ROF.

 

Frager

Tylko gdzie te małe boxy są do kupienia... wszędzie nawet jak są na liście to jako niedostępne......

Link to post
Share on other sites

Ratman, musisz śledzić sklepy. Z tego co widzę to za 3 tygodnie mają być dostępne na asgshopie. Capri też miewa je czasem. Napisz do tych dwóch sklepów, podadzą Ci jakiś termin kiedy będą mieć. Albo sprowadź z zagranicy.

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...