Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M249 (PJ249) [P&J]


Recommended Posts

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Przestać tracić czas i nerwy na tego boxa i kupić boxa CA na 100rds.

 

Albo możesz ze starej skrzynki wywalić tą całą elektronikę i zlutować z własnych kabli układ, który będzie działał tylko na zasadzie on/off. Spróbuj też dolutować wtyczkę jakąś by wpiąć batkę 9V chociażby taką dostępną w zwykłym elektrycznym.

Link to post
Share on other sites

Przestać tracić czas i nerwy na tego boxa i kupić boxa CA na 100rds.

 

Z tego co słyszałem od znajomego, box od P&J nie pasuje do CA. Gniazda zaczepów magazynka w CA i P&J ma inny wymiar. Tak przynajmniej miał mój znajomy który chciał przypiąć do CA box od P&J, zaczep był za luźny. Czyli w drugą stronę zaczep będzie teoretycznie za ciasny 8)

Link to post
Share on other sites

Tak przynajmniej miał mój znajomy który chciał przypiąć do CA box od P&J, zaczep był za luźny. Czyli w drugą stronę zaczep będzie teoretycznie za ciasny 8)

A to by tłumaczyło dlaczego mały magazynek ten na 1200 bb ciasno wchodzi i nie zawsze zaczepia się. Już rozginałem gniazdo ale to nie za wiele pomogło.

Link to post
Share on other sites

Właśnie chce się zapytać. Box mi wysiadł i po pierwsze nie działa sound control.Po drugie nie podaje wogóle kulek(nie pojawiaja sie w sprężynce).Co robić?

 

Ja swojego ostatnio skutecznie naprawiłem a też miałem ten problem.

Wiesz gdzie mnie znaleźć w razie potrzeby naprawy :uśmiech:

Edited by Kacper_ol
Link to post
Share on other sites

Jak nie działa sound control to polecam załadować markowe - znaczy się dobre baterie - w zwykłym magazynku są dwa paluszki. Natomiast z ciekawości powiem ze w magu CA tym małym na 1200 bb jest bateria 9V - i muszę przyznać że jest to dosyć oszczędny magazynek pod względem zużycia baterii :mrgreen:

Link to post
Share on other sites

Borol, możesz tymczasowo używać magazynków od M16 ;-)

 

Na początku miałem problemy z podawaniem i polegało to na tym, że "sprzęgło" bardzo szybko przeskakiwało i nie chciała się sprężynka spiralna nakręcać - żeby magazynek podawał kulki, to musiał być podczas strzelania cały czas podkręcany. Rozkręciłem go, posmarowałem kółka zębate, sprawdziłem czy na sucho działa mechanizm i złożyłem do kupy. Dziwnym trafem pomogło; można boxa podkręcić przed strzelaniem.

Link to post
Share on other sites

Jak nie działa sound control to polecam załadować markowe - znaczy się dobre baterie - w zwykłym magazynku są dwa paluszki. Natomiast z ciekawości powiem ze w magu CA tym małym na 1200 bb jest bateria 9V - i muszę przyznać że jest to dosyć oszczędny magazynek pod względem zużycia baterii :mrgreen:

 

 

Mam paluszki panasonica. Wcześniej działały.

 

Zachar- ostatnio tak musialem:)

jako że batka była w boxie to jedna ręka trzymała za rączke i naciskała spust a druga trzymała batkę i podrkęcała haja:)

Link to post
Share on other sites

Ja też mam plan żeby sobie takie coś dorobić. Tzn ja tego nie dorabiam tylko znam człowieka który pracuje w odpowiedniej firmie. Dostaje coś na wzór i pisze program, potem to wycina.

Pokazywałem mu zdjęcia risa do minimi CA, powiedział że nie ma problemu i zrobi to 3 razy taniej. Ma możliwość wycięcia tego elementu z jednego kawałka metalu.

Problem jest tylko taki, że trzebaby mieć na wzór sztukę a jest bardzo droga. No chyba że postawimy na pracę odtwórcza i nie będzie to kopia tylko coś zbliżonego.

 

Co do części o której pisałem, wiele osób pyta ile to kosztuje zatem napiszę publicznie:

- Koszt jednej sztuki tak jak ja zamówiłem, wraz z galwanizowaniem na czarno to 80 plnów. Myslę, że jak zbierzemy więcej osób to da się zbić tą cenę.

 

Oczywiście jest też możliwość dorobienia czegokolwiek tylko trzeba brać pod uwagę, że jeśli jest to jedna sztuka to koszty mogą okazać się bardzo wysokie.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o pasowanie magazynków, wystarczy szyny w które wchodzą magazynki potraktować delikatnie kombinerkami i wszystko wchodzi ładnie i zgrabnie. Nawet materiałowy mag w DPM od oryginału (chociaż ma dziwaczny zatrzask).

 

Niedziałający Sound Condtrol może być spowodowany urwanym mikrofonem, też to miałem. Wystarczy rozkręcić plastikową część, która wchodzi w gniazdo maga przylutować dwa cienkie przewody, ja dodatkowo zawiązałem supełek na przewodzie aby nie urwać go ponownie. Aha... Jak rozbierzecie przypadkiem całego maga to jest też regulacja poziomu głośności , przy której mag zaczyna kręcić (mały potencjometr) warto też się czasem tym pobawić.

Edited by woma
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...