Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M249 (PJ249) [P&J]


Recommended Posts

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jeśli chodzi o mnie to sprawdza się. Zdecydowanie lepiej leży w łapach, poprawił się komfort noszenia. Moja przeróbka wygląda tak :

 

obraz003ls0.th.jpgthpix.gif

 

W miejsce dwójnogu wstawiłem krótką szynę RIS pod którą znajduje się stalowa czy tam metalowa podkładka. Niestety trzeba było trochę piłować boki chwytu bo szyna z rączką nie chciała wejść. Wszystko mocno, elegancko przykręcone, nie ma mowy o luzach. Ponadto dla pewności kolejnymi dwoma śrubami usztywniłem górę. No i tak to wygląda w skrócie ;-)

 

m249sawrg0.th.jpgthpix.gif

Link to post
Share on other sites

Witam!

 

Mam pas dedykowany do M249 ( wersja guna MKII) i szczerze to ten pas jest beznadziejny. Zamiast niego wolałbym jakiś 3 punktowy od innej repliki tylko żeby pasował. Używa ktoś jakiegoś 3 punktowego systemu nośnego, który jest w miarę w wygodny i dobrze się sprawdza przy "potworze"?

Link to post
Share on other sites

Kiedyś widziałem typa, który używał do wersji para 3 - punktowego pasa do M4. Ale ja mam wersję MKII, a 2 - punktowy pas do Minimi próbowałem na rożne sposoby i nie jest taki efekt jakiego oczekuję. Mówiąc ściślej pas 3 - punktowy do prosiaka mi po to żeby np. zarzucić karabin na plecy i móc korzystać z repliki broni bocznej tak by M249 nie zsuwał się z i nie gibał się na lewo i prawo.

Edited by headshooter
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mam do was prośbę- powiedzcie mi gdzie sie reguluje HU w tej replice? Przy komorze? W którym miejscu (zdjęcie mile widziane) ;) Pytam dlatego, że nie wiem czy do mojego RPD będzie pasowałą taka komora czy lepiej wziąć od AK, a walczę z brakiem miejsca w komorze zamkowej.

Gwoli wyjaśnienia- na oczy w życiu nie widziałęm M249 a rzeczywistości :)

pzdr

Edited by gurek
Link to post
Share on other sites

w magazynu opudełkowym do m249 tylko część miejsca zajmuje komora na kulki, jest sporo wolnego miejsca gdzie mozna upchnąć baterię, sam rozważam taki ruch ale to musi jeszcze poczekać jako że mam teraz inne problemy na glowie i zero czasu na airsoft

 

poza tym wcale nie trzeba rozbierać GB, nic podobnego, wystarczy podpiąć przewody to styków wyprowadzonych z tyłu gearbox'a i poprowadzic korpusem i dalej do maga np. rurką z mikrofonem w magu

Edited by ganz
Link to post
Share on other sites

Odnośnie baterii w magu to z tego co pamiętam Menel zamieszczał gdzieś zdjęcia jak to zrobił.

Widziałem w akcji kiedyś wersje stockową PJ i spisywała się całkiem zacnie. Ja w moim minimi wymieniłem prawie wszystko (ze stocka została prowadnica i zębatki reszta bebechów to JBU i silnik Guardera).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...