Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M249 (PJ249) [P&J]


Recommended Posts

Gas-can jakbyś chciał pozbyć się, któregoś z boxów to możemy porozmawiać.

... uznam, że tego postu nie widzę- a jak myślisz- po co mi 3 boxy i jeszcze midcapy? Dla mnie saw to nie snajperka ani nie karabinek szturmowy tylko karabin wsparcia- do dużych ilości długich serii z podparcia- kto mnie zna osobiście potwierdzi. Aha- jeszcze co do boxów- od wewnątrz pokrywy mają naklejone uszczelki do okien nie przepuszczające kulek z "góry" na "dół" i trzymające na miejscu baterie, od zewnątrz oklejone izolacyjną (gdzieś słyszałem, że cała brytyjska armia trzyma się na taśmie...)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja potwierdzę słowa przedmówcy, jest to świetna replika, ale ma dużo wad.

 

1. Hop po wymianie na CA dopiero zaczął się spisywac.

2. Box CA (mały) działa bez zarzutu, stockowy działał dopiero po interwencji seriwsu(naprawili go) ale kulki grzechoczą jak w cyrku i lubiały wypadac(zatrzaski są za słabe). Okablowanie także do wymiany.

3. Bateria 10,8V 4000mAh FF działa wyśmienicie.

4. Dodając ELCANA + ~500 fps, otrzymujemy snajperkę full auto. I za to kocham tą broń!

 

dzienx że sie zgadzasz :uśmiech: Co do boxa- cały karabin klekocze jak real-steel Thompson więc nie widzę w tym wady

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Panowie możecie mi powiedzieć co myślicie o tym karabinku http://allegro.pl/item921745160_m249_saw_f...per_sprzet.html

Wiem, że nie bardzo wypada pisać w tym wątku, ale uznałem, że tylko tu mogę szybko uzyskać informacje od kogoś mającego pojęcie na ten temat. Poszukuję takiego sprzętu, lecz dotąd nie miałem z żadnym styczności. Chciałbym się tylko dowiedzieć, czy warto?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

To była dokładnie rok temu. Oferował je Sharky_FST. Z tego co wiem to miał kilka sztuk i je wszystkie sprzedał. Więcej ich nie dorabiał. Napisz do niego, może coś wykombinuje.

 

Jeśli nie to zostają Ci tylko części od CA, G&P i Guardera. Jest to już dość droga impreza, choć chyba najbardziej opłacalny jest cały bipod od G&P - bo masz wtedy cały stalowy a nie tylko jego jeden czy dwa elementy. Koszt to 80$ + sprowadzenie.

Polecam wybrać się z elementem do jakiegoś pobliskiego zakładu ślusarskiego. Powinni Ci dorobić coś takiego bez problemów.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Co rozumiesz przez różne wersje? Bo jeśli chodzi wymienność między MKI/MKII/PARA tego samego producenta to nie ma problemów.

Jeśli natomiast chodzi Ci o wymienność między CA/G&P/A&K(czy tam inne chińskie) to nie jest tak prosto. O ile między wersjami chińskimi a CA nie powinno być żadnego problemu to już niektóre części od G&P nie pasują.

Jeśli chodzi o kolby nie nie powinno być problemów. Kolba od G&P Improved Collapsible Buttstock pasowała do mojego chińskiego M249 bez problemów więc i ich inne kolby też powinny.

Ale np lufa G&P do CA czy chinola nie pasuje i trzeba przerabiać. Co do łoża szeroko rozumianego jako front grip/RISy i tego typu bajery to nie wiem. Nie spotkałem się też nigdzie na necie żeby akurat takie części ktoś przekładał.

Link to post
Share on other sites

Nie podaje do kostki ktora wchodzi do gniazda maga czy tylko nie strzela?

Witam, właśnie mój znajomy mam podobny problem - nie podaje do kostki - a było ok na początku.

 

U mnie znowu jak jest na "sound control" to działa z przerwami i muszę przełanczać na "auto" na chwilę,b ojak nie to wali pojedyńczo.

 

Jakieś sugestie?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ja pokusiłem się o zasilanie magazynka z tego samego aku co giwerę wraz z naciśnięciem spustu. Rozwiązuje wszystkie problemy z sound control. Działa baz zarzutu, jednak szybko rozładowuje aku. Mam drugi pomysł na przeróbkę, ale o tym opowiem jak ją wykonam.

Edited by woma
Link to post
Share on other sites

Ja pokusiłem się o zasilanie magazynka z tego samego aku co giwerę wraz z naciśnięciem spustu. Rozwiązuje wszystkie problemy z sound control. Działa baz zarzutu, jednak szybko rozładowuje aku. Mam drugi pomysł na przeróbkę, ale o tym opowiem jak ją wykonam.

 

Ja też w swoich magach pozbyłem się podkręcania sound control. Teraz, jak i u Ciebie, magi podkręcają się automatycznie po pociągnięciu za spust. Tylko ja zrobiłem tak że nie ciągną energii z batki AEGa tylko z oddzielnego zasilania. Oczywiście mają też opcję podkręcania po wciśnięciu/przełączeniu przycisku.

Całość skomplikowała wymianę boxa o podłączenie jednej wtyczki (jacka, takiego jak od głośników czy słuchawek) do AEGa.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Być może, ja tam jestem we wnętrzach replik słaby :P

Za to mam problem raczej z zewnętrzem. Kupiłem używane minimi i jest z nim (chyba) problem z tym systemem od zdejmowania lufy zewnętrznej. otóz żeby ją wyciągnąć muszę straasznie mocno na tą dźwigienkę nacisnąć aby wyskoczyła a i włożyć ją trudno a nawet jeśli to nie trzyma się ona mocno tylko tak z 0,5cm lata do przodu i do tyłu.

Byłbym rad jakby ktoś wstawił jakiś filmik, zdjęcia albo chociaż porządny opis jak to się prawidłowo odbywa to może by mi pomogło ustalić co jest nie tak. Może to wina okablowania bo jest wyprowadzone nad gb i wychodzi między zatrzaskiem magazynka (tego od m4) a właśnie dźwigienką od lufy (bateria do trzymania w boxie)

Boje się rozkręcac za bardzo karabin że go potem nie skręcę a już jeden imbus zjechałem na nim- chciałem rozkręcić ten uchwyt nad lufą bo po wyciągnięciu lufy zew. zauważyłem że minimi bardzo dobrze się trzyma, sprawdziłem że sama lufa jest lekka, dwójnóg był a i tak łatwo się operowało to ustaliłem że może ta część od tego uchwytu i/lub muszka są dość ciężkie i męczą tą lewice :P

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...