Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jeśli dysza blokuje prześwit :

weź cienki oring lub kawałek starej gumki hopup ( cienki pasek). Wsadź między komorę gearbox. Odsunięcie komory powinno zapewnić prześwit jeśli dysza wcześniej blokowała prześwit.

Sprawdź czy nie lepiej.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

I stało się, mój 3 letni GB poległ.

 

M249%2BGB%2BCracked.JPG

 

Nie żebym się specjalnie zdziwił, bo wiedziałem że nastąpi to wcześniej czy później.

 

A teraz krótko jak to się stało:

Jakiś miesiąc, może więcej, temu przy konserwacji przed zimą w rękach rozkruszyła mi się osłona silnika w prawej polówce, oznaczona nr. 1. Już wtedy wiedziałem że będzie kiepsko, bo chyba GB rozlatywał się już ze starości. Wtedy też zauważyłem że zaczyna mi pękać też lewa połówka przy silniku, oznaczona nr 2.

 

Wczoraj chciałem zobaczyć jak się ma owe pęknięcie. Wszystko rozłożyłem, zobaczyłem że jakoś specjalnie się nie powiększyło. Złożyłem wszystko do kupy i chciałem zobaczyć czy wszystko działa oddając krótką serie, trzymając w GB rękach. Przód GB, oznaczony nr. 3 po prostu odpadł, trzymał się tylko na głowicy cylindra i popychaczu, szkoda że wtedy też nie zrobiłem zdjęcia.

 

Wyjmując wszystko ze skorupy w rękach jednak rozkruszyła mi się też osłona silnika w lewej połówce, przy której było pęknięcie. Oznaczona nr. 4

 

Nie wiem co było przyczyną, GB był stary 2-3 letni, przebieg nieznany, ale pewnie nie mały.

Kruszący się tył GB może podpowiadać że przyszedł po prostu jego czas, zwłaszcza że sprężyna nie była jakaś specjalnie mocna. SP 130 Guardera, zważona po całej sprawie na 10,2 KG.

 

Teraz pozostaje pytanie cz kupować nowy szkielet czy sprzedać wydmuszkę i szukać innej repliki.

 

I jeszcze zdjęcie bez oznaczeń:

DSC_0994.JPG

Link to post
Share on other sites

Mały off topic, ale ... oczywiście że lubię KM'y, dlatego teraz mam M249, a wcześniej M60.

Nie są to repliki których używa się na każdej strzelance, ale jak już się używa to jest ogień ;)

A do tego po moich przeróbkach bardzo mi się podoba wygląd zewnętrzny.

Po prostu nie chce mi się kupować teraz zwykłego szkieletu, a na CNC od Retro Arms nie uśmiecha mi się wydawać tak krótko po świętach.

Może jest to dobra okazja żeby spróbować czegoś innego.

Wystawie korpus i się zobaczy, jak nie pójdzie do wiosny to kupi się CNC.

 

Miał ktoś w rękach w ogóle ten szkielet? Podchodzą normalne części? Z tego co widać na zdjęciach to trzeba chyba tylko łożyska wziąć z kołnierzem.

Link to post
Share on other sites

Mam kolegi szkielet w prawdzie V3 ale CNC itpitd, ciężko było dopasować niektóre cześci..

 

Wracając Posiada ktoś jakiś patent ma rurke boxa do świni? by jakiś paproch nie blokował przepływu kulek?

 

I czy ktos się bawił i zrobił schemat gdzie które kable na płytce podłączyć by silnik krecił gdy naciskamy na spust?

Kiedyś udało mi się tak zrobić, potem mała awaria i znów zabawa..

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam.

 

Mianowicie po użytkowaniu świniaka padły mi zębatki i tłok. Tłok załatwiłem sobie shs 14 metalowych, będzie śmigało na sprężynie 130-140 guarder i stockowym silniku. Pytanie: Jakie zębatki mam wsadzić, by mi się to nie posypało (interesuje mnie przede wszystkim wytrzymałość), będę tego używał na baterii 11.1v turnigy 20/30. Myślałem o zębatkach SHS 18:1, co o tym sądzicie? Z góry dzięki za odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...