Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Witam. Mam taki problem z moją repliką, kupiłem ją używaną i poprzedni właściciel zamontował w jej FTK systema M150 i zębatki (są to prawdopodobnie helical ultra torque up ) jakie tam zostały wstawione współpracują tylko z tłokiem o zwężonych zębach i tu moje pytanie czy ten tłok z DF o zwężonych zębach

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=1019

wytrzyma sprężynę m130-m140 bo w ostatnim tłoku też o zwężonych zębach (nie wiem czy to była systema) zostały zmielone wszystkie zęby, nawet 5 pierwszych metalowych :strach: na sprężynie właśnie ok m140-m150. Wolał bym zrezygnować z mocy niż wymieniać zębatki lub kupować co jakis czas nowy tłok :wink: . Może ktoś używa takiego zestawu.

Zębatki wyglądają identycznie jak te

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=1167

 

pozdrawiam aDIKo

Link to post
Share on other sites

A mówiłem Ci że li-pol lepsze to nie! Żelowka wymiata:p

Polecam aku. http://www.allegro.pl/item977600055_lipol_...cja_li_pol.html

 

 

Do tej pory żeleczek używam. Do zasilania zasypywacza kulkowego jest idealna :)

 

bierz tłok JBU aluminiowy. Deep fire to teraz ścierwo, sypią się obudowy jak szalone. Szkoda nerwów na nie.

Edited by zwierzu93
Link to post
Share on other sites

Witam, żeby nie zakładać odrębnego tematu mam takie pytanko czy wie ktoś ile wytrzymują stockowe zębatki w m249 specna arms, mam tego bydlaka i planuje ponownie wymienić sprężyne (mam wstawioną m120 systemy) i zastanawiam sie nad wymianą na m130 lub 140, i nie wiem czy mi zębatki nie pójdą :)

Link to post
Share on other sites

W cenie szrotu to nie wiem czy gdzieś coś znajdziesz. Czasami na allegro pojawiają się jakieś części. Zwykle pokrywy komory zamkowej i chwyty przednie. Raz na pół roku pojawi się jakiś GB ale już raczej nie w niskich cenach.

 

Napisz jakich konkretnie części Ci brakuje, będzie łatwiej pomóc.

Link to post
Share on other sites

Ja łożyska bardzo fajne kupiłem w sklepie z łożyskami i tego typu elementami mechanicznymi. Zapłaciłem za sztukę chyba po 6 czy 7 złotych. Łożyska kulkowe, wyglądają znacznie lepiej od tych które były w stocku. Śmigają mi już pół roku i nie mam z nimi problemów. Jak zamówisz z allegro to wyjdzie Ci jeszcze taniej. Do M249 pasują te łożyska:

http://allegro.pl/item987584413_lozysko_wy...z_3x8x4_mm.html

 

Kolba - szukaj na allegro i w komisie. Czasami coś się pojawia.

 

Dwójnóg - wal na PW bo mi zalega:P

 

Mag - jak znajdziesz gdzieś 100rd w cenie szrotu to daj kontakt:D. Kłopot jest kupić używkę w ogóle, w przystępnej cenie to już graniczy z cudem. Oczywiście jeśli mówimy o magu airsoftowym.

Jeśli starczy Ci duży chiński box - wal na PW.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam!

Mam pytanie ostatnio kupiłem używaną m249 i po otrzymaniu jej podłączyłem do niej Li-po 11,1V 2850mAh 35C.

Jak się okazuje kable się super grzeją (nawet skusiłbym się o stwierdzenie-smażą!), a ROF jest na poziomie max 600kulek/min.

 

Replika z tego co w środku patrzyłem, to stock P&J z wcześniejszej generacji:

*głowica tłoka aluminiowa łożyskowana

*głowica cylindra mosiądz

*łożyska 8mm

*łożyskowana prowadnica

*sprężyna CHGW (pewnie m130 firmy "krzak")?

 

Także mam pytanie, czy ktoś się spotkał z tak żenującym Rofem na tak mocnej baterii?

Wiem że to okablowanie jest do wymiany, może cos jeszcze ma wpływ na takiego rof'a?

Na M150 na zębatkach ITU (2x większe przełożenie) w Ak, mam wyższy rof niż tutaj!

Edited by pidzejfat
Link to post
Share on other sites

Tak ja wspomniał przemek10, sprawdź czy zębatki się dobrze obracają. Tylko nie po złożeniu razem dwóch połówek GB, złap przynajmniej tymi najbliższymi śrubami GB żeby mieć pewność że po skręceniu będzie śmigało. Do tego wymień kable na głośnikowe, sprawdź docisk silnika i zobacz co się dzieje. Bezpiecznik też bym wywalił w diabły.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...