Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Miejsce i zadania snajpera w dzisjeszym ASG


Recommended Posts

  • 6 months later...
  • Replies 337
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

AHAAAAA! To już rozumiem jaka jest rola snajpera! Ma strzelać do wrogich graczy!

Co do filmiku, to Francja. 450fps to jest super gigant mocy u nich. A gość miał przeciwko sobie dość słabych przeciwnków, a on sam jest bardzo dobrym snajperem, ma super kamuflaż i super zrobioną replikę. Zwróciliście uwagę, że jego cele chodzą jak takie mameje? Żaden broni w gotowości, wszyscy lufy opuszczone. Porównując ich do innych graczy ASG (Polska, Rosja, USA, Anglia), ci są dość z-chill-out'owani.

 

Tu macie gościa fotki:

https://lh5.googleusercontent.com/-l23A5rmbua4/TFG3JNkf3AI/AAAAAAAAA08/6jnwIy4czsQ/s1280/DSC_4764.jpg

https://lh3.googleusercontent.com/-5q91-tvLQ6M/S4P4rFvjlbI/AAAAAAAAA6U/n3bCzKIdu50/s1024/DSC_5014.jpg

 

Aha, no często działa z obserwatorem/drugim snajperem.

https://lh3.googleusercontent.com/-UbIqxtrcBJg/S4P3hjQFsiI/AAAAAAAAA6U/Fmf1FNIfcNI/s1024/DSC_4744.jpg

Edited by Maza94
Link to post
Share on other sites

AHAAAAA! To już rozumiem jaka jest rola snajpera! Ma strzelać do wrogich graczy!

Co do filmiku, to Francja. 450fps to jest super gigant mocy u nich. A gość miał przeciwko sobie dość słabych przeciwnków, a on sam jest bardzo dobrym snajperem, ma super kamuflaż i super zrobioną replikę. Zwróciliście uwagę, że jego cele chodzą jak takie mameje? Żaden broni w gotowości, wszyscy lufy opuszczone. Porównując ich do innych graczy ASG (Polska, Rosja, USA, Anglia), ci są dość z-chill-out'owani.

 

Tu macie gościa fotki:

https://lh5.googleusercontent.com/-l23A5rmbua4/TFG3JNkf3AI/AAAAAAAAA08/6jnwIy4czsQ/s1280/DSC_4764.jpg

https://lh3.googleusercontent.com/-5q91-tvLQ6M/S4P4rFvjlbI/AAAAAAAAA6U/n3bCzKIdu50/s1024/DSC_5014.jpg

 

Aha, no często działa z obserwatorem/drugim snajperem.

https://lh3.googleusercontent.com/-UbIqxtrcBJg/S4P3hjQFsiI/AAAAAAAAA6U/Fmf1FNIfcNI/s1024/DSC_4744.jpg

 

Oprócz tego koleś działa ( przynajmniej tak na filmikach wygląda) cały czas na tym samym terenie, więc ma optymalnie zrobione kamo i doskonale zna warunki terenowe i pole gry, mnie powalił używaniem broni bocznej i tak szacun dla kolesia

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...
  • 5 months later...

To może ja zapytam z pozycji absolunego nowicjusza - jak się ma powyższy filmik do naszych realiów i do tego, co różne osoby nazywały tu snajperstwem?

 

Temat jest gorący i wywołuje wiele emocji, również odnośnie definicji, więc może powiem, co ja widzę na filmiku:

 

- Chłopaki chyba grają na sosunkowo niewielkim terenie i stosunkowo krótko. Nie znam się, ale nie wygląda to na mil sima.

- Nasz snajper normalnie chodzi po lesie, nie czołga się cały czas, chyba że w obecności nieprzyjaciela.

- Jego replika ma jakąś przewagę zasięgu (gdy go wykryto, przeciwnik musiał podejść by strzelać i dał się zestrzelić boczniakiem).

- Z drugiej strony, chyba rzadko z tej przewagi korzysta - głównie pozostaje niezauważony eliminując cele. Gdy go wykryto, próbował uciekać sprintem ale go skoszono.

- Działa w odłączeniu od reszty swojej drużyny - nie jes to typowe strzelectwo wyborowe o którym pisano w tym topicu.

- Być może to tylko wrażenie spowodowane montażem, ale zdaje się, że nasz snajper widzi w swojej grze nieco akcji, nie gra tak hardkorowo jak niekórzy użytkownicy naszego forum, oddający kilka strzałów na grę.

 

Czy mocno się mylę w powyższych obserwacjach? Jeżeli nie, to czy da się przenieść podobny styl gry na nasze realia, gdzie jak rozumiem FPSy są tak o 150-250 wyższe od standardów z Francji i gracze są również lepsi? Rozumiem, że podobny styl gry będzie wymagał znacznej przewagi zasięgu, a zaem repliki na conajmniej 600FPS?

 

Nie chcę dolewać oliwy do ognia dyskusji, czy takie granie to snajperstwo, strzelecwo wyborowe czy zbieranie grzybów. Po prostu wygląda to na niezłą zabawę, i chciałbym wiedzieć, czy takie rzeczy to tylko we Francji na low fps, czy też można tak u nas.

Edited by Malignus
Link to post
Share on other sites

Tak zazwyczaj wygląda snajpienie w ASG w takich warunkach. Takie bardziej polowanie. Tylko repliczki tam słabe mają.

 

Dokładnie tak. Polacy w przeciwieństwie do poniektórych krajów bawią się w wyścig zbrojeń i np z aegiem który ma mniej fps niż 400 a najlepiej 500 do lasu nawet nie wchodzą. Stąd karabiny snajperskie w Polsce mają sens mając 500+ fps (w realiach 600-660). Liczba fps oczywiście nie zawsze odzwierciedla realny zasięg broni. Niestety grając jako snajper w scenariuszu gdzie Twój zespół atakuje musisz się przemieszczać. A założenie, że na niedzielnej strzelance zasadzę się w krzaku gdzie będę podchodzić przez godzinę, po czym będę czekać na przeciwnika i zabije 30 fragów, niestety jest nie realne - szybciej skończy się scenariusz. Więc tak jak Dex napisał - w asg jako snajper często po prostu bawisz się w myśliwego. Jak już wielu napisało - profesja ciężka i często niewdzięczna.

Pozdrawiam

yakuz

Link to post
Share on other sites

Ja mam mieszane uczucia co do tego filmiku - fakt ładnie to gość uchwycił i nieźle zmontował. Niemniej jednak mam wrażenie, że albo ci Francuzi to banda ślepaków, np. stoją sobie przy strumieniu i gadają podczas gdy kamerzysta poluje na nich z boczniakiem, którego przy okazji scenę wcześniej nie odbezpieczył i nie przeładował, a przeciwnik z aegiem o drzewa się obijał jak kulka w pinballu.... czekając aż sniper w końcu uruchomi socoma; albo to po prostu było ustawione na potrzeby propagandy i lansu.

 

Nie bawię się w człowieka krzaka, nie kładę się i nie czekam na ofiarę, rzadko się czołgam, bipoda używam na pokazach jedynie - po prostu chodzę z ekipą w formacji i ściągam graczy do których przeciętne aegi nie mają zasięgu.

Link to post
Share on other sites

Ja myślę, że to nie jest aranżowane - poprostu miał/ma miłych przeciwników. ;)

Argument z mocą właśnie stracił na znaczeniu - zauważyliście jak skrócił się dystan strzału i wglądu? Wegetacja, prawda.." :)

 

Pozdrawiam,

Lambert

Edited by Lambert
Link to post
Share on other sites

Wojdatuz, fakt nieruchomy krzak łatwo przeoczyć, natomiast ruchome krzaki jakoś tak szybko zwracają uwagę, a ciężko tak siedzieć i czekać nie wiadomo na co, zwłaszcza jak cię komary tną a pod ghille włażą robaczki :D.

Link to post
Share on other sites

W ASG trza być mobilnym na strzelance bo wystarczy, że pacjent przejdzie zamiast 90m od nas te 20m dalej i już nic mu nie zrobimy. Mam krzoka, od dawna w piwnicy bo najczęściej nie ma to sensu- na granicy zasięgu snajpy pacjent i tak Cię nie wypatrzy w lesie jak będziesz lazł ostrożnie a ghille tylko ogranicza ruchliwość. Nie koniecznie chodzić z zespołem, jak najbardziej pomykać samemu jeśli chcemy fajnie posnajpić ale jeśli chcemy się pobawić to bajki o godzinnych leżeniach pod krzokiem można sobie wsadzić w buty.

Link to post
Share on other sites

Mendi, znam krzaka, który rusza się tak, że go nie widać, a na parkingu wygląda śmiesznie, jak pójdzie w las to jak się schowa, jest 10m od Ciebie, i nawet do Ciebie mówi to go nie widzisz, a rzadko kiedy leży, klęczy/stoi.

 

Dex, ale co ma do tego granica zasięgu? Z krzakiem czy bez i tak nie uszczelisz, a ogranicza to tak ruchliwość jak sam to sobie zrobisz, i tyle. Z 90m (w lesie) trudno kogoś wypatrzeć nawet jak nie ma kamuflażu, tylko jest ubrany na zielono.

 

Nie mówię o leżeniu paru godzin pod krzakiem sikaniu pod siebie i sraniu do worka, tylko o tym, że jesteś niezauważalny jak się zatrzymasz i przykucniesz nawet na 15sek. I mówię to wszystko w oparciu o słabe ghillie, SŁABE, ot listki zielone nawet nie gęsto, więc nie dziwi mnie, że ten francuski snajper kosi z takich odległości jak go nie widać... Co nie zmienia faktu, że ja idę na strzelanie strzelać a nie być obwieszonym pięcioma gopro ;)

Link to post
Share on other sites

Najlepsi to są "snajperzy" w terenie zabudowanym, jak nie wpadają w dziury próbując zająć stanowisko, to dopiero je rozkładają kiedy, szturmowcy wszystko pozamiatają. No i ewentualnie gdy bezsilnie klekoczą zamkiem, gdy pakuje się do nich serie z automatu.

Link to post
Share on other sites

jakichś strasznie kiepskich tych strzelców wyborowych masz u siebie Maza, u mnie bez problemu zdejmują szturmowców kiedy ci "zamiatają" na prawo i lewo zapominając że można się przecież schować i poczekać te 15s aż cel się oddali kawałek i wpakować mu kulkę w plecy. Żeby nie wspominać o draniach ukrytych w głębi budynku i strzelających przez 20m korytarza na zewnątrz. Ani go nie widać ani nie trafić bo jego koledzy jakoś tak upierdliwie go wspierają.

Wszystko zależy od ludzi.

Link to post
Share on other sites

a ciężko tak siedzieć i czekać nie wiadomo na co, zwłaszcza jak cię komary tną a pod ghille włażą robaczki :icon_biggrin:.

Na ostatniej strzelance zdjąłem kolegę z 10m z pistoletu leżąc na odsłoniętej, niezakrzaczonej górce.

Nie piszę, źe to coś specjalnego, Ale nie opowiadajcie jakchś bajek o cieżkim życiu snajpera.

 

Najlepsi to są "snajperzy" w terenie zabudowanym, jak nie wpadają w dziury próbując zająć stanowisko, to dopiero je rozkładają kiedy, szturmowcy wszystko pozamiatają.

To wszystko zależy jak ustawisz snajpera. Dobrze ustawiony snajper może sprawić, że nikt nie wyjrzy przez okno czy wyczyści dach. Nie piszę, że mi się to zawsze idealnie udawało. Ale nie piszcie znów bajek o nieprzydatnym snajperze.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...