Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] AKS-74U [BOYI]


Recommended Posts

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ej ! Mam bardzo duży problem związany z tą repliką !

Postanowiłem dokupić sobie do tej repliki tłumik dźwięku . Zamówiłem go z Silesii ( oczywiście wybrałem lewy ) i mam go już od paru dni ale nie pasuje . A z tego co wiem to powinien pasować ! Na 14 mm gwint przejściówka do 22 mm nakręca się w prawo a odkręca w lewo . Tłumik się nie przykręca w prawo . Co mam zrobić ? Czy mam go wymieniać na prawy ? Bo raczej nie wydam 54 zl na przejściówkę . Z góry dziękuje za pomoc ....

Link to post
Share on other sites

Tu nie chodzi o zły dzień. Jest to wada. Możliwe, że sprężyna ma za małą średnicę i przy złożeniu następuje jej skrzywienie. Skrzywienie może również nastąpić przez za krótką prowadnicę sprężyny w samym zatrzasku, Powodem może być również słaba sprężyna.

Link to post
Share on other sites

Możliwe że się zbiła? Cholera wie ile leżała w kartonie, a przychodzą ze złożoną kolbą, kolba naciska na guzik zwalniania kolby i spręzyna jest cały czas ściśnięta. Wie ktoś gdzie można zdobyć takie mocne małe sprężyny ok. 1,5cm długości i 0,3cm średnicy?

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam, posiadam owego kałacha (wersja z zieloną batką 9.6, szare pudełko) i chce wstawić dłuższą lufę ukrytą pod tłumikiem. I tu jest problem, czy ten duży pin pod szczerbinką się wybija?? Pytam dlatego, ponieważ w cymach 0.40 młoteczkiem można go spokojnie wybić, a w moim przypadku po próbie wybicia go młotkiem on ani drgnie. Miał ktoś taki problem? Jak tak to prosiłbym o rady jak go wyjąć.

Ps. próbowałem rozpuszczalnikiem ale nadal siedzi.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam!

 

Panowie/Panie, wiecie może czy gdzieś jeszcze dostanę stalowe dolne okucie?

Znalazłem wiele linków do części od GF, ale wszędzie 'towar niedostępny'.

 

Miałem dłuższą przerwę z AS, dlatego nie bardzo się orientuję więc jeszcze pytanie co do znalezionej części u Krakman'ów: Click. Czy toto jest takie jak w stockowych, starszych wersjach AKS, tj. ze znalu?

 

Pozdrawiam

Bartosz :icon_smile:

Edited by Bartosz_Tr
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Witam

 

Planuje zakupić swoją pierwszą replikę i zastanawiam się na kupnem tego modelu:

 

http://gunfire.pl/product-pol-1152189933-DropZone-RK-01-W.html

 

Mam kilka pytań do owej repliki:

Jaki ma zasięg, bo trochę mnie przeraża ilość fps?

Czy jest wytrzymała i jak średnio "żyją" ?

Czy jest warta swojej ceny ?

Czy lepiej kupić coś innego ?

 

Z góry dziękuje !!!!

Link to post
Share on other sites

1. Ilość fps akurat idealna dla początkującego. W terenie zasięg jest wystarczający (poproś o wymianą gumki na http://gunfire.pl/pr...-up-czarna.html ma opinię jednej z najlepszych i całkiem nieźle poprawi osiągi repliki bez zwiększania fpsów), a i do budynku Cię wpuszczą.

2. Replika jest dość wytrzymała. Jedyny problem z wytrzymałością to części z ZnAl (bodajże rozwalają się po 2-3 latach jeśli ich nie katujesz, ale nie jestem pewien). Jeśli zaczep kolby jest z ZnAl, to będzie też do wymiany (pierwsza rzecz jaka poszła w moim rk-02, to samo tylko trochę dłuższe).

3. Jak najbardziej.

4. Masz jeszcze chyba do wyboru np g36c jg (są jeszcze boy i cm, ale są względnie nowe na rynku), ale to już kwestia gustu. Ja bym brał aksu :icon_wink:

 

Pamiętaj jeszcze o zakupie atestowejanej ochrony oczu.

 

 

 

 

Ja mam trochę inne pytanie apropo aksu: Jak się sprawują midy (http://www.taiwangun...-orange-cm.html)? Dają radę, czy nastawiać się na zostawienie skorup i wymianę wkładów? Wiecie.... dwa magi od rpk, niebieska taśma... :icon_wink:

Edited by Deadmaster
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ja, co prawda, używam magów do 47, ale sam motyw z piłowaniem też musiałem uskutecznić to może Ci się przyda.

Boki równomiernie z dwóch stron i teraz siedzi idealnie.

79565582523644747274.jpg

Może pomogłem. :_)

 

P.S. Tylko zatrzask magazynka piłowałem. Ze zwalniaczem nic nie robiłem i pasuje.

Edited by Bartosz_Tr
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...