Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] AKS-74U [BOYI]


Recommended Posts

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dziwnie jest z tymi kałaszkami, u mnie na przykład zatrzask kolby trzyma prawidłowo.

Podczas gdy wszystkie inne części z znalu dawno się pokruszyły.

Całe szczęście oprócz lufy i jej obsady, więc jeszcze trzyma się kupy.

Link to post
Share on other sites

Ciekawe ja się zraziłem do rk przez ten zatrzask , podobno słabsze bebechy i nylonowe łożyska w gb :)

i wybrałem cymke 045A no i jeszcze mnie zastanawia czy rk ma taki sam znal jak cyma hmm :)

Edited by Dawido95
Link to post
Share on other sites

Dawido95 tak mam wymieniony zatrzask na stalowy SHSa ,sprawuję się świetnie, na nim nie mam luzów kolby,chyba już z milion razy składałem i rozkładałem kolbę ,zatrzask wciąż wygląda dobrze nic się nie przeciera tak jak było w stokowym . Co do znalu to boyi ma mocniejszy (może tylko u mnie tak jest) w cymie 045a nie masz po co zakładać zawieszenia bo Ci muszka pęknie a stalowa muszka kosztuję 80zł :bialaflaga: chyba ,że dorwiesz jakąś używkę ,albo gdzieś znajdziesz taniej, kto Ci powiedział ,że w boju łożyska są z nylonu? Ja tam mam stalowe :cool: . Ja u siebie mam m120 i bardzo duży ROF i na stoku nic ani jednej awarii , po za tym jeżeli chciałbyś RK to bierz z tej strony http://chimeraasg.pl/product-pol-115-BOYI-AKS-74U-RK-01W.html Ja kupiłem w chimerze i sobie chwalę , od razu masz MOSFET i kable niskooporowe ,teflonfixa gumki hop-up.

Edited by gewer12
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

WITAM!! Mam problem z moim aks74u (rk-01w). Problem jest znany z wielu aegów ale nie wiem jak go zniwelować. Mianowicie karabinek działa jak wiertarka i nie strzela a w seriach ak nie ma żadnej śruby regulacji silnika... :/ jest tylko śruba trzymająca chwyt i próbowałem ją dokręcić, luzować i nic to nie dało. Rozebrałem chwyt, wyciągnąłem silnik złożyłem z powrotem i nadal to samo. Zauważyłem że zęby na zębatce od silnika są delikatnie starte. Co zrobić ? Jest jakiś sposób żeby strzelał bez wymiany silnika na nowy?

Link to post
Share on other sites

Działa. Faktycznie jest śrubka imbusowa a koledzy ze specshopu powiedzieli mi że w kałachach nie ma regluacji... ;/ i ta zębata od silnika już mocno zjechana była więc wymieniłem ją na nową od innego silnika i działa. Mam kolejny problem z zatrzaskiem kolby tym tylnim. Wymieniłem go na stalowy SHS i gdy dokręce śrubę od rączki tam na dole to ten przycisk zwalniania kolby nie chce się wcisnąć i chodzi strasznie ciężko... Wiecie co z tym zrobić ? Z góry dzięki za info.

Link to post
Share on other sites

No tak ale śrubka nie jest właśnie mocno dokręcona... ;/ delikatnie a za lekko to też nie może być bo chwyt będzie latał. Rozebrałem i zauważyłem właśnie że ten zatrzask jest ciut grubszy i haczy o sciankę GB więc musiałbym pilnikiem sie pobawić, pytanie tylko czy jak zjadę pilnikiem sciankę GB to nic sie z Gearboxem nie stanie ani z mechanizmem ?

Link to post
Share on other sites

Aha jeszcze jedna sprawa. Zakupiłem dwa magi z taiwangun.com midcapy, do tego kulki guarder 0,23g. Magi nasmarowałem i pojawia się problem strzelania dubletami ;/. Wina magów czy kulek ? Mam zamontowaną również gumkę HU guarder przezroczystą. Wczesniej strzelałem kulkami (ciężko to nazwać kulkami ale są) p&j 0,2g na stockowym HI CAPIE i działało wszystko normalnie. Nie wiem czy jest to wina kulek czy magów...

Link to post
Share on other sites

Wina nasmarowania. Póki smaru nie wystrzelasz (lub nie wytrzesz), będzie tak strzelać, bo kulki są śliskie i "przeskakują" po 2. Do porad Krakmanów nt smarowania magazynków itp należy podchodzić z dystansem, zdrowym rozsądkiem, a już najlepiej z forumową szukajką.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

14 lewy i 20 prawy. Tak jak w "dużym" kałachu.

Nie chce się kłócić, wywoływać wojen itp.

Przecież ci magi wysyłam na przeróbkę :biggrin:

Ale czy gwint nie powinien być 14 lewy i 24 prawy?

Edited by 0wn
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...