Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] HK 416 [JG]


Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[No nie wiem czy macie w calości rację .

Może Gunfire nie wymienia u siebie, ale przypuszczam że zamawia takiego Hk juz lekko zmodyfikowanego.

akurat okazyjnie kupiłem od kolegi z Łodzi HK 416 GFC miesięcznego.

jemu akurat przeszkadzała stała długa kolba, a ponieważ był problem z zamocowaniem składanej kolby stąd wolał sprzedać .

częsciowo go przejrzałem i ma wstawioną lufę precyzyjna , silikonowa uszczelka bateria jest 9,6 v w zestawie, mofset na kablu , kable niskooporowe.

nie wiem jak z GB , ale w HK z JG tego chyba w standartowym wyposażeniu nie ma

 

no i najważniejsze 24 miesiące gwarrancji.

zabrałem go na przestrzelenie z synem i moja m14 przy nim wymięka.

Edited by danrod
Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim dzięki za odpowiedzi.

 

I teraz niech się tylko upewnię. Nie było żadnych wcześniejszych gen. JG z metalowym body.

Jeśli nie to znalazłem takie coś:

http://www.hitguns.com/JG-Full-Metal-M4-Up...-full-metal.htm

wiem że M'ka ale skoro bebechy poprzednio były takie same to sądzę, że obecnie też tak jest. A jeśli się nie mylę to w tym modelu mamy już MOSFET i inne pierdoły z modelu, który jest w ofercie GFC. Tak więc Wojdatuz i Ari mają rację GFC nic nie zmieniał od siebie w tej spluwie.

A jeśli nie zmieniał to:

http://www.crw-airsoft.com/hk416-long-by-j...etal-1578-p.asp

i to:

http://gunfire.pl/product-pol-1152192855-GF416-GFC-GUNS.html

to powinny być te same karabiny. Zgadza się czy coś pomieszałem?

Edited by Urukhar
Link to post
Share on other sites

Ari dlatego właśnie zgłupiałem bo w info. jest że metal a w opisie już plastik. No ale wielki dzięki za info odnośnie tego drugiego Karabinu. Teraz tylko pytanie kiedy się pojawią.

 

No i nadal dylemat czy HK416JG czy może jednak CYME 0.48.

 

Jeszcze raz dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Porównywał ktoś HK416 JG i HK416 DBoys? Ten drugi posiada metalowe body w standardzie, kosztuje 600zł na Specshopie lub 750zł na Taiwangun (niby tuningowane do "standartu" PJ);

JG ma plastikowe body, na allegro kosztuje ok 600zł, wersja "tuningowana" przez Gunfire kosztuje.... ponad 900zł (...)

 

Najbardziej interesuje mnie jak ma się:

- wersja "standard" DBoys ze Specshopu do GFCustom

- wzmacniana DBoys/PJ z Taiwangun do wersji GFCustom.

Link to post
Share on other sites

Wczoraj doszła do mnie replika, zakupiłem używaną jeszcze z gwarancją do marca, z kolimatorem, zawieszeniem i chwytem na risy za 500zł.

Wszystko fajnie, gdyby nie to że gdy przekręcałem karabin na drugi bok chwytając za chwyt na risy, coś się odłamało od body i latało w risach.

Zaniepokoiłem się ściągnałem risy i okazało się że to jakiś duperel, bolec czy nie bolec, w każdym razie mało istotne, ale teraz risy sobie latają trochę zabardzo.

Mógłby mi ktoś powiedzieć jak temu zaradzić?

No i jeszcze jedno.

Replika ma straszny rozrzut, wydaje mi się że to wina gumki.

Czarny Guarder wystarczy?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Też się zacząłem poważnie zastanawiać nad HK416. Chcę wersję full metal ze stałą kolbą, bo ma standardowo dłuższą lufę i baterię Large. Chciałem tą GFC(która jest obecnie niedostępna), ale teraz jest też HK416 JG na Zbrojowni, więc:

 

-czy wersja z Zbrojowni ma prec lufę(bo niektórzy pisali, że to to samo i że na przykład JG też ma mosfet, ale czy ma preckę?)

 

-jeszcze raz ponawiam pytanie, czy w środku GFC jest to samo co w środku JG(łożyska, tłok, komora hop up, bo chce mieć 100% pewność)

 

 

Dziękuje za odpowiedzi :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Już było pełno w tym temacie ale nie łaska poszukać...

Właśnie przeczytałem od dechy do dechy cały wątek, niestety, rady odnośnie frontu dotyczą tylko III gen, w V gen (metal body) - jak to ktoś już pisał - mocowanie frontu jest rozwiązane inaczej, niż wcześniej - czy komuś udało się wyeliminować problem latającego frontu w wersji z metal body?

 

Mnie lata głównie góra - dół, w prawo i lewo prawie w ogóle.

 

Btw, na trzeciej strzelance coś padło w moim HK, właśnie leci na serwis.

Link to post
Share on other sites

Właśnie kurczę dokręciłem te cztery śrubki i nic to nie dało - problem tyczy się tej części, którą się z RISami skręca, nie trzyma się ona zbytnio.

 

W każdym razie, dzięki, jeszcze spróbuję jak mi wróci z serwisu. Nota bene - bo każda strona podaje co innego - czy ktoś się orientuje, jaką ma długość lufa w 416stce? (szukam jakiejś precki na zmianę)

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
Guest Graszczur

Czy mógłby mi ktoś powiedzieć, jak jest z celnością & skupieniem w replice HK416 GFC (wersja krótka z kolbą SF)?

I nie mówcie mi, żebym cały temat przeczytał, bo już to zrobiłem i nie za wiele się dowiedziałem

Link to post
Share on other sites

W wersji ze składaną kolbą, i tłumikiem płomienia ma coś koło 280-300 mm. A ze stałą kolbą i lufą zewnętrzną ma już koło 400mm. Jak coś to mogę zmierzyć dokładnie.

Wersja krótka 10,5", wersja długa 14,5". Pomnożyć razy 2,54 chyba każdy umie? ;-)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...