Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] VSR-10 G-SPEC [Tokyo Marui]


Recommended Posts

Palony moim zdaniem bardziej opłaca się dołożyć 20$ do komory PDI. Niesie to za sobą korzyści zmiany standardu gdzie w czasach kryzysu częściowego to duży plus. A stockowa komora TM'a jest dobra (JG po doszczelnieniu też), więc trochę bez sensu zmieniać coś dobrego.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ciekawa sprawa...

 

Tłok dochodzi do końca i nie zaczepia ?

Czy tłok nie dochodzi do końca więc nie ma jak zaczepić.

 

Można zaznaczyć miejsce, do którego dochodzi cylinder na właściwym naciągnięciu za pomocą znacznika. Liczą się dosłownie mm.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli działa a czasem się nie zablokuje to raczej jest to wina tłoka, jeżeli jest stockowy. Tłok pracując się obraca i ogólnie może wyglądać na działający. Ale w niektórych miejscach może być nieco bardziej stary i coś takiego się dzieje. Daj fotki tłoka to się zobaczy. Sprawdź czy nowy piston sear nie ma innego kąta niż stockowy, ewentualnie sprawdź spasowanie z tłokiem na całym obwodzie. Jaką masz tam sprężynę?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Miałbym kilka pytań - specshop niestety nie odpowiada, więc może ktoś mi tutaj pomoże ;)

 

1) Tłok KA do vsr:

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_161_308&products_id=10927&name=King_Arms_-_Tlok_do_VSR-10_-_KA-PT-10-OR

 

Ma ktoś jakieś info, jaką średnicę wewnętrzną ma ten tłok? Pytam gdyż nie wiadomo jaką sprężynę można do niego użyć. Dex pisał kiedyś, że tłok LL ma średnicę w standardzie aps96 a ten tłok jest idealną kopią ( z wyglądu) stąd mój wniosek, że do tego tłoka trzeba zamontować sprężynę guardera aps2/96 oraz 9mm prowadnicę PDI (LL będzie za cienka). Ktoś może to potwierdzić?

 

2) Ktoś próbował, albo czy może ktoś z Was się orientuje czy do tego tłoka podpasuje bez problemu ZT od PDI? obydwie części maja 90st zaczep tłoka, więc powinno być ok...

 

3) Czy używał ktoś kiedyś do komory pdi v2 od vsr głowicy cylindra od LL albo jakieś innej? Mój znajomy (niestety obecnie za granicą) ma komorę PDI w swojej vsr i sprawdza się świetnie, ale razem z całym zestawem cylindra PDI. Jak to wygląda z głowicą laylaxa?

 

4) Czy robił ktoś porównanie części LL/PDI do części airsoftpro? Zastanawia mnie czy różnica w cenie jest odczuwalna w jakości czy to tylko opłata za "markę".

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

4) Czy robił ktoś porównanie części LL/PDI do części airsoftpro? Zastanawia mnie czy różnica w cenie jest odczuwalna w jakości czy to tylko opłata za "markę".

 

Pozdrawiam

 

Tak, w wątku o L96, ale to właściwie to samo. Wszystko oprócz spustu i sprężyny to dla mnie gra nie warta świeczki i zmarnowane pieniądze. Różnica w bebechach ogromna, jakość polerki, kultura pracy itp.

 

Zestaw jest warty swojej ceny, a drogi nie jest. To dobra sprawa dla kogoś, kto chce mieć tanio i średnio dobrze. Umie w razie czego naprawić sprzęt i zna jego ograniczenia.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Tak, w wątku o L96, ale to właściwie to samo. Wszystko oprócz spustu i sprężyny to dla mnie gra nie warta świeczki i zmarnowane pieniądze. Różnica w bebechach ogromna, jakość polerki, kultura pracy itp.

 

Zestaw jest warty swojej ceny, a drogi nie jest. To dobra sprawa dla kogoś, kto chce mieć tanio i średnio dobrze. Umie w razie czego naprawić sprzęt i zna jego ograniczenia.

 

Super, dzięki za odpowiedź. Nie śledziłem dawno tematu o L96 stąd nie widziałem tego opisu.

 

Cóż, pozostaje jeszcze kwestia 2 pierwszych pytań, ktoś chętny na nie odpowiedzieć? :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Siemanko, po x czasu pisze tu z uwagi na problem z cylindrami na obu gdy wymienię złoże wszystko blokuje się mi cylinder w pierwszym ruchu czyt ciągnąc do siebie. Ma ktoś pomysł co się wydarzyło? Niestety replikę będę miał w rękach dopiero w sobotę na wieczór także chciałbym usłyszeć ew. Porady co sprawdzić ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam!

 

Od razu zaznaczam, że post będzie dość długi.

Planuję zainwestować pieniądze w tuning repliki VSR G-SPEC Tokyo Marui. Niestety, z samą VSRką miałem stosunkowo mało doczynienia, moje główne doświadczenia związane były z replikami L96, warriorem i maruzenem. Z racji, że tak jest piszę tego posta z prośbą o poradę jak powinien wyglądać taki tuning. Poniżej przedstawię kilka zestawów, które wchodzą na ten moment w grę:

 

Zestaw 1

Kompletny zestaw cylindra Bore up od PDI

V trigger do BU od PDI

Lufa precyzyjna 6.01mm PDI

Stockowa komora hu od TM

Gumka hu KM-HEAD

 

Zestaw 2

Cylinder Stock/KA

Prowadnica prawdopodobnie PDI (na sprężyny standardu aps2/96)

Tłok KA

Głowica cylindra Laylax

V trigger od PDI/zero trigger AA (Laylax nie wchodzi w grę z racji na dość chory koszt. Musiałbym na niego przeznaczyć jakieś 60-70% budżetu

Lufa precyzyjna 6.01mm PDI

Stockowa komora hu od TM

Gumka KM HEAD

 

Zestaw 3

Cylinder teflon Laylax

Prowadnica jakaś szeroka, strzelam PDI

Zero trigger AA/spust PDI

Tłok to zależy, może być KA, może być ten z zestawu AA (na zagranicznych forach chwalą)

Głowica cylindra Laylax

Lufa precyzyjna 6.01mm PDI

Stockowa komora hu od TM

Gumka hu KM HEAD

 

No, to by były te 3 zestawiki. Wiem, wiem, wygląda to dość dziwnie, ale szukam zestawu, który byłby najbardziej optymalny stąd ten post i prośba o poradę.

 

Nie interesują mnie TYLKO te zestawy, interesuje mnie coś co będzie strzelało dobrze, daleko, będzie bezawaryjne i CICHE. Moc jaka mnie interesuje to 600fps limitu dla lokalnego środowiska, oraz możliwość dalszej „ekspansji” jeśli zajdzie taka potrzeba, np. do 660-700fps.

 

Teraz na koniec, kilka pytań ogólnych:

- Precka – czy warto pakować pieniądze w PDI czy lepiej zostać przy laylaxie? Wiem, że optymalnie wypada laylax, ale interesuje mnie czy lufa PDI jest lepsza czy nie. Jeśli tak to biorę PDI, jeśli nie to Laylax.

- Długość lufy – w g-specu mam stockowo 303mm, jednak po tuningu chcę zamontować lufę dłuższą i wpakować ją w tłumik. Pytanie jaka długość będzie lepsza, 430mm czy 555mm? Długość repliki nie ma znaczenia, tzn jeśli 555mm będzie lepsza, wybór jest prosty.

- Czy warto pakować się w kompletny zestaw od PDI, tj. zestaw cylindra + spust? Wydaje się to być dobrym rozwiązaniem z racji, że PDI robi części dopasowane względem siebie i taki zestaw powinien chodzić idealnie. Dodatkowo wiem, że z tego zestawu można wycisnąć chore fpsy na „słabych” sprężynach, co przełoży się na lżejsze przeładowanie oraz ogólnie pojętą CISZĘ. Dodatkowo sprowadzenie wszystkiego razem z x-fire dodatkowo ułatwi sprawę, stąd skłaniam się do tego zestawu...

- Jeśli PDI to zestawik VC czy HD? Ma ktoś jakieś doświadczenia?

 

W sumie, to byłoby na ten moment wszystko. Z góry dzięki wszystkim, którzy wypowiedzą się w mojej sprawie, każdą opinię doceniam. Ewentualnie, prosiłbym o polecenie innego zestawu, możliwego do złożenia, który by był stosunkowo wydajny oraz cichy (dość mi na tym zależy…).

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Pierwsze co, to do borka musiałbyś chyba kupić powiększone body żeby ten cylinder się zmieścił.

Triggery PDI to kupa, tłok KA też.

Jak chcesz dowalić prowadnicę PDI to tłok musi mieć tą samą średnicę wew dostosowaną do sprężyny.

 

Z tych trzech zestawów pierwszy ze standardowym cylindrem i innym triggerem.

 

PDI jest lepsze od Laylaxa, ale porównując te precki większość bierze LL, bo PDI to taki Bugatti Veyron, tylko dla bogaczy. Ale jak cię stać to sobie kup.

 

Lufę wybierz tą która Ci odpowiada, ale 430 lub 555. 555 jest to maksymalna i zarazem najbardziej optymalna długość lufy którą pakuje się do VSR, choć ja w swoim Bar10 mam 430, bo nie lubię bawić się w maskowanie lufy tłumikiem.

 

Zestaw cylindra jest jak najbardziej ok, spust już nie.

 

VC a HD masz tu wytłumaczone.

Link to post
Share on other sites

Pierwsze co, to do borka musiałbyś chyba kupić powiększone body żeby ten cylinder się zmieścił.

Triggery PDI to kupa, tłok KA też.

Jak chcesz dowalić prowadnicę PDI to tłok musi mieć tą samą średnicę wew dostosowaną do sprężyny.

 

Z tych trzech zestawów pierwszy ze standardowym cylindrem i innym triggerem.

 

PDI jest lepsze od Laylaxa, ale porównując te precki większość bierze LL, bo PDI to taki Bugatti Veyron, tylko dla bogaczy. Ale jak cię stać to sobie kup.

 

Lufę wybierz tą która Ci odpowiada, ale 430 lub 555. 555 jest to maksymalna i zarazem najbardziej optymalna długość lufy którą pakuje się do VSR, choć ja w swoim Bar10 mam 430, bo nie lubię bawić się w maskowanie lufy tłumikiem.

 

Zestaw cylindra jest jak najbardziej ok, spust już nie.

 

VC a HD masz tu wytłumaczone.

 

Dzięki. Ten topic VC/HD widziałem, bardziej liczyłem, że może ktoś z użytkowników w Polsce używał bądź miał styczność i wyda opinie.

 

Co do BU od PDI można go zamontować jak podmienisz teflonowe prowadnice na te od PDI, które kosztują grosze. Cały receiver od PDI jest mniejszy niż stock TM, tylko nie ma w nim tych prowadnic.

 

Możesz rozwinąć temat dlaczego trigger PDI to kupa, oraz co ewentualnie zamiast niego mógłbyś mi polecić?

Link to post
Share on other sites

Najpierw Yautja

 

1 zestaw ok

2 zestaw do cylindra ka nie wkręcisz głowicy laylaxa

3 nakombinowane i trza będzie bawić w spasowanie ale będzie działać

 

 

- Precka pdi tak będzie o wiele lepszą opcją niż laylax.

- O ile w snajpie jeszcze można uznać, że długość ma znaczenie po wpłynie pozytywnie na stabilizację kulki to już w aeg używanym w szturmie wolę mieć pdi 30cm zamiast promyka 509.

- Zestaw PDI jest jak najbardziej dobrą opcją o ile zestaw laylax pdi jest zamienny to nie wiem jak z spustem laylaxa do cylindra pdi bore-up

- VC

 

Christophy skoro nie znasz się to się nie wypowiadaj.

- Triggery PDI to nie kupa tylko trzeba wiedzieć co z nimi zrobić (tak, wiem, że dex kiedyś pisał inaczej, ale czasu się zmieniają tak samo jak ocena techniczna)

 

- Tłoki KA są zupełnie w porządku.

 

- Do borka nie ma potrzeby kupować nowej komory zamkowej.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...