Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] VSR-10 G-SPEC [Tokyo Marui]


Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam. Mam pewien problem z systemem HU w moim Bar-10 . Mianowicie ostatnio przed strzelanką strzeliłem sobie pierwszy raz i co? Kulka praktycznie zero podkręcenia. Druga kulka już tak 30 % podkręcona, 3 kulka już prawie ok i 4 leciała już idealnie. Następnie nie strzelałem dobre 40 minut. Nastąpiła chwila kiedy strzeliłem. Cel odległy jakieś 50 m i co się okazuje? Kulka spada pod sylwetką klęczącego wroga. Strzelam drugi raz w stojego obok niego kolegę..celuje w korpus, dostaje w nogi.. Kolejne kilka strzałów już w punkt. Wróciłem do domu i wyciągnąłem komorę wraz z lufa i gumka. HU na 0 i przetarłem to wyciorem kilka razy, a następnie przeciągnąłem kilka razy kawałek suchej waty. Składam i strzelam. Pierwszy strzał ideał, kolejne 6 tak samo. Kulki leciały perfekcyjnie. Chowam giwerę z tak ustawionym HU i strzelam dzień później ( dzisiaj) o 8 rano. Pierwszy strzał - jak bez hop-up, drugi lepiej, trzeci prawie ok, czwarty już idealnie.

 

Teraz moje pytanie. Czy to normalne, że gumka się musi "rozgrzać"? Bo jak dla mnie "snajpera" pierwszy strzał musi być celny, a nie dopiero 4 i w góre :icon_razz: Co do gumki to jest to KM-H zielony za 75 zł..... Może gumka jest samosmarowna? Pamiętam, że jak ja wyciągnąłem z opakowania była dziwnie śliska. No, ale wczoraj została przetarta i już powinna być sucha, chyba, że sama robi pod siebie :teeth: Potem przy składaniu miała kontakt z olejem silikonowym, ale np. wczoraj wszystko zostało już na sucho wytarte. Wiec skąd ten problem? Ma ktoś jakiś pomysł? Co do teorii, że coś z cylindra wylatuje - niestety to nie to - cylinder już sie dotarł dawno i niczym nie pluje.

 

Pozdro :maniak_usmiech:

 

Edit : Adminie kochany - miałem ścięło mi internet i dodało 2 posty, ten można usunąć.

Edited by jarni5
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Siemano zgubiłem swoje imbusy do rozkręcania tegoż cudactwa typu MB03 czy ktoś wie jakie mm mają te (g)imbusy?

 

ew. jakby ktoś wiedział jaki mały gimbus jest potrzebny do tych śrubek kontrujących lufę zew.

Ty sam jesteś gimbus...

Idź do żelaznego, Praktikera, Majstra czy innego takiego sklepu. Poproś o klucze imbusowe w komplecie jakimś, za 10-12zł i będziesz miał wszystkie potrzebne. Przeciętne klucze rowerowe też styknąć powinny.

Może troszkę inicjatywy własnej, zamiast czekać, aż ktoś poda gotowe pod nos na talerzu.

Link to post
Share on other sites

Idiotyczne pytanie mam, czy ramię przesuwające się w komorze hop up (to czarne z prawej wystaje poskręcane śrubkami)

main.jpeg

dorabiał ktoś może u tokarza? Rozpierdzielił mi się gwint na który dokręca się "zewnętrzne ramię regulacyjne (wystaje z łoża ciutek). Nie chce mi się po raz któryś tego sklejać kropelką i pytam was... Może da się gdzieś metalowe dokupić?

Link to post
Share on other sites

Otóż - nie ma opcji ;) Jedyna opcja to kupienie innej komory, albo wymiana na pdi, miałem to samo, próbuj z wkręcaniem na taśmie teflonowej, albo na ogarnięciu większego wkręta, można kombinować z dorobieniem gwintu, ale plastik jest tam dość nieciekawy.

 

Jest jeszcze przeróbka by noobie:

 

http://www.airsoftretreat.com/forums/index.php/topic,86871.0.html

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

wymieniłem lufkę u siebie...z Ciekawostek metalowa komora Wella wygląda całkiem przywozicie poza tym że ktoś jej ściął róg..ale to nie przeszkadza bo to pozwoliło mi mieć lepsze dojście do śruby, po rozkręceniu widzę, że ramie robiące robotę podkręcacza robi piękne dwa punkty na gumie.

 

inna ciekawostka lufa PDI raven jest szersza niż stock wellowski... co prawda możliwe, że przez farbę na niej wewnątrz lufy zew. jest plastik który chętnie wychodzi razem z tą lufą..pomijając to jest znośnie...gdyby nie konieczność używania tej gąbki która jest wew. lufy zewnętrzenej bo tak to kulka trafiałaby w "zakrętkę" od tłumika

Link to post
Share on other sites

Mam strasznie irytujący problem z moją VSR; średnio 2 na 3 strzały idą ostro w prawo (5 mildot w lunecie 4x), jakby była podkręcana w bok. Pozostałe chodzą tak, jak każdy snajper by sobie marzył. Obróciłem lunetę w montażach o cirqa 5 stopni, żeby kontrować to skręcanie; kulki szły idealnie w krzyż do pewnego momentu, po godzinie - dwóch strzelanki obracanie karabinu też nie dawało efektu. Plastik dociskający jest usztywniony płytką aluminiową (żeby się nie wyginał), jednak nie wygląda na to, żeby dawała jakikolwiek efekt (pomimo faktu, że ów docisk jako tako wygląda na dokładnie przylegający do komory). Jakieś pomysły? Słyszałem o podkładkowaniu ramienia, jednak nie wiem, czy to by rozwiązało mój problem; mam też dostęp do ramienia dociskowego robionego przez bart_a typ B, jednak podkręca ono zdecydowanie zbyt mocno, a gumki KM Heada chyba są zrobione do typu A; myślicie, że zmiana typu może coś pomóc? ew. czy opłaca się je wydremlować (bart'owe) tak, żeby automatycznie kontrowały owe problemy przez różne naciski na gumce, czy jednak musiałbym mieć frezarkę w ręku?

 

Komora stock VSR, do tego gumka KMHead rh45 i lufa laylax (czytaj promyk) dedykowana do VSR G-Spec 303mm.

Edited by Maalus
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

No więc tak... mam mały problem podczas strzelania czasami napnę delikatnie a czasem tak że zapieram o ziemię i muszę tak czy siak mocniej nacisnąć żeby tłok zaskoczył.

 

moim podejrzeniem jest dorabiany u bart_a bo mój gdzieś poszedł, Guide stopper tylko właśnie nie wiem... za krótki, za długi, za chudy... wymiary podałem mu dobre wiec też dla mnie to dziwne jest... bo się nie zakleszcza idealnie tylko z luzem..izolką starałem się coś z tym zrobić, także nic z tego nie wyszło.

 

Zerotrigger czeski siedzi sztywno... i jak zaczep tłoka złapie to trzyma i nie ma problemu ale wystrzelę i znowu zaczynają sie schody bo złapie no super strzał nie złapie i tak w kolo macieju..

 

Na tłoku też zero jakichś udziwnień i wskazań na to...

Link to post
Share on other sites

Witan serdecznie.Mam pytanie odnosnie VSR 10. Mam mozliwosc kupienia za przyslowiowe grosze tejze repliki ale tu pojawia sie wlasnie pytanie czy jest sens gdyz mieszkam w IE a jak wiadomo tutejsze prawo ogranicza nasze repliki do 328fps. Z tego co widzialem pare filmow na yt bron chyba na stoki byla cos kolo 350. Jakie VSR bedzie mial osiagi na tych 328? Zastanawiam sie obecnie mam AKM od lcti biegam sobie jako szturmiak ale pojawila sie opcja vsrki i prosilbym o wasza rade. tutaj widze ze ludzie maka kupe fpsow i teraz sam juz nie mam pojecia. Dzieki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Witan serdecznie.Mam pytanie odnosnie VSR 10. Mam mozliwosc kupienia za przyslowiowe grosze tejze repliki ale tu pojawia sie wlasnie pytanie czy jest sens gdyz mieszkam w IE a jak wiadomo tutejsze prawo ogranicza nasze repliki do 328fps. Z tego co widzialem pare filmow na yt bron chyba na stoki byla cos kolo 350. Jakie VSR bedzie mial osiagi na tych 328? Zastanawiam sie obecnie mam AKM od lcti biegam sobie jako szturmiak ale pojawila sie opcja vsrki i prosilbym o wasza rade. tutaj widze ze ludzie maka kupe fpsow i teraz sam juz nie mam pojecia. Dzieki za pomoc.

Bierz aega, zawiedziesz się na vsr o tej mocy.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

To się go spytaj wiesz u źródła szybciej ;)

 

Ja to się już wkur...no zdenerwowałem i zaniechałem dalszych prac nad MB03 dlatego że zerwałem gwint z zespołu spustowego tzn. śrubka co trzyma zespół spustowy czeski odmówiła współpracy jakiś pomysł ktoś ma żeby to nie było takie "gunwiane" połączenie?

 

co prawda replika Strzela super i bez tejże śrubki, ale jednak nie chcę zbytnio nadwyrężać tej pozostałej.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Orientujecie się, czy magazynki M70 JG są kompatybilne, czyli kulki są zwalniane po przyłożeniu do komory VSR? Ze zdjęć wygląda na to, że tak. Kombinuję ze zmianą kolby, ale oryginalne magi od VSR są za długie i szukam zamiennika, a bawienie się w robienie przedłużki na AEGowe jest trochę upierdliwe :icon_wink:

Edited by Dziećka
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Cześć, mam pytanie odnośnie sprężyn od Airsoftpro i ich oznaczeń. Mianowicie chciał bym w bar-10 osiągnąć fps pomiędzy 550-600 i mam dylemat jaką sprężynę kupić, ponieważ nie chcę przekroczyć tych 600fps. Zastanawiam się między m150, a m160.

 

Części, które siedzą w środku.

- ZT bart_a

- Cylinder bart_a

- Tłok, głowica cylindra i prowadnica bart_a

- Precka 430mm LayLax

- Gumka zielony km-head.

Link to post
Share on other sites

Czyli chyba zdecyduję się na m150. Cylinder dopiero będzie włożony i ew. polerowany.

 

Swoją drogą: Jakie macie sposoby na polerowanie cylindra ? Chodzi mi o używane narzędzia, bo końcówka polerska od dremla jest za krótka i sięga tylko około 5cm w głąb cylindra.

 

Pozdrawiam

Kocur

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...