Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

The final decision will be up to the Army's senior leadership, but weapons officials said they were confident the XM8 weapon system will be adopted. If all goes well, the XM8 could be ready for fielding by late summer 2005. "

 

Wielu urzędników uznaje praktycznie za pewnik wybór XM8 na nowy kbk, który (jak zostanie wybrany) wejdzie do służby pod koniec b.r. lub najpóźniej w przyszłym.

Ty próbujesz mnie oszukać, czy siebie? Gdzie tam masz napis, że "wielu urzędników uznaje praktycznie za pewnik wybór XM8"? Masz pojęcie jak wygląda procedura przyjęcia nowej broni? Ba, tak się dziwnie składa, że za pewnik nie uznała tego przyjęcia firma produkcująca - H&K i aby zwiększyć swoje szanse połączyła siły z GD. To świadczy o pewności? Do służby nie wejdzie, bo kto miałby go produkować i gdzie? Dotychczasowe prototypowe XM8 pochodzą z fabryki w Niemczech. Wiesz ile czasu zajmuje wdrożenie broni do produkcji? To, co zacytowałeś to jest zbiór pobożnych życzeń.
Ponadto w wielu czasopismach o broni i militariach podkreśla się ekstatyczne opinie użytkowników na temat XM8
W jakich czasopismach, skoro znasz ich tak wiele? T.J. na mnie niespecjalnie działają takie chwyty retoryczne (to, co robisz to czystej wody erystyka). Konkretne informacje poproszę?
Czy to za mało przesłanek, by wyrażać takie opinie jak moja?
Nie masz żadnych przesłanek, poza zbiorem ogólników, aby wyrażać taką opinię. Przekonaj mnie, że jest inaczej.
Ciekawe jaki inny kbk mógłby wejść na jego miejsce.
Znasz w ogóle założenia Sources Sought Notice dla "Non-Developmental multi-configurable 5.56mm modular weapon system"? A co się tyczy kbk, który mógłby go zastapic, to przypuszczam, że FN SCAR. I nie tylko on, mało to modułowych broni pojawiło się w USA?
Jedyny wariant opcjonalny jaki wydaje mi się możliwy do przyjęcia zamiast M8 to konwersja karabinków M4 przez H&K lub FN 2000.
Nie masz pojęcia, czego szuka Armia Stanów Zjednoczonych, prawda? Ech... widziałeś gdzieś kbkm na bazie F2000 (bo tak prawidłowo nazywa się ten karabinek) albo HKM4?
Link to post
Share on other sites
  • Replies 86
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie rozumiem dlaczego zjeżdzasz mnie za brak informacji. Gdybym do każdego wypowiedzianego zdania dodawał bibliografię, to posty byłyby raczej mało czytelne :/

 

Gdzie tam masz napis, że "wielu urzędników uznaje praktycznie za pewnik wybór XM8"?

[...]

Ponadto w wielu czasopismach o broni i militariach podkreśla się ekstatyczne opinie użytkowników na temat XM8  

W jakich czasopismach, skoro znasz ich tak wiele? T.J. na mnie niespecjalnie działają takie chwyty retoryczne (to, co robisz to czystej wody erystyka). Konkretne informacje poproszę?

A czy twierdze, że w angielskim tekście jest tak napisane? To akurat wziąłem z jednego z numerów "Strzału" (numery 3/2004 i 7/2004 - "cyt, tytuł artykułu: "XM8 na prostej drodze do przyjęcia"). Podobnie piszą w bierzącym numerze "Raportu". Do tego dochodzi kilka stron w necie (choćby globalseciurity.org).

 

Znasz w ogóle założenia Sources Sought Notice dla "Non-Developmental multi-configurable 5.56mm modular weapon system"?

Nie znam i szczerze mówiąc nie wiem czy chcę poznać ;)

 

Nie masz pojęcia, czego szuka Armia Stanów Zjednoczonych, prawda? Ech... widziałeś gdzieś modułowy M4 albo kbkm na bazie F2000 (bo tak prawidłowo nazywa się ten karabinek)?

Tak, coprawda nie tak szczegółowe jak Ty, ale jako takie mam. Ani słowem nie wspomniałem o "modułowości" M4. Konwersja HK to tania opcja modernizacji bedących na wyposażeniu M4, na wypadek jeśli programy nowego karabinu nie wypalą - ot i cały sens sprawy

 

Dodam tylko, że ANI RAZU NIE NAPISAŁEM, ŻE JESTEM W 100% PEWIEN WPROWADZENIA DO SŁUŻBY XM8 - TO TY TAK POWIEDZIAŁEŚ ODNOŚNIE MOJEGO POSTU. Znaczy to tyle:

Nie jestem specjalistą wiedzącym wszystko o o każdej broni palnej i nigdy nim nie będę - znam po prostu wiele jej rodzajów i sie tą tematyką interesuję. Odpowiedziałem gościowi zgodnie z moim stanem wiedzy opartym na posiadanych źródłach, które uznaję za rzetelne i na tym opieram swoją wypowiedź dotyczącą XM8. Jeśli autorzy z tych czasopism są w błędzie (a w wyniku tego ja) to wyrażam swoje ubolewanie

Link to post
Share on other sites
Nie rozumiem dlaczego zjeżdzasz mnie za brak informacji. Gdybym do każdego wypowiedzianego zdania dodawał bibliografię, to posty byłyby raczej mało czytelne :/
Moment, byłeś pewny tego przyjęcia, to po prostu pytam o źródło Twojej pewności.
Podobnie piszą w bierzącym numerze "Raportu".
To mówisz, że już sam nie wiem, co tam napisałem!? Jeez... 8O
Do tego dochodzi kilka stron w necie (choćby globalseciurity.org).
Ale tam nigdzie nie ma pewności, że broń zostanie przyjęta...
Tak, coprawda nie tak szczegółowe jak Ty, ale jako takie mam. Ani słowem nie wspomniałem o "modułowości" M4.
Ale przecież armia szuka modułowej broni! Powoływałeś się na Raport, świetnie, to może w końcu przeczytaj ten tekst :wink:
Konwersja HK to tania opcja modernizacji bedących na wyposażeniu M4, na wypadek jeśli programy nowego karabinu nie wypalą - ot i cały sens sprawy
Sprawa jest w sądzie, Colt oskarżył H&K o łamanie ich praw, tutaj nie ma mowy o żadnej modyfikacji. Stąd na Shot Show o HKM4 nie było śladu po tej broni.
Nie jestem specjalistą wiedzącym wszystko o o każdej broni palnej i nigdy nim nie będę - znam po prostu wiele jej rodzajów i sie tą tematyką interesuję.
To tak jak ja. No i?
Jeśli autorzy z tych czasopism są w błędzie (a w wyniku tego ja) to wyrażam swoje ubolewanie
Autor przynajmniej jednego ze źródeł na które się powołujesz, wyraźnie Ci sugeruje, abyś przeczytał, co napisał (ten autor znaczy się) jeszcze raz. Zawsze może Ci to pomóc :wink:
Link to post
Share on other sites

o wątek o XM8, nareszcie sie znalazł :)

a zatem moje pytanie:

Ostatnio obiło mi się o uszy jakoby projekt XM8 miał zostac:

a) canceled i kompletnie ukatrupiony, a miliony (miliardy?) dolców włozone w tą "cud-zabawke" wyrzucone do /dev/null/

B) wdrozony do uzbrojenia juz jako M8 w 2008 roku jako standardowa bron USMC

 

czy cokolwiek z tego jest prawda? (plotki pochodzą z MP.net)

Link to post
Share on other sites
Moment, byłeś pewny tego przyjęcia, to po prostu pytam o źródło Twojej pewności.

odpowiem na to cytatem z mojego poprzedniego posta

Dodam tylko, że ANI RAZU NIE NAPISAŁEM, ŻE JESTEM W 100% PEWIEN WPROWADZENIA DO SŁUŻBY XM8 - TO TY TAK POWIEDZIAŁEŚ ODNOŚNIE MOJEGO POSTU

 

Tak, coprawda nie tak szczegółowe jak Ty, ale jako takie mam. Ani słowem nie wspomniałem o "modułowości" M4.  
Ale przecież armia szuka modułowej broni! Powoływałeś się na Raport, świetnie, to może w końcu przeczytaj ten tekst

Raport czytałem raz pobieżnie, więc przeczytam po raz kolejny - mogłem się zasugerować artykułami ze "Strzału". Moja wina :cry: Proszę nie strzelać, nie bić, nie pluć czy nie nazywać członkiem samoobrony itp... :|

Odnośnie "Strzału" zdania nie zmienie ;)

 

Co do M4 to napisałem chyba dość wyraźnie:

Ani słowem nie wspomniałem o "modułowości" M4. Konwersja HK to tania opcja modernizacji bedących na wyposażeniu M4, na wypadek jeśli programy nowego karabinu nie wypalą
Chodzi tu o rozwiązanie przejściowe przed znalezieniem nowego systemu broni. Brano je pod uwagę niezaleznie od tego co się teraz dzieje w sądzie i tym projekcie.

 

Nie jestem specjalistą wiedzącym wszystko o każdej broni palnej i nigdy nim nie będę - znam po prostu wiele jej rodzajów i sie tą tematyką interesuję.  

To tak jak ja. No i?

Chodziło mi o to, że Ty interesujesz się tą tematyką bardziej i na pewno wiesz o niej dużo więcej ode mnie. Wynika to chyba z reszty mojego posta:
Odpowiedziałem gościowi zgodnie z moim stanem wiedzy opartym na posiadanych źródłach, które uznaję za rzetelne i na tym opieram swoją wypowiedź dotyczącą XM8
;)

 

Nie pisz dalej o tym, że niezbyt trafnie dobrałem "Raport" jako jedno ze źródeł - dałem dupy i właśnie biorę ten numer z półki by go jeszcze raz przeczytać :?

 

BTW - niezły artykuł :lol:

Link to post
Share on other sites
Ani słowem nie wspomniałem o "modułowości" M4. Konwersja HK to tania opcja modernizacji bedących na wyposażeniu M4, na wypadek jeśli programy nowego karabinu nie wypalą
Chodzi tu o rozwiązanie przejściowe przed znalezieniem nowego systemu broni. Brano je pod uwagę niezaleznie od tego co się teraz dzieje w sądzie i tym projekcie.

 

Przepraszam ale wyjaśnij mi jedną prostą rzecz. Jak mogą szukać w HK M4 "rozwiązania przejściowego", jeżeli firma HK łamie prawo patentowe, produkując nazwijmy to prostymi słowami podróbkę Colta.

Link to post
Share on other sites

Odnosząc się do "pogłoski" o jakiej wspomniał kol. ghost, możemy chyba przyjąć za dobrą monetę opinię dowództwa USMC która wyraźnie mówi o tym że nie planują oni zmiany systemu broni indywidualnej z M16A4 jako podstawowego kbk Marines.

O ile pamiętam na razie chcą pozbyć się reszty magazynowanych M16A2, dokupić jeszcze większą ilość celowników optoelektronicznych różnych systemów (Swoją drogą USMC ma chyba ich największy przegląd w całych siłach zbrojnych US, na zdjęciach z Falludzy samych CCO było z 5 rodzajów - Aimpointy M68, HWS 552, Trijicon Reflex, izraelski MARS, Leupold CBQ), systemów oznaczania celu etc.

 

Zresztą USMC już przedtem parokrotnie podkreślało swoje désintéressement projektem XM8. Zastanawiając się nad ewentualnymi rodzajami broni strzeleckiej jakie Piechota Morska może w przyszłości wprowadzać do swego uzbrojenia możemy raczej czekać na kolejnie wersje kb wyborowego M40, pistoletu (jeśli krytyka M92 będzie trwać kolejne x lat), adopcji kbk SCAR dla potrzeb oddziałów spec USMC i takich tam. XM8 pozostanie ostatnim z tych problemów.

Link to post
Share on other sites

Przepraszam ale wyjaśnij mi jedną prostą rzecz. Jak mogą szukać w HK M4 "rozwiązania przejściowego", jeżeli firma HK łamie prawo patentowe, produkując nazwijmy to prostymi słowami podróbkę Colta.

Rozumiesz słowo "konwersja"? Chodzi w tym o to, że tworzy się elemanty ulepszające bazową konstrukcję. HK nie stworzyło zestaw, który montuje się na M4 posiadanych już przez wojska USA. Taki wariant oferowano też oficjałom z Pentagonu (co znaczybrano to pod uwagę - jak napisałem przytoczonym przez Ciebie fragmencie mojej wypowiedzi). Oferowano, nie znaczy że było przyjęte czy wzięło udział w jakimś konkursie. Nie wspomniałem ani słowem o jakiejś ofercie sprzedaży całych "M4" z HK. Chyba wyraziłem się teraz dostatecznie jasno :)

 

Sprawa procesowania się o patenty to co innego ;) HK ma w oferice takie rozwiązanie i tyle - o nim własnie pisałem

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

W kwietniowym STRZALE znalazłem informację że zawieszono program wprowadzania do amerykańskiej armii karabinków XM8 na czas nieokreślony.

 

Pracę nad granatnikiem XM25 strzelającym programowaną amunicją trwają,ale ostatnio amerykanie podpisali kontrakt na zakup za kilkanaście milionów $ z firma HK granatników XM320 strzelających tradycyjną 40mm amunicją.

 

Wydaje się wiec że granatnik XM25 też może być wkrótce OUT.

 

3 lata temu na tym forum powątpiewałem w granatnik strzelający programowaną amunicją,chyba moje będzie na wierzchu. :twisted:

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...