Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 138
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Daniel a ile kulek około wystrzeliłeś z tego mossa na tej 1/3 butli oczywiście??

Aha a jak z zasięgiem tzn z jakiej odległości można delikwenta dziabnąć 1 kulką?

Jaką masz wersje 8 czy 6mm??

 

Nie mogę edytować więc pisze drugiego posta.

Jakie jest skupienie :

-na kulkach 0.12 na 5/10/15/20 metrach

-na kulkach 0.2 na 5/10/15/20 metrach

Jakiego używasz gazu do tej repliki??

Edited by mmarek519
Link to post
Share on other sites

Może ja odpowiem :)

Posiadam wersję 6mm. Testów zasięgu maksymalnego nie robiłem - tak z wrażeń ze strzelania to ma to tak z 25-30m zasięgu max. Prawdopodobnie zamontowanie hop-upa poprawiłoby zasięg. Natomiast zimą testowałem celność w warunkach "domowych" (żeby wyeliminować wpływ niskiej temperatury). Strzelałem na 10m z kulek 0.12 i 0.20. Strzelałem kartki A4, przyczepionej do styropianu o wymiarach 1 x 0,5m.

Kulki 0.12 mają straszliwy rozrzut - w kartkę trafiała 1-3 kulki. Wszystkie trafiały w styropian. Czasem dwie kulki trafiają w te samo miejsce, czego efektem jest ich fragmentacja. Kulki często odbijają się od styropianu (z każdego strzału tylko 1-2 wbijały się w styropian)

Kulki 0.20 - dużo lepsze skupienie. W kartką trafiały 3-4 kulki, pozostałe w styropian. Rzadziej też pękały (ale i to się zdarza jeżeli dwie trafią w to samo miejsce). Kulki wbijają się w styropian a nie odbijają.

Link to post
Share on other sites

Witam posiadaczy Mośków. Mam mały problem po rozebraniu komory od gazu. Mianowicie miałem nieszczelny zbiornik więc go wyjąłem i zrobiłem test pod wodą i wyszło mi 4 miejsca nieszczelność (w 2 śrubach złotych,przy czarnej śrubie od komory z gazem, przy okrągłym czymś która się demontuje). po wymianie uszczelek i nabiciu zrobiłem kolejną próbę wody i wyszło 0 nieszczelności. Wsadziłem komorę razem ze spustem do mośka wystrzeliłem i ZONK. Gaz mi wycieka jak szalony, znaczy się przy ładowaniu wylatuje od razu lufą. Czy ma ktoś pomysł co zrobiłem źle. (a zapomniałem część komory w którą uderza młoteczek rozebrałem znaczy się sprężyna mi wywaliła, złożyłem z instrukcją ale prosił bym aby ktoś umieścił zdjęcie złożonego tego ustrojstwa).

Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich.

 

Jako, że dzisiaj na strzelance sobie trochę postrzelałem z tego Mossberga, to.. się zakochałem.

Tylko teraz takie pytanko, ktoś się już pytał, kiedy wróci ten shottie do sklepów w normalnej (200 zł~) cenie? Teraz poprostu żałuje, że nie kupiłem tej strzelby jeszcze pare miechów temu, bo się moocnoo zastanawiałem nad nią, ale myślałem, że to się za chwilę rozpadnie.

 

Dziękuje i pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Wujek dobra rada.

 

Jak nie chcecie żeby wam gaz uciekał, to trzymajcie broń zawsze załadowaną, bo inaczej kurek naciska na zawór i gaz leci i leci...

 

U mnie 3 dzień leży załadowany i gaz jest.

 

 

Acha i ogólnie to polecam rozkręcić i zbiornik pod wodę żeby sprawdzić czy szczelny.

 

Aby wyjąć zbiornik należy:

 

- usunąć kolbę (odkręcić 2 śruby ukryte pod gumowymi zaślepkami oraz jedną wewnątrz w kolby)

- wybić stalowy kołek niedaleko spustu

- odkręcić śrubę od kabłąka

- wyciągnąć kabłąk

- wyciągnąć zbiornik

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

FYI: wyszło. Po prostu kawałek metalu kupiony na szrocie za symboliczną złotówkę (wybrałem taki, żeby grubością pasował). I duużo cierpliwości w machaniu pilnikiem.

 

Wczoraj złożyłem, i działa.

 

...co prawda w międzyczasie zbiornik się rozszczelnił, że cholera, ale to osobna sprawa...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Na wypadek, gdyby kogoś interesowało: zasięg na GreenGazie i kulkach 0,2 to 30 metrów. Potem niestety wszytkie kulki idą w glebę.

 

...mierzyłem dziś z taśmą... :)

 

Oczywiście cel punktowy model puszka po piwie nie do trafienia... ale gentelman na tymże dystansie - bezproblemowo. All in all - do CQB super, w gęztych karzakach muszę ją potestować, w otwarte pole - zbędny bagaż.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

No nie do końca, na otwartym polu znalazłem okop ;) W okopie kogoś :) Ale to tak nawiasem.

 

Mam tego Mosberga już od jakiegoś czasu, męczył mnie fakt że gaz uciekał, rozebrałem drania dobierając się do zbiornika i iglicy, wszystko na części pierwsze, poszło trochę smaru teflonowego (białego) nasmarowałem dosłownie wszystko fakt że nie ma HU powoduje że możemy lać oliwy ile wlezie ( w przeciwieństwie do elektryków, przypominam żeby osoby z nikłą widzą nie dotykali silikonowego olejku jeśli mają go zamiar użyć w AEG ).

Do rzeczy, wziąłem szlifierkę modelarską i przeszlifowałem kamieniem miejsce wlotu kulek, o jakieś 0,5mm jaki koło które demontujemy po odkręceniu 5 śrubek, wszystko cacy i tutaj też nie żałowałem smaru ( smar musi być bardzo gęsty i lepki, najlepiej teflonowy z dodatkiem silikonu ).

Po poskładaniu repliki, oddałem parę strzałów, kuleczki się nie tną, dochodzi zawsze 6 kulek do komory i gaz nie ucieka.

 

HU można dorobić bardzo prostym sposobem, musimy zakupić gwintownik o niewielkich średnicach i do tego śrubkę, wiercimy otwór w lufie zewnętrznej i gwintujemy. W lufie wewnętrznej robimy otwór w tym samym miejscu gdzie otwór jest w lufie wew. i od środka zbieramy wiór lekko szlifując drobnym papierem, szlif nie większy jak 0,5mm od krańca otworu. Gumka nada się idealnie od AEG'a, trzeba tylko odciąć kołnierz.

Gumkę nakładamy na lufę wew. dzyndzlem w miejsce otworu. Całość należy okleić cienką i bardzo mocną taśmą zaś ( gumkę HU na lufie ) zostawiając tylko część nad dzyndzlem. Do śruby można przykleić miękki kawałek gumy o wysokości nie większej jak 1mm. spełni to rolę dystansera i nie przedziurawi nam gumki HU.

 

To tylko mój pomysł, jak leń w dupie mi minie, zrobię to umieszczając fotki na forum :P

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Tak sobie czytam i czytam i nie kumam czegoś. Mam tego Mośka (tyle że w wer. 8mm) i hopsiup jest i to nawet regulowany! (tylko trudny dostęp bo trzeba całą lufę zewnętrzna zdejmować) Czy to znaczy że wersja 6mm nie ma HU? Mam jeszcze jedno pytanie. Shotgun jeszcze nie przeszedł testu bojowego i strzelam raczej rekreacyjnie (nieźle rozpieprza puszki ;) ) ale profilaktycznie zapytam która prowadnica czułenka zwykle pęka lewa czy prawa (ta z bolcem czy bez)?

Link to post
Share on other sites

ad GrimPilgrim:

Wersja 6mm nie ma HU - a przynajmniej nie ma go mój (rozkładałem całego). Z ciekawości - jak wygląda HU w twojej wersji? Czy jest to coś takiego jak tu:

http://www.redwolfairsoft.com/redwolf/airs...il?reviewID=207

Najniższy rząd fotek - na środkowej widać to o co mi chodzi czyli niesławny LD2. Składa się on z: pierwszego HU (regulowanego), wygiętej lufy (szykany) i drugiego HU (stałego). Jak jest u ciebie?

Link to post
Share on other sites

W moim jest tylko jeden HU. Nie ma zgiętej lufy ani drugiej gumki (swoją drogą ciekaw jestem jakie to daje efekty w praktyce) HU jest umieszczony w tej "kostce" do której dochodzi lufa. Na środkowym zdjeciu które podałeś widać tą kostkę i czarną sróbke którą właśnie reguluje się HU. Rozumiem że a propos prowadnic to pewnie pęka prawa skoro bardziej bierze udział w przeładowaniu? Zresztą ja swojego przeładowywałem trzymając tylko za czółenko i jeszcze nic sie nie urwało. Trzeba wiedzieć jak to robić ostrożnie ;) Za niedługo biorę sie za przemalowanie mojego chromowanego mośka na czarną wersje cywilną :D. Już po samym zmatowieniu wygląda jakoś poważniej. Szkoda tylko że nie z drewnianymi elementami :(.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Czy może mi ktoś powiedzieć, albo co lepiej pokazać na zdjęciu, gdzie w tej replice jest HU. Dzisiaj rozkręciłem swoją pompkę i nic co chociaż mogłoby przypominać HU nie rzuciło mi się w oczy.

 

Druga sprawa. Mam prośbę, czy ktoś mógłby zeskanować dołączoną instrukcję obsługi i mi przesłać? Bo ja w pudle nic takiego nie miałem.

Link to post
Share on other sites

HU: nie ma. Koniec, kropka. Zapomnij.

Ja na 0,25 i GG dochodziłem do zasięgu 25-30m (mierzone), ale to tyle - na tym dystansie kulki lecialy w ziemię, a i celność była nie warta wspomnienia.

 

Instrukcja - sorry, nie pomochę, bo swojego Moska sprzedałam. Ale była po japońsku (dosłownie ksero instrukcji od oryginału Maruzena / Marushina w wersji 8mm), jedyny plus to schemat budowy.

 

Rozkładanie jeszcze pamiętam, to tu mogę pomóc.

Link to post
Share on other sites

No właśnie. Ludzie piszą, że HU jest ale tak naprawdę nic co chociaż mogłoby go przypominać nie występuj w tej replice.

 

Mojego mam całego rozłożonego i obecnie pracuję nad zainstalowaniem HU w tej strzelbie. Na razie prace wyglądają obiecująco, ale muszę poczekać z testami bo nogę mam w gipsie.

Dodam jeszcze przy okazji, że budowa tej repliki jest banalna i w zasadzie można z nią zrobić prawie wszystko. Mam na myśli zamianę wersji 8mm na 6mm oraz zmuszenie repliki aby strzelała jedną kulką (ogólnie mniejszą ilością).

Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...

Sorry, że odgrzewam kotleta, ale po co zakładać nowy temat, skoro jeden już jest.

 

Pytanie, czy ktoś mierzył FPSy tej M500tce na gazie HFC134a, na kulkach 0,2? Albo na jakichkolwiek kulkach? Mam w środowisku lokalnym limit 350fps w CQB i chciałbym wiedzieć, czy ta replika się w nich zmieści (na zwykłym greengazie raczej nie - zależnie od źródła podaje się 390-430fps). Będę wdzięczny za info, zarówno o chinolu, jak i Marushinie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...