Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

A więc flora......

Czy jest do dostania gdzieś w sklepach typu SpecShop czy Rangershop czy pozostaje tylko Allegro, demobile itp. ??

 

 

EDIT:

Marys1 miałem cichą nadzieję że wypowiesz się w moim temacie bo zauważyłem w twoim podpisie bardzo ciekawy userbarek. No właśnie jak to było z tą armią czerwoną bo tez chciałbym pobawić się w rekonstrukcję ale za bardzo nie wiem co i jak. Szukałem o nich dość dużo ale niestety nie znalazłem nic o mundurze ani o uzbrojeniu..

Jeśli ktoś byłby skromny podrzucić mi jakąś stronkę na której mógłbym się wzorować odtwarzając Armię Czerwoną byłbym wdzięczny.

Edited by MrKamillos93
Link to post
Share on other sites

ak74/aks74 koniec lat 70 i do 90

od lat 90, do teraz ak74m

 

jesli nie jestes zorientowany w temacie, to najbezpieczniej bedzie kupic wz88 w kamuflazu flora lub vsr - popularne na allegro i wystepuja tam pod ta sama nazwa.

 

zapomnij o jakichkolwiek sklepach i demobilach....

 

http://rus.mil.pl ?

 

kamil - nim opuscisz mroczne czasy zsrr, to jeszcze u ich konca mozesz pogmerac i trafisz na 'czarne' kalasze.

Edited by Potf0r
Link to post
Share on other sites

Jeśli czarny plastik, to opuszczamy mroczne czasy ZSRR i udajemy się w nie mniej mroczne otchłanie Federacji Rosyjskiej, kupując np. Florę. Najpopularniejsza, najtańsza i najłatwiejsza do dostania :)

 

"Plasticzane" AK bywały już w Afganie ;), można czasem napotkać na zdjęciach, choć raczej śliwkowe z tego co pamiętam.

Link to post
Share on other sites

MrKamillos93, Armia Czerwona nigdy w swoim istnieniu nie używała AK74!! Armia Czerwona (a w zasadzie Robotniczo-Chłopska Armia Czerwona) została przemianowana na Armię Radziecką 23 lutego 1946, która z kolei w grudniu 1991 zmianiła się w Wojska Federacji Rosyjskiej.

 

Co do munduru to pasowały będą też przeróżne maskałaty, najłatwiej na allegro wyrwać KZS chociaż inne też się zdarzają.

 

A, i o Tieleniaszce nie zapominaj:p

Link to post
Share on other sites

Koło KZS mogło leżeć - na ćwiczeniach Układu Warszawskiego, jak w jednym okopie szeregowy Kowalski i riadowyj Iwanow leżeli. Stare dobre moro - tylko fotki za małe żeby dokładnie wersję zidentyfikować.

BlueGun - jak masz US-a to trzymaj i nie puszczaj, cholernie trudno kupić (mi się udało, patrz awatar).

Link to post
Share on other sites

MrKamillos93 - najpierw poczytaj, pooglądaj fotki. Zastanów się jaki okres Cię interesuje konkretnie.

Na "naszej" stronie ( Potfur link podał ) znajdziesz kilka cennych informacji, lecz my raczej skupiamy się na latach 79-89.

 

I uważaj na słowo "rekonstrukcja" ;)

Jeśli masz jakieś konkretne pytania wal na pw/gg łatwiej będzie.

 

Witos- tyle razy rote oglądałem a jakoś za dużo tych "plastikowych" ak74 nie widziałem.

I jak Geno powiedział - śliwka.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

W tą broń wyposarzone były m.in. jednostki stacjonujące w NRD, przykładowo WDW posiadało AKS-74 niekiedy nawet AKS-74U. Wiekszośc jednak miała elementy drewniane, plastiki były rzadkością.

 

Najczęściej spotykane były takie mundury:

 

scanimage001uo3.th.jpg

Link to post
Share on other sites

Zgodzę się z Wolf'em - plastiki były rzadkością i mowa tu o śliwkowych, czarne pojawiły się dopiero później (jeśli nie równocześnie z ak74m) - informacja bazuje mocno na zdjęciach, więc nie jest w pełni wiarygodna.

 

Natomiast zdjęcie zapodane przez Wolf'a to przekrojówka jak się patrzy, patrząc od lewej:

- wz.69, stacjonujący u nas, łazili w tym póki się nie wynieśli (czyli dość długo).

- KLMK - nie jest mundurem, to narzuta na mundur, podobno nadal używane

- TTsKO - krój obecnie używany, wzór kamuflażu już nie.

- KLMK - znowu.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...