Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 432
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Postawił bym na solarforce - kilka trybów działania może się przydać jeśli nie ma to być latarka stricte "taktyczna" zamontowana na replice. Poza tym e2e surefire'a to latarka z żarnikiem a solarforce to led co oznacza dłuższy czas działania na komplecie baterii (chociaż sporo osób woli światło żarnika od "sztucznego" światła jakie daje led).

Z czasów kiedy szukałem latarki dla siebie zostało mi jeszcze w pamięci, że latarki surefire'a bardzo kiepsko znoszą używanie akumulatorów (z powodu ich wyższego napięcia), ale nie jestem pewien czy to prawda.

Link to post
Share on other sites

Tylko Solarforce, mam już ją około roku i nie zamienię na nic innego. Używam jej jako latarki EDC oraz na dwóch moich replikach do ciemnych budynków. Ostatnio podczas namiotowania na czechach również nie miała sobie równych wśród kompanów wyprawy. Nikt nie przeszedł koło mnie nie pytając o latarkę :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Zawsze można "swoje" światełko przystosowac do potrzeb... Ja uwielbiłem sobie Tank007 TK-737, zoomowany... Fabryka założyła w nim 230 lm...i niektórym może to wystarczy... A tym co nie wystarczy polecam od Grega (vel Cafel na alledrogo) driver programowany i diode XM-L2 na podłożu miedzianym. Satysfakcja gwarantowana. Mam na razie driver konfigurowalny (tryby ustawia się za pomocą lutowania) i tym sposobem mój Tank świeci na LOW i HIGH-całkiem to znośne do CQB,ale... czułem jakiś niedosyt i zamówiłem driver programowalny i zamierzam ustawic dwa profile-jeden taktyczny(tylko 100%) i EDC (low,medium,high-bez sos'ów czy strobo) i się zobaczy...

Link to post
Share on other sites

Witam.

Poszukuję w miare dobrej latarki do terenu otwartego (głównie lasy, łąki itp) o sporej mocy. Krótko mówiąc włączając ją chcę widzieć, że mam w ręku/na karabinie coś porządnie dającego światło, a nie jakieś chińskie gówno. Ja wiem, że do kwoty jaką chcę przeznaczyć nie będzie pewnie rewelacji (150zł) ale tak jak mówię, chciałbym kupić coś dobrego i polecanego. Może jest jakiś produkt godny uwagi w tej cenie?

Edited by Ombre
Link to post
Share on other sites

Witam.

Poszukuję w miare dobrej latarki do terenu otwartego (głównie lasy, łąki itp) o sporej mocy. Krótko mówiąc włączając ją chcę widzieć, że mam w ręku/na karabinie coś porządnie dającego światło, a nie jakieś chińskie gówno. Ja wiem, że do kwoty jaką chcę przeznaczyć nie będzie pewnie rewelacji (150zł) ale tak jak mówię, chciałbym kupić coś dobrego i polecanego. Może jest jakiś produkt godny uwagi w tej cenie?

Coś z diodą XM-L (najlepiej T6, fajna neutralna barwa światła)

 

Ja mam modowaną Convoy C8, porządnie daje po oczach i ma bardzo duży zasięg. Cena około 100 zł.

 

Aha, no i Solarforce'y od Grega powinny cię zadowolić

 

Zapraszamy na swiatelka.pl

Edited by Obi-Wan
Link to post
Share on other sites

Czołem. Niestety po wczorajszej strzelaninie w budynku padła mi moja latarka. Cóż powiem tak 200 plna do wydania na latarkę o dużym natężeniu światła z włącznikiem na kablu (żelowym). O ile to możliwe. Z góry dzięki za sensowne odpowiedzi. Latarka stricte pod AirSoft .Poproszę pisać na pw aby nie zaśmiecać forum. Pozdrawiam oraz życzę Dobrego Nowego Roku !!!

Edited by snajperswd11
Link to post
Share on other sites

Czołem. Niestety po wczorajszej strzelaninie w budynku padła mi moja latarka. Cóż powiem tak 200 plna do wydania na latarkę o dużym natężeniu światła z włącznikiem na kablu (żelowym). O ile to możliwe. Z góry dzięki za sensowne odpowiedzi. Latarka stricte pod AirSoft .Poproszę pisać na pw aby nie zaśmiecać forum. Pozdrawiam oraz życzę Dobrego Nowego Roku !!!

Looknij na post przed Twoim.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Podepnę się do tematu.

Mam dylemat, którą latarkę kupić. Waham się pomiędzy:

Olight M22 Warrior XM-L2 LED 950 za 265zł z akumulatorami i ładowarką w zestawie

http://www.comando.p...now,id2801.html

a

SolarForce L2P 900lm XM-L2 T6 3C program za 190zł, golas bez akumulatorów i ładowarki, 12 miesiecy gwarancji od Grega

http://allegro.pl/sh...item=3939481337

Latarkę będę używał głównie w CQB.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Link to post
Share on other sites

Kup prawdziwy akumulator a nie tą chiński śmieć od olight. Jak ktoś rozwali ci szkło to żadna gwarancja tego nie obejmie. Latarka na broni ma sens tylko z jednym trybem.

Solarforce wygrywa dzięki sterownikowi i poprawkom od grega. A akumulator naładujesz mikroprocesorówką od lipola.

Link to post
Share on other sites

Ostatnio kupiłem Warriora. Nad Solarforsem ma tą przewagę, że jest dużo bardziej ergonomiczna, jeśli chodzi o używanie jej "z ręki". Wieszając ją na broni, różnica się zaciera.

Dodatkowo fajnym dodatkiem jest dyfuzer, który z nastawy 250lm robi idealny tryb do latania po pomieszczeniach. Światło wtedy, nadal jest wystarczająco intensywne, dodatkowo oświetla pokój pod bardzo dużym kątem.

Bez dyfuzera, przy 950lm, tak jak zapewnia producent - 300 metrów zasięgu.

Jak za tą cenę którą podałeś, w zestawie z aku i ładowarką, to tylko Olight.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...