Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Tydzień temu kupiłem SF G2 ,a w weekend przeszedła chrzest bojowy. O dziwo świeciła półtory godziny przy mrozie -25 (trzecia w nocy) ,a nie jak mówi producent 1h. Jeszcze coś tam świeci ,ale muszę rozładować batkę i naładować. Latarka mała więc w codziennym użyciu też się sprawdza, zobaczyć jeszcze muszę jaką parę tworzy z HK416 :D

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • Replies 432
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

 

Jest jeszcze latareczka 120 lumenów troszkę większa ale jakaś taka sympatyczniejsza stylistycznie :

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=6713

 

 

 

veni, vidi... i mam problem.

Sprawy mają się tak mam około 132 zł 46gr na latarkę (zaokrąglając 132zł 50gr). Prosiłbym kogoś o rzetelną, obiektywną, miłą dla wzroku opnie na temat tego produktu firmy Mactronic oraz krótką odpowiedź: czy nadaje się ona dla pana w podeszłym wieku z bródką i czworgiem wnucząt, który lubi od czasu do czasu przywdziać

swój szpej i poczuć się jak Bruce Willis w Łzach Słońca, a zazwyczaj używa jej do znalezienia kaczki (jak odezwie mu się prostata)?

Edited by swiatek
Link to post
Share on other sites

veni, vidi... i mam problem.

Sprawy mają się tak mam około 132 zł 46gr na latarkę (zaokrąglając 132zł 50gr). Prosiłbym kogoś o rzetelną, obiektywną, miłą dla wzroku opnie na temat tego produktu firmy Mactronic oraz krótką odpowiedź: czy nadaje się ona dla pana w podeszłym wieku z bródką i czworgiem wnucząt, który lubi od czasu do czasu przywdziać

swój szpej i poczuć się jak Bruce Willis w Łzach Słońca, a zazwyczaj używa jej do znalezienia kaczki (jak odezwie mu się prostata)?

Zasadnicza kwestia - to nie jest latarka na broń. Fajnie się sprawdzi natomiast w łapie i do codziennej eksploatacji. W sam raz do kieszeni, domu lub schowka samochodu. U mnie szuka miejsca w panelu administracyjnym - funkcja Focus nie zawodzi.

 

W tej cenie jeżeli szukasz latarki na broń - szukaj koniecznie używanego SF G2 Nitro z montażem.

Link to post
Share on other sites

Wiem, że wyjdę na 14-letnie dziecko... ale muszę zadać to pytanie. Czemu się nie nadaje na broń?

Nie wyjdziesz ;-) a ja chętnie odpowiem.

 

Latarka dysponuje trybami przełączanymi za pomocą głównego przycisku. Pierwszy klik 10%, drugi 50% mocy... etc.

 

Ponadto nie ma (opcji) włącznika żelowego - dla niektórych to podstawa przy latarce.

 

Oczywiście są latarki z trybami, aczkolwiek niestety dysponują one innymi przełącznikami, nie przeszkadzającymi w operowaniu bronią.

Link to post
Share on other sites

Miał ktoś już może styczność latarką g2x surefire? Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad latarką i przeglądając stronę surefire trafiłem na g2x. Jakoś bardziej mi się podoba niż g2l, a to jedyne latarki surefire na które mnie stać :) . Wg. strony surefire g2x i g2l różnią się od siebie wyglądem i ilością lumenów (120 - g2l, 200 - g2x). Latarki z tej serii (g2x i 6px) są od 3 miesięcy w USA, zastanawiam się, czy w Polsce ktoś coś o nich słyszał?

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

To, że latarki kitajskie są podobne do produktu MacTronic to jeszcze nie znaczy, że latarka MacTronica jest produkcji chińskiej (firma MacTronic od 1994 roku we własnym zakresie produkuje latarki pod swoją marką, wcześniej faktycznie sprowadzali latarki z Chin - były to latarki "Sonca"). Biorąc pod uwagę kitajskie zamiłowanie do podrabiania (podrabiają też kształtowo latarki innych markowych producentów) obstawiam, że to UltraFire jest zwyczajnie podróbą Black Eye'a (zwłaszcza, że każda latarka MacTronic'a - a na pewno Black Eye - ma indywidualny numer seryjny). Na jednym forum latarkowym - bodajże www.swiatelka.pl - widziałem recenzję latarki Black Eye i o dziwo trochę za dobre "bebechy" oraz funkcjonalność ma jak na kitajszczyznę ;) Ponadto MacTronic nie mógłby zostać członkiem Polskiej Izby Producentów na Rzecz Obronności Kraju (2003) gdyby handlował sprzętem "Made in China" :wink:

Edited by Blizbor
Link to post
Share on other sites

wiesz o co pyta chińczyk jak napiszesz do niego maila że chcesz kupić tysiąc latarek ???

 

powiem Ci:

1/ jak mają wyglądać

2/ z czego mają byc zrobione

3/ jak się mają nazywać (co ma byc napisane na obudowie)

później ustala z Tobą cenę.

 

Uwierz mi, chińskie fabryki są w stanie wykonać praktycznie dowolny produkt z taką jakością za jaką jesteś w stanie zapłacić.

I stwierdzam to na podstawie dużo bardziej zawansowanych produktów niż latarki.

Z dużym więc prawdopodobienstwem stwierdzam, że delikatnie mówiąc, rozmijasz się z prawdą, twierdząc że latarki MacTronic produkowane są gdzie indziej niż w okolicach Państwa Środka.

Link to post
Share on other sites

wiesz o co pyta chińczyk jak napiszesz do niego maila że chcesz kupić tysiąc latarek ???

 

powiem Ci:

1/ jak mają wyglądać

2/ z czego mają byc zrobione

3/ jak się mają nazywać (co ma byc napisane na obudowie)

później ustala z Tobą cenę.

 

Uwierz mi, chińskie fabryki są w stanie wykonać praktycznie dowolny produkt z taką jakością za jaką jesteś w stanie zapłacić.

I stwierdzam to na podstawie dużo bardziej zawansowanych produktów niż latarki.

Z dużym więc prawdopodobienstwem stwierdzam, że delikatnie mówiąc, rozmijasz się z prawdą, twierdząc że latarki MacTronic produkowane są gdzie indziej niż w okolicach Państwa Środka.

Skoro firma MacTronic na własnej stronie internetowej twierdzi, że od 1994 roku jest producentem oferowanych pod swoją marką latarek, to nie mam powodu, aby im nie wierzyć. Ponadto na stronie internetowej firmy widnieje informacja, że MacTronic w 2003 roku został członkiem Polskiej Izby Producentów na Rzecz Obronności Kraju, co również moim zdaniem świadczy o tym, że nie handlują kitajszczyzną.

Edited by Blizbor
Link to post
Share on other sites

"być producentem" nie wyklucza produkcji w Chinach (np. HP też jest "producentem laptopów" a jako firma sama nie produkuje laptopów).

Więc być producentem to nie jednoznaczne z "samodzielnie produkować we własnej fabryce" (a Ty jeszcze dodatkowo stwierdzasz, że napewno ta fabryka nie jest w Chinach albo innym "raju produkcyjnym").

Tak czy inaczej EOT z mojej strony.

Link to post
Share on other sites

Latarki MacTronic są robione w Chinach. Wiem, bo w sklepie, w którym pracuję sami od nich bierzemy towar.

Tak jak kolega napisał wyżej - być producentem czegoś, to nie znaczy produkować to we własnym zakresie.

 

A odnośnie dobrze świecących chińskich latarek na diodach LED (Cree, Luxeon) napisałem krótki tekścik w tym dziale:

http://forum.wmasg.pl/index.php?/topic/108419-chinskie-latarki-led-jako-latarki-taktyczne/

Może się komuś przydać.

Edited by LogaN
Link to post
Share on other sites

No to jestem zaskoczony, że to produkt robiony w Chinach. Bebechy ma niezłe, działa bardzo dobrze, pasta termoprzewodząca pod diodą jest, gwinty dobrze przesmarowane... czyli zupełnie nie jak produkt "Made in China". Tak czy inaczej, latarki MacTronic ma świetne jak na ten przedział cenowy. W każdym razie, dzięki za informację LogaN.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Jako taktyczna się nie nadaje, bo za słaba. Ona ma służyć do poświecenia pod nogami, do przeszukiwania ciemnych pomieszczeń, przyświecenia na mapę, sygnalizacji i doświetlenia IR. Nie nadaje się jako oświetlenie taktyczne.

 

Można zamocować inną latarkę na hełm, nikt nie broni. Nawet szyny nie trzeba koniecznie do tego. Tylko pytanie co ma robić taka latarka wg. Ciebie?

 

Mati13k: niekoniecznie. Różnica w cenie jest jednak dość wyraźna.

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Jak to ze wszystkim bywa - kwestia szczęścia. Kumpel wyrwał oryginalnego MICHa, z pokrowcem i ORYGINALNĄ latarką SFa za jakieś 5 baniek. MICH w świetnym stanie. Latarkę samą też można znaleźć niedrogo, używaną. Niedrogo jak niedrogo - 200 zł? To 2x więcej niż ten Element, ale jakość jest co najmniej 3 razy lepsza... ;)

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Do "walk"? Eee, HL1 odpada. Kup coś na główną jednostkę broni, za 200 zł już wyrwiesz jakiegoś dobrego Siurka :) HL1 to latareczka lub marker IR, tak jak pisał Mortis. Światło jest słabiutkie i nada się odczytywania mapy, ew. przeszukiwania zabezpieczonego już pomieszczenia. Do walki odpada (chyba, że jako marker IR, ale nie sądzę żeby Twoja ekipa miała wsparcie AC130, AH64 itd.).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...