Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Cyfrowy wskaźnik naładowania akumulatora + licznik wystrzelonych kulek


Recommended Posts

Chcemy liczyć swoje strzały, a nie kolegi stojącego obok.
Wystarczy ustawić bardzo wysoki próg zliczenia. Raczej nikt nie strzela trzymając AEGa przy AEGu. A z punktu słyszenia mikrofonu tuż przy GB, drugi AEG nawet 0,5m od niego będzie dużo cichszy.
Link to post
Share on other sites
  • Replies 264
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A jakby wykorzystac zamiast mikrofonu miniaturową fotokomórkę?Oczywiście wyłączaną i mniejszy wyświetlacz do tego wyżej,z podświetleniem automatycznym,coś jak w telefonie lub zegarku elektonicznym.Ja myślę,że będzie wielu klientów na ten gadżet.Może i ja się skuszę.Do G36C powinien pasowac,zamontowany przed kolimatorem lub na odchylanym wąskim panelu pod górną szyną ris.

Edited by bushmaster
Link to post
Share on other sites

Narzekacie z tym brakiem realizmu ;).

Należy do tego podejść jak do airSoftowego FCS ;D.

 

Były już idee podczepiania kamer do zdalnie sterowanych samolotów, był już zdalnie sterowany czołg Fence'a odpalający granaty, była kamera na replice i laptop w plecaku, to teraz mamy licznik strzałów ;).

Jeszcze trochę i będzie można zrobić nowe subforum "FAW- Future AirSoft Warrior" XD.

 

BTW może dałoby radę wprzęgnąć w to wskaźnik naładowania baterii w procentach? Sam licznik strzałów mnie osobiście nie interesuje, ale gdyby można było na bieżąco kontrolować poziom baterii to byłoby to IMHO bardziej przydatne.

Link to post
Share on other sites
Należy do tego podejść jak do airSoftowego FCS
I pewnie część ludzi tak podejdzie. Dla mnie to paskudzctwo.

 

Były już idee podczepiania kamer do zdalnie sterowanych samolotów
Bo w realu takich rozwiązań nie ma?

 

był już zdalnie sterowany czołg Fence'a odpalający granaty
A nie słyszałem. Na upartego - są pzecież roboty sapeerskie, które można uzbroić.

 

była kamera na replice i laptop w plecaku
Też rozwiązanie znane z reala. swoją ścieżką - po co laptop?

 

A jakby wykorzystac zamiast mikrofonu miniaturową fotokomórkę?
A gdzie ją wstawisz? Albo będziesz musiał rozszcelnić układ HU-lufa nawiercając otwory, albu u wylotu lufy ukryć w tłumiku, ale wtedy musisz ciągnąć kable wzdłóz repliki. A taka fotkomórka w tłumik jest chociażby w Tracerze TM.
Link to post
Share on other sites

A gdzie ją wstawisz? Albo będziesz musiał rozszcelnić układ HU-lufa nawiercając otwory, albu u wylotu lufy ukryć w tłumiku, ale wtedy musisz ciągnąć kable wzdłóz repliki. A taka fotkomórka w tłumik jest chociażby w Tracerze TM.

 

Można w tłumiku, ale pomysł z mikrofonem jest lepszy - mniej ingerowania w replikę.

 

 

A tak wogóle to przeginacie, mówicie o realizmie a nie przeszkadza wam odgłos strzału nie mający nic wspólnego z realnym. W prawdziwej broni też nie spotkałem się z baterią i GB. Powiecie mi, że są ukryte i nie psują wyglądu zewnętrznego. A kiedy ja powiedziałem, że licznika nie można ukryć? Ma on wiele przydatnych funkcji, do których nie potrzeba wyświetlacza na widoku. Chociażby bolt catch, woltomierz. Układ będzie bardzo uniwersalny, każdy będzie mógł dostosować go swoich potrzeb.

Link to post
Share on other sites
A tak wogóle to przeginacie, mówicie o realizmie a nie przeszkadza wam odgłos strzału nie mający nic wspólnego z realnym
Spodziewałem się tego.

Ale na odgłos strzałów się nie da nic poradzić, a na "kosmiczny" licznik da - nie instalować go.

 

W prawdziwej broni też nie spotkałem się z baterią i GB.
Między replikami, a bronią ostrą jest więcej różnic niż te, które wymieniłeś. Dlatego są to repliki, a nie broń palna. Ale nadal nie jest to argumentem, żeby odchodzić od realiów bardziej niż to konieczne, wręcz przeciwnie - wielu z nas stara się do tych realiów jak najbardziej zbliżyć.

 

Jak już pisałem - fajny projekt i na pewno znajdzie się kilku chętnych. Ale nie zaczynaj dorabiać ideologi, że skoro to tylko ASG to można z tym zrobić wszystko.

Link to post
Share on other sites

Pomysł Super, aby tylko było to na tyle łatwe w montażu, żeby człowiek, który zna się na mechanice aegów, a nie koniecznie na jakichś szczegółach lutowaniach, programach dał sobie z tym szybko radę. Schowanie malego wyświetlacza za muszką w Emce super.

 

Ogólnie REWELACJA

Link to post
Share on other sites

Jak już pisałem - fajny projekt i na pewno znajdzie się kilku chętnych. Ale nie zaczynaj dorabiać ideologi, że skoro to tylko ASG to można z tym zrobić wszystko.

 

Moim zdaniem to Ty dorabiasz ideologię. że skoro to aż ASG, to nie można z tym nic zrobić.

 

Co do samego realizmu - Jak jedziesz 150km/h w terenie zabudowanym, to raczej śmiesznie później się tłumaczyć przed policją, że nie pojechałeś 200km/h i przez to jesteś lepszy od innych..

 

To samo odnośnie realizmu -

Wiecie, nie strzelamy ostrą, nasze repliki nie mają właściwie dokładnej wagi oryginału, każdy wystawia łeb, bo i tak wie, że mu się krzywda nie stanie, strzelając zdarza się, że nam się bateria wyczerpie, więc bierzemy zapasową i wymieniamy na tzw. umownie 'polu walki', zdarza się, że ułamie się ucho body czy inny ABS pójdzie się jeb.ć. Ogólnie jesteśmy baaardzo do przodu w kwestii realizmu.. Ale nie zniesiemy żadnych cyfrowych wskaźników, bo to niszczy nasz realizm

 

Nie śmiesz mnie tym dorabianiem ideolo człowieku :wink:

Link to post
Share on other sites

Temat sapera:

 

Pozdrawiam i czekam na sugestie! Jest to prototyp wszystko można zmienić.

 

' Sugestia ' Foki:

 

Niezależnie od wielkości wyświetlacza i formy jego ukrycia - jest to coś niewystępującego w broni, więc jest zaprzeczeniem realizmu.

 

No właśnie Inferno, jeżeli ktoś toleruje fakt, że z jego realistycznego gun'a wylatuje plastik bezszwowy, a dźwięk strzału przypomina pierdnięcie słonia i uważa to za maksymalny realizm, to spoko, nie będzie tego montował..

 

Ale autor tematu nie napisał ' Cyfrowy wskaźnik, a realizm w AS ', a po prostu czeka na sugestie odnoszące się do samego urządzenia. Więc nie ucinajmy mu skrzydeł zanim ich jeszcze w pełni nie rozwinął.

 

Pzdr.

Edited by Konradek
Link to post
Share on other sites

No właśnie Inferno, jeżeli ktoś toleruje fakt, że z jego realistycznego gun'a wylatuje plastik bezszwowy, a dźwięk strzału przypomina pierdnięcie słonia i uważa to za maksymalny realizm, to spoko, nie będzie tego montował..

Jednym zdaniem streszczę co napisał Foka: to, że repliki w wielu kwestiach nie przypominają oryginałów, dla wielu jednak nie będzie argumentem aby wprowadzać kolejny nierealistyczny element, skoro ogólna tendencja dąży w kierunku jego zwiększania. To tak jakby nasrać w piwnicy twierdząc, że przecież i tak jest w niej brudno. Nie jest to żadna ideologia, ale empiryczny fakt.

Link to post
Share on other sites
Ale autor tematu nie napisał ' Cyfrowy wskaźnik, a realizm w AS ', a po prostu czeka na sugestie odnoszące się do samego urządzenia
1. Nikt mu niczego nie ucina.

2. Prosił o sugestię, nie "piszcie jeśli mnie popieracie". W związku z tym dostał różne - moja brzmi - nie podoba mi się.

Link to post
Share on other sites

W pełni się zgadzam z Foką. Ja bym takiego czegoś nie zamontował. Nie po to kupuje wiernie odwzorowaną replikę za grubą kasę, żeby potem montować na niej dla mnie nie za bardzo przydatny bajer.

 

Oczywiście jeśli komuś się podoba, to dlaczego nie. ;)

Link to post
Share on other sites

A od kiedy 'nie podoba mi się' jest sugestią?

 

Sugestia - zarzucić wybajerzony projekt, poświęcić czas i finanse na coś bardziej sensownego.

 

Gdyby był to układ - jak już wspomniano - odłączający akumulator po X kulkach i włączający po ruszeniu odpowiednim elementem, czy też układ, który odcina zasilanie w momencie uderzenia tłoka zamiast w momencie puszczenia spustu - wtedy to by było coś fajnego. A tak, to jest zbędny bajer.

Link to post
Share on other sites

Ja z kolei bym bardzo chętnie coś takiego sobie sprawił. Choćby na larpy typu Stalker. Poza tym są mniej i bardziej "je***kowe" strzelanki.

Poza tym IMHO jakoś bardziej podoba mi się ekranik z Twojego pierwszego prototypu. ;)

Edited by shadow333
Link to post
Share on other sites

Gdyby był to układ - jak już wspomniano - odłączający akumulator po X kulkach i włączający po ruszeniu odpowiednim elementem, czy też układ, który odcina zasilanie w momencie uderzenia tłoka zamiast w momencie puszczenia spustu - wtedy to by było coś fajnego. A tak, to jest zbędny bajer.

 

Ktoś tu nie lubi czytać.

 

Pisałem: będzie Bolt Catch, wyświetlacz będzie można odłączyć, a układ ukryć tam gdzie baterie

Link to post
Share on other sites

saper_, jeżeli zrobisz układ, który działałby jak chociażby imitujący bolt-catch, to podejrzewam, że klientów będziesz miał sporo. Zależy jeszcze od ceny, jeśli poniżej 100zł, to osobiście znam przynajmniej 10 osób, które by to kupiły dla samego bolt catcha.

Link to post
Share on other sites

Czyli układ będzie odłączał napięcie po wystrzeleniu danej ilości kulek i dopiero po naciśnięciu bolt catcha będzie można strzelać? Czyli układ można by zaprogramować także na tryb "burst"?? Myślę ze przy opcji całkowitego schowania układu ta opcja będzie bardziej pożądana przez maniaków lubiących realizm.

Edited by Maciek1
Link to post
Share on other sites

Skromnie się wypowiem, że bez względu na poziom realizmu wskaźnik naładowania baterii jest niezwykle przydatnym bajerem... w replikach na baterię. Ktoś komu się nie podoba wyraził swoje zdanie -- odnotowano fakt, kropka. Ja ze swojej strony chciałem się spytać:

 

1. Można kupić sam wskaźnik naładowania baterii?

2. Można zamiast procentów dać jedną małą diodę świecącą zielono: OK, żółto: ponad 50% poszło, czerwono: zostało <10% naładowania?

3. Czy jeden wskaźnik można stosować dla baterii o różnej pojemności i napięciu?

 

4. Dla chętnych: czy da radę ew. zamiast diody mały wyświetlacz LED wskazujący pozostały czas używalności akumulatora? Np. 02:30 oznacza, że na tej baterii pociągnie się jeszcze dwie i pół godziny.

 

.

supp

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...