Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Cyfrowy wskaźnik naładowania akumulatora + licznik wystrzelonych kulek


Recommended Posts

  • Replies 264
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

4. Dla chętnych: czy da radę ew. zamiast diody mały wyświetlacz LED wskazujący pozostały czas używalności akumulatora? Np. 02:30 oznacza, że na tej baterii pociągnie się jeszcze dwie i pół godziny
2,5h czego? Ciągłego strzelania? Żadna bateria tyle nie pociągnie. Gry? Zależy od tego ile strzelasz. Czasu nie określisz, można próbować zrobić "uczący się" układ podający przybliżoną pozostałą ilość strzałów.
Link to post
Share on other sites

Mógłbyś zrobić zdjęcie samego układu? Chciałbym zobaczyć ile zajmuje miejsca.I czym będzie zasilany? Z baterii z AEGa chyba nie?

Pomysł jest niezły i o ile będzie niezawodny i nie okaże się zbyt "delikatny" do tego sportu to koncepcji na zamontowanie go w moim augu mam wiele. :roll:

Edited by splinter
Link to post
Share on other sites

Ja właśnie jestem na etapie ściągania m16a4 G&P z wgc. O ile układ z bolt catchem i burstem dało by rade zamontować tak aby nie było go widać i byłby w moim zasięgu cenowym to możliwe że bym się skusił. Wtedy oznaczenie "BURST" było by adekwatne do rzeczywistości.

Link to post
Share on other sites

2,5h czego? Ciągłego strzelania? (...)

 

Pytanie było skierowane do autora wskaźnika, ale dzięki Foka, próbowałeś być potrzebny, obsikałeś krzaczek.

 

Myślałem, że mogłoby to działać tak, że po każdym spadku napięcia (wskazującym na oddany strzał), bajer mierzyłby stan baterii i na podstawie delty zużycia od momentu podłączenia baterii szacował na ile jeszcze jej starczy. Trochę to jest pokręcone, no ale tak to już jest jak wynalazca rozwiąże problem techniczny i "biznes" zaczyna wymyślać kolejne to zastosowania jego pomysłu :) W tej kwestii powinien wypowiedzieć się autor bo tylko on jest w stanie powiedzieć czy to jest możliwe i czy zwyczajnie mu się chcę :)

 

 

Natomiast jeśli będzie to tylko w postaci LED'a z kolorami identyfikującymi stan akumulatora to ja na pewno kupię :)

Edited by supp
Link to post
Share on other sites

Zamiast uskuteczniać wzajemną pyskówkę proponuję utworzenie wish-listy ;)

 

Ja bym chciał urządzenie które składa się kolejno:

 

wpięcie się do baterii

|

|

|trochę kabla aby można to było w miarę dowolnie umiejscowić wewnątrz repliki

|

|

mikroprocesor

|

|

|trochę kabla

|

|

włącznik żelowy

dioda

 

Włącznik po to aby dioda nie świeciła się cały czas demaskując w nocy.

Idealnie byłoby gdyby całość zajmowała możliwie mało miejsca, dzięki czemu da radę to schować gdzieś. Ja to planuję trzymać pod klapką we front grip'ie eLki, niewidoczne z zewnątrz ale łatwe do kontroli.

 

IMHO można by to spróbować chować w okolicach komory hop-up- zdecydowana wiekszość replik ma dostęp do regulacji poprzez okno wyrzutowe łusek. Spokojnie zmieściłaby się tam mała diodka z włącznikiem :).

 

 

Natomiast moim największym marzeniem jest uniemożliwienie pustych strzałów. Ktoś tutaj już to powiedział, ale ja się z tym przypominam, jako że to jedna z dwóch najbardziej irytujących mnie cechach w AEG'u.

Link to post
Share on other sites
Myślałem, że mogłoby to działać tak, że po każdym spadku napięcia (wskazującym na oddany strzał), bajer mierzyłby stan baterii i na podstawie delty zużycia od momentu podłączenia baterii szacował na ile jeszcze jej starczy.
Jak na razie, używając Twojej terminologii, to Ty sikasz na trawę nie więdząc czego chcesz.

"szacował na ile jeszcze jej starczy" powtarzam - jak ma to liczyć? Na dużych jebankach bateria wystarcza na cały dzień i pada. Na milsimach wystarcza na 3 miesiące bez ładowania.

W jakiej jednostce chcesz mieć wynik? Czas? Jeśli tak, to czego? Ilość strzałów? Zużycie jest różne przy ogniu ciągłym i pojedynczym.

 

Trochę to jest pokręcone, no ale tak to już jest jak wynalazca rozwiąże problem techniczny i "biznes" zaczyna wymyślać kolejne to zastosowania jego pomysłu
To nie jest problem techniczny. Jak się dysponuje mikroprocesorem (jak ten układ) to takie obliczenia nie są żadnym problemem. Ale osoba programująca musi wiedzieć co chce otrzymać klient, a z tego co Ty piszesz właśnie nie wynika co byś chciał uzyskać.
Link to post
Share on other sites
1. Można kupić sam wskaźnik naładowania baterii?

2. Można zamiast procentów dać jedną małą diodę świecącą zielono: OK, żółto: ponad 50% poszło, czerwono: zostało <10% naładowania?

3. Czy jeden wskaźnik można stosować dla baterii o różnej pojemności i napięciu?

 

4. Dla chętnych: czy da radę ew. zamiast diody mały wyświetlacz LED wskazujący pozostały czas używalności akumulatora? Np. 02:30 oznacza, że na tej baterii pociągnie się jeszcze dwie i pół godziny.

 

.

supp

 

ad.1,2

Kupić jeszcze nie można, ale jest to dobry pomysł. Zaprojektowanie takiego układu jest tak proste że zrobię to.. za chwile 8-) . Sprzedawał bym gdzieś po 20zł. Co do diody to mam 3-kolorowe, wtedy było by 5 stanów:

- dioda miga na zielono: bateria przeładowana (przydatne podczas ładowania)

- dioda świeci na zielono: 100% baterii

- dioda świeci na żółto: 50% baterii

- dioda świeci na czerwono: 10% baterii

- dioda miga na czerwono: stan krytyczny

 

ad.3

Niestety tak prosty układ będzie działał poprawnie tylko na deklarowanym napięciu np 9.6V. Pojemność nie ma znaczenia. Po prostu będą różne wersje.

 

 

ad.4

Czas nie, tak jak napisał Foka, można szacować ilość kulek.

 

 

 

Mógłbyś zrobić zdjęcie samego układu? Chciałbym zobaczyć ile zajmuje miejsca.I czym będzie zasilany? Z baterii z AEGa chyba nie?

Pomysł jest niezły i o ile będzie niezawodny i nie okaże się zbyt "delikatny" do tego sportu to koncepcji na zamontowanie go w moim augu mam wiele. icon_rolleyes.gif

 

Prototyp:

Wymiary:

7,5cm / 3cm / 1cm

Waga:

38g

 

 

Wersja ostateczna będzie wielkości samego lcd 3x6cm, a układ ukryty pod nim. Będzie również cieńszy - odstęp pomiędzy płytką a wyświetlaczem max 0,5cm. Układ oczywiście może być zasilany z każdej baterii do aeg (wbudowany scalony stabilizator napięcia).

Link to post
Share on other sites

Jestem zainteresowany możliwością przerwania obwodu el. na skutek pustych magazynków, co będzie wymagać "przeładowania" broni. Może fotokomórkę zliczającą kulki lub ich brak umieścić nie między lufą a komorą HU, a HU - magazynek?

Edited by Panocek
Link to post
Share on other sites

Taka uwaga do niektórych piszących:

 

proszę się skupić na temacie i zaprzestać osobistych wycieczek, bo następna będzie uznana za celowe łamanie regulaminu.

 

Nikt nie stwierdził, że pomysł jest kiepski - wręcz przeciwnie; i nawet osoby, które tego nie założą napisały wyraźnie, że będzie wielu zainteresowanych.

 

Więc tylko uwagi merytoryczne proszę.

Link to post
Share on other sites

Interesuje mnie układ nie pozwalający na strzelanie "na pusto".

 

Ale ponieważ mam AK, a nie M16, więc zamiast bolt-catcha w tym przypadku potrzebny byłby jakiś sposób na sprawdzenie czy:

- zmieniono magazynek (mini przycisk w gnieździe magazynka?)

- przeładowano (zabawa suwadłem, nie wiem jak to sprawdzić)

 

edycja: w sumie to przeładowanie nie byłoby takie konieczne (tzn zadowoliłbym się samą koniecznością zmiany magazynka).

Link to post
Share on other sites
- dioda miga na zielono: bateria przeładowana (przydatne podczas ładowania)

- dioda świeci na zielono: 100% baterii

- dioda świeci na żółto: 50% baterii

- dioda świeci na czerwono: 10% baterii

- dioda miga na czerwono: stan krytyczny

Ale, jak rozumiem, układ będzie na stałe zainstalowany w replice, a baterię ładujesz odłączoną od repliki, więc pierwszy stan jest zupełnie nie potrzebny. Wg mnie, ale to już trzebaby posprawdzać voltomierzem, 10% to już jest praktycznie wyładowana bateria.

 

Heh, jest zrobiony tak jak mój prywatny składany w domu burst control. Kurcze, a planowałem sprzedawać tanio 3-rd burst chip, ale widzę, że ktoś mnie wyprzedził
Spoko, Ty masz gotowy, a saper dopiero robi, szybko sprzedawaj :D
Link to post
Share on other sites

Na razie tylko jedna sztuka i ma tylko bursta (dla wielu chyba +)

 

Nie będę sprzedawał czegoś co się może rozlecieć jutro, to wymaga z miesiąca intensywnych testów, by zobaczyć czy się nie sfajczy, nie popsuje, rozleci etc...

Po prostu przejście przez żywioły, błoto, deszcz, słońce, 10000kulek etc... :)

 

W ogóle to się brzydko wpie... komuś w wątek, i w sumie proszę modów o usunięcie moich postów bo nie wypada bym ogłaszał swoje rzeczy u kogoś.

Edited by Filip von Izabelin
Link to post
Share on other sites
Jestem zainteresowany możliwością przerwania obwodu el. na skutek pustych magazynków, co będzie wymagać "przeładowania" broni. Może fotokomórkę zliczającą kulki lub ich brak umieścić nie między lufą a komorą HU, a HU - magazynek?

 

Fotokomórkę odrazu odrzuciłem - za dużo ingerencji w samą replikę. Zobaczę jak wyjdzie z mikrofonem. Być może uda się odróżnić pusty strzał (który jest głośniejszy) od strzału z kulką. Wtedy po pierwszym pustym strzale układ odłączał by zasilanie. Po naciśnięciu przycisku, karabin strzela nadal.

Link to post
Share on other sites

Wszystko cacy, ale!

Układ, który odcina prąd po wystrzeleniu ustalonej ilości byłby super. Ustawiamy 68, strzelamy, po wystrzeleniu maga - „stop”. W przypadku mniejszej ilości kulek w magu – pusty strzał - „stop”, miodzio.

Problem jedynie mógłby się pojawić w przypadku gdybyśmy zmienili maga np. po wystrzeleniu 30 kulek ( przy ustawieniu 68 ) i „zapomnieli” nacisnąć bolt-catcha. Wtedy w połowie maga układ odciąłby prąd – zonk.

Rozwiązaniem tego, byłby dodatkowy czujnik wykrywający czy mag jest w gnieździe czy nie, i w zależności od tego odcinający prąd, tak jak wspomniał kazik. Myślisz, że i to by dało się zrobić?

To tylko taka moja sugestia ;)

Edited by noah
Link to post
Share on other sites

No i a propos nieingerowania w replikę - część eMek, z którymi miałem do czynienia nie miały sprężynki pod zatrzaskiem zamka - latal on luźno. Więc trzebabędzie dobrać sprężynkę i, co ważniejsze, zainstalować pod zatrzaskiem mikrostyk.

Link to post
Share on other sites

Muszę zamówić elementy, poza tym szkoła, dziewczyna, nie wiele zostaje czasu na elektronikę. Także nie gońcie mnie 8-) narazie myślcie co by tu jeszcze się przydało, a za tydzień będzie gotowy prototyp układu ostatecznego. Potem zajmę się softem, a to już sama przyjemność.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...