Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AKM (CM.036) [CYMA]


Recommended Posts

Ja mam takie pytanko, czy ktoś z właścieli sprawdzał, albo czy byłby w stanie sprawdzić jak zachowują się w tej replice kulki o wadze 0,2g przy wyłączonym hop-upie? Chodzi mi o to czy będą mocno podkręcane czy nie...
Ja testowałem tylko na 0.28. I przy wyłączonym HU kulek 0.28 w ogóle nie podkręcało. To chyba dobrze, no nie ? ;-) Więc podejrzewam, że kulki 0.20g też przy wyłączonym HU powinny szybko lądować. Z resztą - nawet gdyby je podkręcało przy wyłączonym HU, to czy jest to aż taka wada ? :uśmiech:
Link to post
Share on other sites
  • Replies 464
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

 

Tak to mniej więcej będzie wyglądać, tyle że w samej replice nie będę nic zmieniał, poprostu dodam bębnowy mag i dwójnóg (mi to wystarczy) ;)

 

A co do kulek 0,25g no to zorientowałem się, że średnio kosztują więcej o 10zł przy ilości 4000 sztuk (np. P&J), więc nie jest najgorzej.

Edited by danielosw
Link to post
Share on other sites

To nie przejdzie w tej broni.

 

0.2 będą latać gdzie popadnie, już bardziej 0,25 mógł byś próbować.

 

 

Prawde mowiac chyba nie wiesz co mowisz :)

na 2 strzelankach strzelalem z 0.2g (okolo 3 tysiecy kulek, nie chcialo mi sie kupowac 0.25 jak mam 0.2 pod reka) i sprawdza sie bardzo dobrze zarowno w lesie jak i na otwartej przestrzeni a zachwiania kierunku zdarzaja sie dopiero w okolicy 40m wiec bez takich krzywych komentarzy prosze

Edited by scyzer
Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem wszystko zależy od hop upa (jeżeli chodzi o za mocne podkręcanie 0,2g a nie rozrzut na boki). Jeżeli hopsiup na pozycji Off jest na prawde wyłączony to powinno się dać na mniej więcej 40m kogoś ustrzelić, a jeżeli jest taki hop up jak w np Warrior sniper set mojego kolegi (może złe porównanie bo to sprężyna... no ale jest podobnie w fpsach... może troche więcej), to wtedy nawet off nie pomoże, bo 0,2g będą i tak leciały w górę zamiast w przód nie koniecznie celnie ;)

 

Jeszcze raz podkreślam, że mi chodzi bardziej o ilość a nie celność kulek, więc wystarczy mi że ''nie koniecznie super celnie ale do przodu'' :D będą te 0,2 kulki leciały.

 

na 2 strzelankach strzelalem z 0.2g (okolo 3 tysiecy kulek, nie chcialo mi sie kupowac 0.25 jak mam 0.2 pod reka) i sprawdza sie bardzo dobrze zarowno w lesie jak i na otwartej przestrzeni a zachwiania kierunku zdarzaja sie dopiero w okolicy 40m

 

O taką odpowiedź właśnie mi chodziło! DZIĘKI! :)

Edited by danielosw
Link to post
Share on other sites

scyzer, chcesz mi wmówić że przy 450fpsach 0.2g kulki to "dobry zakup"?

 

 

STWIERDZAM lopatologicznie jak jest...wszystko zalezy od odpowiedniego ustawienia hopa ja nie narzekam na 0.2 i nie tlyko ja bo inni co z mojej strzelali tez nie narzekali a wrecz przeciwnie..prawde mowiac chyba nawet nikt nie wiedzial ze strzelam z 0.2

Edited by scyzer
Link to post
Share on other sites

0,2g? Chyba żartujecie. Testowałem na 0,25g P&J i były w sumie trochę za lekkie zdaniem innych osób w moim teamie. Hopka trzeba na maksa wykorzystać, ale jak się chce zrobić z tego rozpylacza, to ładuj 0,20g, Ropson.

 

Czy ktoś testował tego AKMa na gumce Deep Fire z potrójną poduszką? :) Nie wiem czy wytrzyma mi na 450fpsach. :???:

 

(mowa o tej gumce -> http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=2094)

 

 

 

 

Z tym to do działu "Upgrade i Tuning". Jeszcze jeden post o kulkach i wszystkie polecą.

Jabol.

Edited by Jabol
Link to post
Share on other sites

Możliwe, że coś już było wcześniej na ten temat, ale wolę się upewnić - mianowicie chodzi mi o batke.

 

Na Krakmanie pisze 8,4 1200mah, a gdzie indziej 1800 - czy taki dodaje Krakman czy poprostu jest błąd w opisie?

 

No i druga sprawa... czy ten akumulator radzi sobie z fps'ami - to że w ogóle strzela to wyczytałem, ale na jakim poziomie jest ROF? Może porównanie do jakiegoś innego karabinu, np Ak 47 Cymy z tej nowej serii 360-390fps?

Link to post
Share on other sites

Możliwe, że coś już było wcześniej na ten temat, ale wolę się upewnić - mianowicie chodzi mi o batke.

 

Na Krakmanie pisze 8,4 1200mah, a gdzie indziej 1800 - czy taki dodaje Krakman czy poprostu jest błąd w opisie?

 

No i druga sprawa... czy ten akumulator radzi sobie z fps'ami - to że w ogóle strzela to wyczytałem, ale na jakim poziomie jest ROF? Może porównanie do jakiegoś innego karabinu, np Ak 47 Cymy z tej nowej serii 360-390fps?

 

 

1800 daja a rof jak dla mnie zadowalajacy chociaz jak podlaczylem pod 9.6 to bylo smerfastycznie:D:D

 

p.s jaka optyke polecacie do aKM`a?

Edited by scyzer
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ale magazynki oba od AK74, tak samo jak w Cymie

to w sumie bardziej wkurzajace od kolby i celownika, bo łatwe i niezbyt drogie w naprawie.

Niestety przy przekladaniu do obudowy magazynka P&J wystaje za mało zębatki od spodu by wygodnie nią kręcić.

 

 

Mam swojego AKMa 2 tygodnie wystrzeklil ze 2000 kulek w warunkach domowych, i sprawuje sie na razie swietnie. Ocenić niestety nie mam jak ocenić ilośći fpsów mojego.

Góra sie nie swieci jakoś specjalnie wcale.

Magazynki P&J pasuja, mid cap od reki, low cap po zpiłowaniu, ale oba ciut latają.

 

W sumie jedyna uwaga moja jest taka ze farba niezbyt naturalnie zchodzi z nitów.

Link to post
Share on other sites

AWu, jeśli nie wiesz to nie myl kolegom.

 

Magazynki są dobre, świadczy o tym ich łuk a nie z czego są zrobione. To że są plastikowe nic nie znaczy. W dzisiejszych AKMach też takie znajdziesz. Takich samych magów ( z tworzywa ) używają też nowsze wersje AK również na nabój 7.62

Link to post
Share on other sites

Sop-Pel

O jakości magazynków nie świadczy sam łuk tylko żebrowanie i zgrubienie z przodu ...

 

Te sa ożebrowane jak z ak 74 i proste

 

 

od AKMa magazynek wygląda tak:

http://www.gasolinealleyantiques.com/kits/...ous/ls-akm2.JPG

 

Czy używają AKMy współcześnie magazynków z taką obudowa tego nie wiem, możliwe, jednak zdaje mi się, że oryginalny magazynek był taki jak w linku,

o tworzywie z jakiego jest zrobiony, zauważ słowem nie wspomniałem... Chodzi mi o kształt.

Edited by AWu
Link to post
Share on other sites

Znów wkładasz w me usta słowa, których nie napisałem, zwracam uwagę, że oryginalne Radzieckie były inne, nie piszą producenci, że to Kambodżański AKM (jak dodają przy wszystkich modyfikacjach kolb z Rumunii czy chwytów z Węgier i tak dalej) tylko po prostu AKM :>

 

I na wielu bardzo fajnych zdjęciach w wielu bardzo oddalonych od cywilizacji okolicach widać oryginalne radzieckie magazynki w AKMach właśnie (jest taka świetna seria zdjęć członków plemienia Mursi z pogranicza Etiopii i Sudanu) co jest przesłanką do stwierdzenia , że te oryginalne dające sporo AKMowego smaczku magazynki są wciąż w użyciu, i szkoda że Chińczycy nie uwzględnili tego w replikach tylko dorzucili na odwal się dokładnie ta samą obudowę magazynka co w AK 74.

 

Aha i uprzedzając odpowiedź, ASGowe magazynki z typowe dla radzieckich AKMów są w produkcji, więc znów sugeruje to raczej niedbalstwo niż klimaciarstwo...

Link to post
Share on other sites

Tyle tylko, że magazynek który pokazałeś nie pochodzi ze związku radzieckiego.

Widać to dokładnie po fakturze. Izmash produkował z bakelitu. Bakelit ma to do siebie że jego barwa jest zmienna, a pigment barwiący nie rozkłada się równomiernie. Pokazany przez Ciebie magazynek jest wykonany tak jak typowe magazynki komercyjne z tworzywa sztucznego ( najpewniej ABSu z dodatkiem włókna szklanego barwiony na pomarańczowo). Dodatkowo, pełna zamienność magazynków powoduje błąd określenia do jakiej wersji tak naprawdę wyprodukowano dany model.

Link to post
Share on other sites

Właśnie dziś dotarło do mnie nowiuśkie AKM :)

 

Jednym słowem jestem zadowolony, przede wszystkim z osiągów (da sie strzelać na 0,2g kulkach :P). Małe zastrzeżenia można mieć do wykończenia (przynajmniej u mnie) bo np klapa komory zamkowej troche lata i ciężko ją założyć no i troche świeci; orginalny magazynek z zestawu troche słabo siedzi w gnieździe itp...

 

Dokupiłem do niego od razu magazynek bębnowy elektryczny na 2500 kulek za 169zł, bo jak pisałem wcześniej chce zrobić takiego KM'a (dwójnóg tantalowy już w drodze). Z tym magazynkiem współpracuje wspaniale (chociaż z początku były problemy z wsadzeniem maga, ale już się wyrobił i wchodzi idelanie), nie ma problemów z podawaniem kulek. Sam magazynek też ciekawie rozwiązany ;)

 

Muszę przyznać, że AKM z bębnowym magiem wyglada całkiem ciekawie i przyzwoicie... robi się z niego kawał ''bydlaka'' :D

 

Na razie wystrzeliłem koło 150-200 kulek i nie było najgorzej - hop up musi się jeszcze 'dotrzeć' :)

Testowałem na baterii 9,6 1100 kolegi, bo moja się nadal ładuje, więc nie wiem jaki ma ROF na baterii z zestawu... w każdym razie na ogniwie 9,6 Fierfoxa jest całkiem znośnie :D

 

Co do mocy - na pewno ma te 420fps (+/-20). Na kulkach 0,2g nie widać tego aż tak na zasięgu i celności bo troche znosi, ale wystarczyło, że postrzelałem trochę w kałużę i porównałem 'rozbryzg' z AK 47 Cymy kolegi ze starej serii po lekkim tuningu do około 350fps... z mojego znacznie mocniej 'chlapało' :D hehe

 

Moja ocena : 7,5/10

 

Pozdrawiam

Ropson BSTO

Edited by danielosw
Link to post
Share on other sites

U mnie firmowy Hi-cap pasuje idealnie, luzy są na P&J (Low-cap metalowy, i magazynek AKMowy Mid-cap).

Jakiej firmy jest ten twój bębnowy ?

 

Co do latającej klapy to chyba wina tego, że nic tam nie ma pod spodem , nie próbowałem niczego wkładać, ale powinno się ładnie rozepchać (tam chyba jest bateria w wersjach bezkolbowych ?).

Edited by AWu
Link to post
Share on other sites
O jakości magazynków nie świadczy sam łuk tylko żebrowanie i zgrubienie z przodu ...

Te sa ożebrowane jak z ak 74 i proste

Racja. Ale na szczęście są dobre i tanie magazynki "bakelitowe"

http://taiwangun.com/?str=product&prId=938

 

Co do pasowania magazynków.

Ja przyjąłem za wzorzec magazynek Tokyo marui. Nie pasował tak od razu, więc przypiłowałem zatrzask (w karabinku) i jest OK.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...