Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] M4A1 [KWA]


Recommended Posts

Witam...mam problem.

Po otwarciu paczki z repliką,która wróciła od serwisanta i wzięciu emki do ręki wyleciała środkowa zębatka komory HU...wyłamana razem z plastikowym "dzyndzlem"na którym się obracała. Moje pytanie...ma ktoś na sprzedaż komorę do M4 ASG|KWA? Może to będzie pasowało? http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=1163

Edited by Mati_ATBW
Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Przewiertać delikatnie komorę i wkręcić/wkleić śrubkę/gwóźdź w miejsce "dzyndzla".

 

W ściankach małe dziurki, żeby śrubka przeszła, a dodatkowo trzeba dużą dziurę zrobić od dołu w "młoteczku" dociskającym dystanser, tak aby możliwa była regulacja HU. I wszystko śmiga, żadnej nowej komory nie trzeba kupować.

Link to post
Share on other sites

AnR, dałbym sobie radę nawet bez forum, ale lubię poznawać opinie innych, może i pierdoły, ale nigdzie nie mogłem znaleźć odpowiedniego imbusa. Informacji też o takim problemie, niewielkim co prawda na forum nie znalazłem i zabierając się za replikę miałem niewielką zagwozdkę. Przerobiłem w końcu imbusa 1,5mm. Swoją drogą po co robią tak małe imbusy skoro w zasadzie nigdzie nie można ich dostać? Mogli wcisnąć tam Torxa T4/T5 i byłby spokój..

 

 

Przycisk zwalniacza magazynka jest na imbus 1,3. Można takie kupić (podobnie zresztą jak 0,7 którym ktoś się chwalił) pod warunkiem że nie szuka się go w np. Tesco....

Ja natomiast mam kłopot z kiwającą się na boki muszką w wersji Colta. Naczytałem się o jakiejś malutkiej śrubce znajdującej się pod/koło zaczepu pasa ale o ile nie oślepłem to u mnie śrubki brak.

Link to post
Share on other sites
Guest gecko123

Każdy standardowy RIS powinien pasować, ja w LMT Defender M4A1 (to samo z krótsą lufą) mam RIS Boyi.

 

 

Mam problem. Zawsze po podkręceniu/zmianie maga 3-10 pierwszych kulek leci bardzo słabo, a potem już normalnie. Gumka zielona G&G, lufa guarder. Podejrzewam, że coś w hopie źle złożyłem.

Link to post
Share on other sites

Z serii pasujących magazynków:

Testowane organoleptycznie, real-capy Aresa wchodzą na zasadzie "wbijania młotkiem i wyciągania obcęgami" (przynajmniej u mnie było tak na obydwóch sprawdzanych przeze mnie egzemplarzach tychże magazynków.) Myślę, że spiłowanie ich po bokach mogłoby pomóc, jednakże nie sprawdzałem tego osobiście biorąc pod uwagę fakt, że były to pożyczone magazynki. Co ciekawe, przy strzelaniu serią, pierwsza kulka "wypadała" z lufy, tj. wylatywała na 2-3 metry i spadała, lecz kolejne leciały normalnie, jak po "sznureczku".

Real-cap'y STAR'a wchodziły do gniazda z kliknięciem, nie miały zbędnych luzów, jednak w opuszczeniu gniazda trzeba im było lekko pomóc. Dwa sprawdzane przeze mnie egzemplarze krótko mówiąc głupiały, strzelały co drugą, trzecią kulkę, albo całkowicie przestawały podawać. (z Aresami w sumie było podobnie jednak w znaaaacznie mniejszym stopniu).

I teraz trzeci typ magazynków, a konkretnie PMAG'i Magpul'a. Wchodzą elegancko z kliknięciem, w gnieździe nie ma zbędnego luzu, wypadają same po naciśnięciu zwalniacza. Podają kulki bezbłędnie, mam 6 egzemplarzy, po nasmarowaniu i "sformatowaniu" nie mam z nimi żadnych problemów. Jestem w stanie "wypluć" całą pojemność magazynka jedną serią.

Replika na której sprawdzałem magazynki to LMT Defender4 Carbine ASG / KWA, czyli podstawowa "eMka".

Link do PMAG'ów ---> http://www.asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=4124

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Przeglądając ostatnio ofertę WGC zauważyłem, że sprzedają tam emki KWA z oznaczeniami Navy Seals, ale nie jestem pewien. Czy możecie powiedzieć coś o jakości tego body? Link do przykładowej emki:

http://www.wgcshop.com/wgc2008/main/product_detail1.php?search_From=category&item=KWA-AEG-M4SR10&search=special&rs=KWA%20AEGs&catid=6&cat=421

 

 

 

 

 

Wątek jest pod paczeniem,

J.

Link to post
Share on other sites

Witam mam problem z moją emką z kwa dzisiaj na strzelance tłok zablokował mi się w tylnym położeniu i zębatki wydają dziwny dźwięk i teraz mam pytanie jak otworzyć body bo tylne uszy są blokowane przez tłok?

 

 

 

 

 

 

A znasz taki dział na forum pt "Problemy i serwis" ? Wszystkie posty o tuningu zostaną usunięte.

J.

Edited by Jabol
Link to post
Share on other sites
Guest gecko123

Czy kiedyś komuś upadła replika KWA?

 

Mi dziś odpięła się z zawieszenia z pleców na ławkę więc wysokość mała. Pęknięta komora i górne body. myślałem, że repliki są bardziej wytrzymałe.

 

Jaka komora pasuje do KWA poza stokową?

 

Górne body jest osiągalne?

 

Kiedyś zostawiłem upper receiver na parapecie przy otwartym oknie. Był przeciąg, zamknęło okno i sru. Wypadł z okna. Mieszkam na 3 piętrze, upadł na trawnik. Złamana lufa zew. przy samej muszce i sporo trawy i ziemi w środku. Skrzywiona lufa Systemy. Komora nie uszkodzona, wszystko się trzyma po dzień  dzisiejszy.

Głupi ma zawsze szczęście :P

Edited by gecko123
Link to post
Share on other sites

 

 

Mi dziś odpięła się z zawieszenia z pleców na ławkę więc wysokość mała. Pęknięta komora i górne body. myślałem, że repliki są bardziej wytrzymałe.

 

 

 

Są na pewno wytrzymalsze niż moja głowa. Kiedyś tak finezyjnie się wywróciłem, że replika uderzyła kolbą o ziemię a lufą o moją głowę (zrywając z niej odpięty hełm) Efekt to mocny skrzywiony zatrzask kolby i dziura w głowie. Reszta repliki cała.

 

Natomiast co do wytrzymałości materiału korpusu, to swego czasu piłowaliśmy dolne body z tyłu i bardzo łatwo szło. Za twardy ten stop to nie jest. Zatem jako maczugi nie radził bym KWA używać.

Link to post
Share on other sites
Guest Rengi

Elektryka/silnik , nie wiem jaka dostawa jest aktualnie w asgshopie :).Wiem, to od jednego z dystrybutorów ,że ostatnio pojawiły się problemy, wcześniej nie było w ogóle reklamacji na te repliki.

Edited by Rengi
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...