Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

USMC Force Reconnaissance '05>


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 930
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Chłopaki ,możecie polecić jakąś książkę / stronę o FR? Wiem ,że Moses coś o tym pisał ,ale zgubiłem wątek i nie chce mi się kopać znowu 4 stron.

 

Jeszcze jedno ,są jakieś foty FR z LC-2? Pytam się ,bo ktoś wcześniej coś o tym pisał.

Edited by Slingy
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Znalazłem ostatnio dwa zdjęcia, których dotychczas nie widziałem. Co to za jednostka? Nie widziałem wcześniej FRów z montażem wilcox'a, ani z tego typu kolbą w emce za czasów AAVki.

 

https://picasaweb.google.com/101650282656032971513/USMCForceRecon#5665688207202765778

https://picasaweb.google.com/101650282656032971513/USMCForceRecon#5665688208276292514

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Witam,

"przekartkowałem" ten temat, i tematy na militarywannabe, oraz troszeczkę poczytałem na militaryphotos.

 

Na zdjęciach czegoś takiego nie widziałem (choć, w zależności od oświetlenia i aparatu khaki może wyglądać na CB i na odwrót...), ale nie znaczy to, że takich zdjęć nie ma, bo na pewno nie widziałem wszystkich. Buty i mundur (marpat leśny) już mam, teraz interesuje mnie kamizelka, hełm (także go mam, ale nie mam jeszcze pokrowca :) ) i nakolanniki. Wg tego co piszecie, generalnie używany jest sprzęt w CB, ale w ostatnim czasie dużo jest khaki, pojawia się też RG, wyczytałem także, iż występują obydwa cirasy, maritime i land (RRV mnie nie interesuje). Pytanie moje - czy dopuszczalne jest połączenie marpata leśnego + ciras maritime w khaki, a jeżeli nie to w CB? Jeśli tak to do tego nakolanniki dalej alty w CB, chyba że się mylę. Jeśli chodzi o hełm, to czy ujdzie brak blach pod montaż jakiejś noktowizji itp., zaznaczam (o ile ma to jakieś znaczenie w tym przypadku), że używać będę pokrowca.

 

Jeśli było to przepraszam, ale nie znalazłem tego ani tu, ani na militarywannabe, a militaryphotos całego jeszcze nie przewertowałem (troszkę tego tam dużo).

 

Generalnie, czasy jak najnowsze, ale generalnie interesuje mnie ciras i marpat leśny :)

Edited by Śliwa
Link to post
Share on other sites

Połączenie MCCUU + CIRAS maritime w MJK i CB jak najbardziej OK. Alty 3C. Brak blach nie ujdzie. Pokrowce na hełm to już raczej recon battalions, bo plutony FR i MARSOC używają najczęściej bez. Tak najbardziej aktualnie to MARSOC używa setów crye combat w woodlandzie, a na siebie wrzucają dziwne wynalazki t.j. Crye JPC, BAE RBAV, EI MBAV, EI CIRAS. Hełmy to już w tej chwili Ops Core.

Link to post
Share on other sites

Taak, wiem (dużo o tym teraz...), najnowsze czasy to różne wynalazki, mnie jednak zarówno, pod względem wygody, wyglądu i budżetu, pasuje ciras i mccuu :)

Ucieszyłeś mnie możliwością noszenia MARITIMEa w MJK, natomiast do setu leśnego alty 3c [?], cóż, wierzę wam na słowo, w końcu po to tu piszę, ale setu leśnego w akcji z takimi nakolannikami nie widziałem, choć w ogóle mało ich widziałem i mało ich jest, rozumiem, że alty w CB odpadają.

Co do pokrowców, w lesie hełm bez pokrowca... pokrowiec w marpacie na micha 2000 będzie zbrodnią przy mccuu i cirasie maritime? Jeszcze co do blach, gdzie to dorwać, najlepiej w polsce (bo przy obecnym kursie walutowym, to zamawianie z zagranicy ciągnie po portfelu i nie zapowiada się na to, aby kursy spadły...)? Wpisywałem w google różne nazwy pojawiające się tu w temacie, ale raczej wyskakiwały opisy, i strony producentów. Na ebayu jeszcze nie szukałem. Na allegro kombinacje słów typu 'blachy', 'montaż', 'noktowizor', 'mich 2000' tudzież nazwy modeli/producentów, również nie dają rezultatu, mogą oczywiście być jakieś repliki, bo i tak w najbliższym czasie nic na to nie będzie montowane.

EDIT>> jeden znalazłem na komisie, taki może być? http://wmasg.pl/pl/consignment/show/168639

 

Ewentualnie rodzi mi się jeszcze pytanie - czy do setu leśnego, zamiast MICHa, może być boonie hat?

Edited by Śliwa
Link to post
Share on other sites

100816f4960d002.th.jpg

 

Ciras martime i mi to nawet na MJK wygląda, co do altów to nikt ci nie powie jakie by nosili do setów leśnych ponieważ nie ma odpowiednich zdjęć(widziałem bodaj alty czarne i czarne maźnięte sprayem w tan, ale ostatnio już tylko D3C).

Jeżeli chodzi o mundur to może być zwykłe BDU wdl przeszyte na RAID'a(czytałem że komplety od crye zostały zamówione z lżejszej tkaniny i teraz się targają strasznie, niektórzy je łatają a inni chodzą dalej w BDU).

Norotos może być, jest nawet na tym zdjęciu powyżej.

 

A teraz z innej beczki, wie ktoś może jakie bloki gazowe są używane w m4 z dd ris II?

 

Można też prosić o link/linki do galerii z najnowszego okresu?

Link to post
Share on other sites

Nie, nie, ja marpacika już mam, buty także. Interesuje mnie sama kamizelka - tu już wszystko wiem, oraz ten hełm. Pytanie co do pokrowców, czy jest to zbrodnia, i u marsocu nigdy nie spotykane one były? No i co z tym boonie, bo w zasadzie marpatowego boonie jeszcze na zdjęciach nigdy nie widziałem :(

Edited by Śliwa
Link to post
Share on other sites

Śliwa, odpowiem Ci na Twoje pytanka.

 

1. MCCUU. Ciągle krążysz na temat tego że masz leśnego marpata, i domagasz się od nas jakichś informacji na ten temat. Koledzy wcześniej odpowiedzieli Ci, że NIE MA zdjęć w leśnych marpatach teraz, bo i żaden konflikt, w który jest zaangażowana jakaś SZ USA nie toczy się w lesie. MARSOC używa na chwilę obecną setów CRYE, które swoją wytrzymałością dorównują TCU z Nam Era, lub BDU przeszyte na RAID lub ABDU.

 

2. Kamizelka. Ciras owszem, zależy na jaki okres, MJK pojawiał się mniej więcej pod koniec 2008 roku. Wcześniej tylko i wyłącznie CB.

 

3. Hełm. TC-2000, w dodatku żeby było trudniej jedynie z firmy MSA (zdecydowana większość), żeby było jeszcze trudniej w większości pustynne. A żeby już w ogóle było bardzo trudno to pre drilled 3 hole - na norotosa. BTW GŁÓWNIE blachy Norotosa 3 hole, choć były i klasyki, ale trzymajmy się przy stylizacji/reko ogółu.

 

4. Bonie, patrz pytanie 1. Możemy Ci powiedzieć że w pustynnym nie używają coverów, więc pewnie w leśnym też by ich nie używali.

 

5. Nakolanniki. Głównie 3c, Alty w CB to wymysł dla airsoftowców, którzy chcą być bardziej marines i Coyote niż Marines i chyba nigdy ich nie widziałem na zdjęciu real deal. Żeby było trudniej, Alty głównie w starej wersji kolorystycznej, z czarnymi klamrami (teraz dostępne głównie z brązowymi) i z jaśniejszymi skorupami części ochronnej. Nie jestem pewien, ale nawet cordura użyta do produkcji np. mojej pary jest dużo jaśniejsza niż zwykła cordura 3c, może jakaś inna partia. Mało ogólnie w nim koloru najciemniejszego.

 

Przed Tobą jeszcze długa droga, sprawdź sobie na gearsoc.com, gdzie jest parę ekip które robią FR, jak również osoby pojedyncze. Jeśli spodobałby Ci się szpej w CB zapraszam Cię na stronkę internetową naszej grupy, gdzie mógłbyś uzyskać informacje na temat MARSOC, oraz na forum.

 

http://2dmsob.com

http://forum.2dmsob.com

 

Pozdrawiam. Kośmix

Link to post
Share on other sites

1. MCCUU. Ciągle krążysz na temat tego że masz leśnego marpata, i domagasz się od nas jakichś informacji na ten temat. Koledzy wcześniej odpowiedzieli Ci, że NIE MA zdjęć w leśnych marpatach teraz, bo i żaden konflikt, w który jest zaangażowana jakaś SZ USA nie toczy się w lesie. MARSOC używa na chwilę obecną setów CRYE, które swoją wytrzymałością dorównują TCU z Nam Era, lub BDU przeszyte na RAID lub ABDU.

 

Leśny marpat w afganistanie:

http://imageshack.us/g/440/marsocfarahafghanistanf.jpg/

 

Nie ma zdjęć z "zielonej" ale marpat wdl jest w użyciu ponieważ przypomina afgańskiego pixela.

 

"When the ANA went from woodland to digital a few years back, we did the same — ditched the woodland that was issued at the beginning of deployment and went with our standard green Marpat, because it was similar. Guys have been making “FROG” type woodland tops for forever.

 

Read more: http://kitup.military.com/2011/08/diy-combat-shirt-the-marsoc-way.html#ixzz1i7s95L9M

Kit Up!"

 

 

Śliwa najlepiej poszukaj jakiegoś konkretnego zdjęcia i wzoruj się na nim.

Link to post
Share on other sites

Śliwa, odpowiem Ci na Twoje pytanka.

 

1. MCCUU. Ciągle krążysz na temat tego że masz leśnego marpata, i domagasz się od nas jakichś informacji na ten temat. Koledzy wcześniej odpowiedzieli Ci, że NIE MA zdjęć w leśnych marpatach teraz,

Ja już przecież nie drążyłem tamatu marpata :) Info, że ze zdjeciami leśnymi jest cienko, przyjąłem do wiadomości. Ale generalnie dziękuję za informacje.

Edited by Śliwa
Link to post
Share on other sites

W paca w zależności od wersji można nosić kafle, co widać. Zdjęcie z tego co pamiętam jest z ćwiczeń w Afryce, więc balistykę musieli mieć.

 

Na drugie pytanie CI nie odpowiem, bo nie wczytuje mi się zdjęcie :)

 

Co do fotek w leśnych marpatach, w sumie nie doprecyzowałem. Są, natomiast oporządzenie jest dalej to samo. Jest ich też dużo mniej niż zdjęć w pustynnych.

Edited by Kosmo
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...