Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

USMC Force Reconnaissance '05>


Recommended Posts

  • Replies 930
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Boczniaki tylko SAWgunnerzy jak już, jak trzeba by było na cicho eliminować brali HighStandardy .22. Co do paneli udowych, załóż poczołgaj się w tym trochę, pochodź naście kilometrów odpowiesz sobie na pytanie :D FLCki kompletnie odpadają, tego g... nigdy nie używali

Edited by Moses
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Chciałbym w miarę ujednolicić i potwierdzić info dotyczące sprzętu MSOB przed wprowadzeniem woodlandów i szpeju w khaki. No to lecimy :icon_smile: :

 

UZBROJENIE

karabinek M4A1 SOPMOD

karabin maszynowy M249

karabin maszynowy M240B

karabin wyborowy M14 DMR

karabin wyborowy M14 EBR

karabin wyborowy M82A3

pistolet M1911 MEU(SOC)

 

HEŁMY

hełm MSA MICH TC2000

pokrowiec FSBE II MICH Reversable Cover Marpat

montaż Norotos 3-point Mount

 

KOMUNIKACJA

radiotelefon AN/PRC-148

zestaw słuchawkowy MSA Sordin

zestaw słuchawkowy Peltor Comtac II

moduł MSA PTT U-94

 

OCHRONA OCZU

wszelakości firm ESS, Oakley

 

UMUNDUROWANIE

komplet MCCUU

kombinezon CWU-27/p

 

PASY

Rigger Belt

Duty Belt

 

KAMIZELKI TAKTYCZNE

MBSS [cb] + PACA [khaki]

RRV [cb] + PACA [khaki]

CIRAS v.land [cb]

 

ŁADOWNICE MOLLE ( wszystkie w cb )

3x2 M4/M16 mag pouch

2x2 M4/M16 mag pouch

1x2 M4/M16 mag pouch

3x1 M4/M16 mag pouch

2x1 M4/M16 mag pouch

1x1 M4/M16 mag pouch

M249 ammo pouch

single .45 mag pouch

single frag granade pouch

single smoke granade pouch

single 40mm granade pouch

admin pouch

dump pouch

medic / utility pouch

MBITR pouch

IFAK pouch

 

RĘKAWICE

Nomex Fligh Gloves

Oakley Assult Gloves

Mechanix The Original

Mechanix The M-Pact

Camelback FROG

 

NAKOLANNIKI

Alta SuperFlex [ d3c / blk ]

 

PLECAKI I HYDRACJA

plecak Patrol Pack [cb]

plecak MAP [cb]

 

OBUWIE

wszystko USMC Approved

 

Jakieś poprawki? Uzupełnienia? Sugestie?

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o broń to książka o MARSOCu podaje:

 

BROŃ PODSTAWOWA

1. M4A1

 

Akcesoria:

- M203 Grenade Launcher

- Crane Stock

 

Celowniki:

- Eotech SU-231/PEQ

- AN/PVQ-31B ACOG

- SpecterDr SU-230 PVS

- AN/PVS-14

- AN/PVS-15

- AN/PVS-17

- AN/PAS-13 (V2)

- AN/PEQ-15

 

Inne akcesoria:

- SUREFIRE M900

- INSIGHT M3X

- BACK-UP IRON SIGHTS (BIS)

- FORWARD HANDGRIP

- QUICK ATTACH SUPPRESSOR

- COMBAT SLING

 

LEKKA BROŃ WSPARCIA

1. M249SPW

2. M240G Medium Machine Gun

3. MK 48 Mod 1

 

BROŃ WYBOROWA

1. M40A3 Siper Rifle

2. M40A5 Siper Rifle

3. M14 Designated Marksman Rifle (DMR)

4. M39 Enhanced Marksman Rifle

5. MK 11 Mod 0

6. M107 .50-Caliber Special Application Scoped Rifle (SASR)

 

CIĘŻKA BROŃ WSPARCIA

1. M2 .50-caliber Machine Gun

2. MK 19-3 40mm Grenade Machine Gun

3. M136 AT4

 

BROŃ KRÓTKA

1. M1911 MEU (SOC) Pistol

2. M9 Beretta

 

 

 

HEŁMY

MSOBy jeśli wogóle to raczej bardzo rzadko noszą covery na hełmach.

 

KOMUNIKACJA

Często na zdjęciach można zobaczyć TASC Headset.

Jeżeli chodzi o komunikację to najczęściej chyba przewija się taki PTT: http://www.specwargear.com/images/Update%20Sept/headset-MIBTR-1.jpg

 

OCHRONA OCZU

Jeżeli chodzi o ochronę oczu to produkty ESS (sądząc po zdjęciach) wydają się być bardzo rzadko używane. W dużej większości przypadków są to okulary Oakley M Frame i M Frame 2.0. Natomiast gogle to Oakley SI Assault A-frame Goggles.

 

RĘKAWICE

Tutaj dodałbym jeszcze rękawice Outdoor Research Overlord Shorty

 

NAKOLANNIKI

Przy Altach trzeba pamiętać, że powinna to być starsza wersja z czarnymi klamrami, nieco jaśniejszym plastikiem i złotawymi nitami.

 

Można dodać jeszcze:

KABURA

Safariland 6004 (raczej 3c lub okolice TANu)

Serpa

Edited by goren
Link to post
Share on other sites

Z kamizelek to jeszcze MBAV

widać sporo zwłaszcza na zdjęciach z Farah Province z 2010 ...

 

Warto też zwrócić na odpowiednie dopasowanie akcesoriów karabinów.

Lepiej dopieścić eMme akcesoriami widocznymi na zdjęciach operatorów MSOB, i dobrać odpowiednie szyny i malowanie,

niż przedobrzyć z Magpulem, czy innym złomem nie występującym wogóle w rzeczywistości...

Edited by goroth84
Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o pouche 3x2 m4, 2x2 m4 to czy one występują w kitach? Jeśli mnie pamięć nie myli widziałem tylko pojedyncze kieszenie na dwa magazynki do m4 w FSBE II.

Warto by wspomnieć o nożach w fsbe 2 były to benchmade nimravus oraz griptilian, jeśli chodzi o pistolety to również Kimber bodaj ICQB. Co do hełmów imo covery to jednak FR i recon bn, jeżeli chodzi o buty warto dodać że również trekkingi się znajdą np. asolo fugitive.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Poszukuję fotek FR z czasów AAV z markerem stroboskopowym MS2000. Znalazłem tylko jedną fotkę, więc szału nie ma. Jakby ktoś miał to proszę o więcej. Jest kila zdjęć tego samego gościa z innych ujęć więc różnicy to nie robi.

force%2520recon30.jpg

 

 

Z ciekawostek, z tego samego okresu, znalezionych na profilu Travisa Haleya(Prowadził razem z Chrisem Costą filmy Magpula). On sam we własnej osobie.

n1545137380_143005_9514.jpg

231154_1970135623462_1545137380_2064727_4390385_n.jpg

n1545137380_142092_8053.jpg

n1545137380_142142_787.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
Guest gecko123

Witajcie, mam pytanie dotyczące MarSOCu. Chciałbym się zabrać za reko, okres współczesny, dlatego zabieram się za ogarnianie tematu. Trochę fotek poprzeglądałem, planuję woodlanda + JPC. Chcę się wzorować na tych fotkach 1 2.

 

Co do spodni to widzę różnie, niektórzy mają już od CP, a niektórzy BDU, ale z bluzą jest inaczej. Przeważają combat shirty z setu od CP, ale czy noszenie do reko bluzy od BDU będzie zbrodnią? Poluję na zestaw od CP, ale są rzadkie i drogie (ceny dochodzą do 900 dol za nówkę i 600 za dobity komplet, tak więc drożej niz MC).

Hełmy to głownie FASTy. Jaki plecach będzie prawidłowy, ujdzie assault pack z zestawu ILBE? Spotyka się LBT6094?

Edited by gecko123
Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o bluzę to wg mnie, najlepiej będzie zlecić krawcowej uszycie czegoś takiego. Ewentualnie poszukać CS z Tru-Speca w Woodlandzie i nieco go zmodyfikować. Spodnie BDU są używane głównie z tego powodu, że pierwsza dostawa była kiepskiej jakości i wszystko się błyskawicznie rwało. Skryty pod kamizelką combat shirt nie jest tak narażony na uszkodzenie jak spodnie.

Link to post
Share on other sites
Guest gecko123

Jeśli chodzi o bluzę to wg mnie, najlepiej będzie zlecić krawcowej uszycie czegoś takiego. Ewentualnie poszukać CS z Tru-Speca w Woodlandzie i nieco go zmodyfikować. Spodnie BDU są używane głównie z tego powodu, że pierwsza dostawa była kiepskiej jakości i wszystko się błyskawicznie rwało. Skryty pod kamizelką combat shirt nie jest tak narażony na uszkodzenie jak spodnie.

 

 

Tak, widziałem zdjęcia właśnie poprutych, poszytych spodni od CP, szczególnie się rwały w kroku, a BDU jest bardzo widoczne. Raczej zlecę jakiemuś prywatnemu krawcowi, będzie najsolidniej.

Link to post
Share on other sites
Guest gecko123

A wyczytałem, że to FASTy D: Jednak w szkole dobrze uczyli, że internet to nie jest sprawdzone źródło wiedzy. TC2001 są chyba tańsze od FASTów, więc wychodzi na dobre :)

 

Jakie buty byłyby "koszerne"? Co za GPSy mają na rękach? Garmin Foretrex 201 czy 401? Pytanie do pierwszego zdjęcia, co ma na lewej ręce operator po prawej? Jaką lunetę i montaż ma na Mce?

Edited by gecko123
Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Zależy. TC-2001 to takie perełki, że nie wiem jak będzie z kupnem oryginału. Łatwiej już o prawdziwego FASTa. Jeśli chodzi o repliki - nie ma reguły, sam mam świetną replikę FASTa kupioną za niewielkie pieniądze.

 

Na ręce może być jakiś mapnik lub podręczny słowniczek. Z GPSem i lunetą Ci nie pomogę - nie znam się. :)

Edited by Mati13k
Link to post
Share on other sites
Guest gecko123

Tutaj jest :D

 

I tak będę musiał się zadowolić repliką na razie. Hełm będzie największym wyzwaniem, bo reszta, oprócz munduru, jest raczej dość szeroko dostępna. A mundur też sobie podaruję, znajdę kogoś kto mi zrobi kopię tego CSa, a co do spodni będę musiał się zadowolić BDU, a szkoda, bo uwielbiam krój od Crye :3

Link to post
Share on other sites
Guest gecko123

Porównuję sobie fotki i to prawdopodobnie jest ten Mk8. W takim razie kupię kopię SpecterDR.

Dobra, jeszcze porcja pytań, sorry, że tak dużo, ale ja ślepy jestem i potrzebuję pomocy w identyfikacji sprzętu ;) Jaki na pierwszym zdjęciu widzimy pas? Zwykły rigger's belt? Czyżby od Blackhawk'a? Jakie zawieszenie mają przy Mkach? GPS to jak dla mnie jest Garmin Fortex 401. 301 ma inny kolor, a w 201 część przedniego panelu bez ekranika jest większa.

 

Dobra, czas powoli ruszać na zakupy.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...