Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperskie Kulki


Recommended Posts

  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Na ostudzenie emocji, pisalem do gunfire:

 

Witam, Na ostatnich targach w Waszym stanowisku ukazały się kulki rocketsy o wadze 0.43. Kiedy będą one dostępne w sprzedaży ?

 

Ich odpowiedz:

 

Witam, Na tą chwilę trwają rozmowy dotyczące masowej produkcji owych kulek. Na dziś dzień nie możemy podać takowych informacji.

 

 

Także na tej wystawie to mogly byc jakiekolwiek biale w tej buteleczce.. Lipa lipa i jeszcze raz lipa, chyba trzeba bedzie jednak jeszcze przemyslec te z USA, jesli w koncu tez sie pojawia

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

To się tak stojąc na powietrzu nie rozkłada. Dopiero w glebie działają bakterie i grzyby które się zajmują rozkładem. Więc w zamkniętym worku czy butelce to mogą stać latami.

 

 

Jak to jest z kulkami - zabronione są metalowe, np łożyskowe czy ceramiki, ale ze względu, że są ciężkie, czy że twarde ? Przykładowo używając kompozytowej ale o wadze np 0.6 już by było ok ? Pytam z ciekawości bo zdobyłem 50 sztuk łożyskowych, ślicznie wyglądających do strzelania tarczowego. Ponoć stal, ale nie znali wagi, muszę sobie sam sprawdzić niedługo na wadze analitycznej.

Tu link jak by ktoś był ciekaw jak to wygląda:

https://fbcdn-sphoto...eac632874a88e52

 

 

 

 

Sprawdziłem dzisiaj ich wage - dokładnie 0,90 gr. Zdecydowanie za duzo nawet jak na strzelanie do tarczy, bo zasieg 50 metrow max, a tyle to mi idealnie prosto leci kazda 0,43. Gdzie moge dostac cos o wadze 0,68, bo ponoc niektore stalowe tyle maja ?

Link to post
Share on other sites

 

 

 

Sprawdziłem dzisiaj ich wage - dokładnie 0,90 gr. Zdecydowanie za duzo nawet jak na strzelanie do tarczy, bo zasieg 50 metrow max, a tyle to mi idealnie prosto leci kazda 0,43. Gdzie moge dostac cos o wadze 0,68, bo ponoc niektore stalowe tyle maja ?

 

ZrO2 - kulki ceramiczne

Link to post
Share on other sites

shamoth a powiedz mi czy znalazłeś gdzieś kulki ceramiczne w miarę ludzkiej cenie?

 

Jakoś miesiąc temu znowu robiłem głębszy rekonesans i najtaniej co znalazłem to ~0.67g 5.953mm za 38$/100szt, ale jak to Mendi ujał... 2x taniej strzelać ostrą z kałacha (do ludzi) niż z ceramiki ;]

 

...mimo że są wielokrotnego użytku to żaden pomysł na odzyskiwanie tych kulek w regularnych strzelankach nie przychodzi mi do głowy. Pozostaje co najwyżej nabyć kilka sztuk jako amunicja referencyjna do strzelania w kontrolowanych warunkach, gdzie można ją odzyskać, aby sprawdzić na ile replika jest dobrze złożona i jak powtarzalna no i w efekcie końcowym jak bardzo "tańsza" amunicja daje ciała...

 

EDYTA:

Można taniej ale to już przy ilościach z 6-7 zerami i wadze za opakowanie liczone w tonach ;]

Edited by shamoth
Link to post
Share on other sites

A shamoth mógłbyś podać jakieś namiary na te kulki ceramiczne za 38 dolców?

 

Mógłbym... jak sobie przypomnę gdzie widziałem ;]

 

EDYTA:

 

No i proszę draże kokosowe

http://www.ebay.com/itm/321334742300?

Smacznego

 

Są jeszcze stalowe

http://www.ebay.com/itm/120892225549?

ale tych do precek 6.01 bym nie wkładał bez określonej precyzji wykonania...

Edited by shamoth
Link to post
Share on other sites

Witam - tyle się pisze o segregowaniu kuleczek (odrzucanie tych spłaszczonych mechanicznie , skrzydełkowych i innych glutów) o środku ciężkości - a ja sobie z ciekawości skombinowałem mikromierz (dokładność pomiaru 0,01mm).

Zbadałem nastepujące kuleczki: guarder zielone 0,36g , guarder żółte 0,4g , madbul zielone 0,36g, G&G 0,3G i MARUZEN Super grand master 0,29g(z roku 2007ego wygrzebałem coś)

 

Sam używałem dotąd żółtych guarderów i byłem z nich zadowolony bo były żółte :):):) , wcześniej używałem madbuli 0,36 ale te okazały się bardzo miękkie - jak moje córeczki zrobiły sobie grzechotkę ze słoika pełnego madbuli to było pozamiatane.

Guardery zielone 0,36 były o tyle lepsze ,że w torebce nie można było zagrzechotać i może inna seria się trafiła i nie były tak powgniatane - później dowiedziałem się ,że to to samo co madbull:)

Ale do rzeczy.

Pomiary średnicy (kilkakrotne w różnych ustawieniach kulki) wykazały ,że kulkami są jedynie maruzeny :)

Bardzo dużo kulek o średnicy 5.95! ale trafiały się 5.97 ale też były kulkami.

 

Madbule zielone 0.36 i guardery zielone 0.36 - przynajmniej te które ja mam są jajkami ASG :)

Jedno jajko(duże) miało rozmiary 5.98/5.96 a inne (małe) 5.94/5.96 w skrajnych przypadkach różnica dochodziła do 0,04mm różnicy w kilku pomiarach na tej samej kulce- jajku znaczy się:):):)

Zółte guardery niestety to samo!.

Jako ostatnie sprawdzałem g&g 0,3 g i mogę powiedzieć ,że te są dużo lepsze od guarderów i madbuli.

Jest duża powtarzalność wymiarów kulek - z minimalną tendencją do jajkowania :) . SKrajności to jajeczko 5.94/5.96mm

W tamtym roku z nich strzelałem - odpał na bok trafiał mi się w jednej na 10.

Teraz tak się zastanawiam czy następnym razem jak się wybiorę po kuleczki - (za dwa tygodnie może będą 0,4 kingarmsy żółte ) czy nie sprawdzić ich najpierw mikromierzem zanim wywalę znowu kasę na niewiadomo co :)

 

Mam tez pytanie - co wg Was bardziej wpływa na tor lotu kulki czy te jajowatości można pomijać ? W g mnie róznice w rozmiarach jajka/kulki mają wpływ na siłę docisku hopka , na gorsze wykorzystanie powietrza w lufie, a co za tym idzie na zasięg i precyzję , bo jajo musi tez mieć wpływ na skręcanie na boki czyż nie?

Link to post
Share on other sites

O ile pamięć mnie nie myli to jakość wykonania rośnie od G200 do G3 gdzie odchyłki mierzy się w setnych pikometra, na nasze potrzeby wystarczyło by G20 lub G28 więc G5 jest na wyrost.

5.953mm powinno przejść bez problemu przez PDI 6,01 natomiast 6mm już z bólami jeśli w ogóle... za mało dokładne wykonanie lufy ?;]

Jest tylko jedno teoretyczne ale... te kulki są twardsze od stali i mimo gładkości pupki niemowlaka będą szlifować lufę w miejscach gdzie się wewnątrz odbijają, więc za jakiś czas będziesz miał ją w środku rozglifioną w każdą możliwą stronę i nie będzie trzymać średnicy 6.01 nigdzie, ale to nastąpi pewnie po kilku tysiącach przelotów ;]

 

Poza tym z tego co czytałem to snajperzy używający ciężkiej amunicji ceramicznej preferują lufy precyzyjne 6.05 lub nawet 6.08 niż precyzyjne tightbore 6.01... mogę się tylko domyślać że chodzi o wytworzenie równomiernej poduszki powietrznej wokół kulki w lufie i zminimalizowanie kontaktu kulki z lufą...

 

Daj znać jak latają te ceramiki ;]

Link to post
Share on other sites

Hmmm w takim razie na testy trzeba uruchomić warriora z promykiem i mancraftem zamiast replik z lufami pdi.

PDI mi nie szkoda, bo są tanie jak zamawia się je bezpośrednio z Japonii, ale promyk na początek, tak na wszelki wypadek.

Tak czy siak ceramikę zamawiam po wypłacie więc do końca kwietnia powinienem być wstanie coś powiedzieć o nich.

Link to post
Share on other sites

Mam nadzieję, że będą dobre i dostępne. Niedługo replika przybędzie z serwisu, luneta z chin a nie będzie czym strzelać.

Bo co teraz dostępne? Ciemne madbulle i BD. A to raczej kupa a nie kulki :/

 

Chociaż może na zamówionko zbiorowe się skuszę. Jedna paczuszka z Czech nie powinna drogo wyjść. Niby w ciemno, ale czy mogą być jeszcze gorsze od obecnie dostępnych 0,40g? ;E

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...