Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperskie Kulki


Recommended Posts

  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Zaryzykuj :icon_smile: i sam coś o nich napisz.

Dlaczego zawsze to inni muszą wydawać kasę w ciemno i testować. Rozumiem, że Mendi jest autorytetem. Zawsze możesz kupić kulaski i przesłać mu do sprawdzenia :icon_smile:.

Edited by mareq
Link to post
Share on other sites

Ano wychodzi, że dla typowej snajpy, 47-52m to bezpieczna odległość na strzelanie. W zasadzie nie mam zastrzeżeń.

 

W sumie sporo mitów i przemyśleń się potwierdziło, może przywrócą BBB 0.28 do łask, z zastrzeżeniem żeby nie strzelać do twardych przedmiotów... ;)

Link to post
Share on other sites

Czy ktoś może polecić kulki 0,40g (nie puchnące)? Po przygodzie z puchnącymi rakietami 0,40 i 0,43, nie wiem co wybrać, a czytając temat pogubiłem się w tych opiniach, seriach, naklejkach na paczkach itp. Z czego teraz strzelać :icon_question:

Link to post
Share on other sites

Ja napiszę o Rocketsach 0.45 (nie po raz pierwszy z reszta testuje jako pierwszy ktores kulki), gdyż dzisiaj je odebrałem. I jak narazie testy tylko wykonane w domu, czyli wlasciwosci organoleptyczne wizualne itp.

 

A więc, pierwsze co mi sie udało zrobić to test wagi na wadze analityczej (dokladność do 0.0001 g)

 

Ogólnie zważyłem dzisiaj jeszcze rocketsy czerwone 0.43 - i tak jak juz mi kiedys wychodziło ale na mniej dokladnej wadze, że waza one w przedziale 0.41-0.42, tak samo jak pierwsza seria tych ze srebrna naklejka, dlatego stwierdzenie Mendiego że trzymają wagomiar nie dawało mi spokoju... :icon_razz:

 

Ale miało być mowa o 0.45

Ich waga wynosiła średnio 0.455 - 0.456 g, a więc nawet bliżej im do wagi 0.46, czym bylem bardzo zaskoczony, że udało się znaleźć taki ciężki biały kompozyt (dla pewności zważyłem jeszcze na drugiej wadze o dokładności 0.001 g - wychodziła waga 0.45 - 0.46)

 

Kolejna kwestia to polerka - zdecydowanie lepsza niż pierwsza seria rocketsów oraz ta seria czerwona, od razu widać różnice że się przyłożyli, błyszczą się prawie jak G&G, więc powinny fajnie współpracować z gumkami hop up, a nie jak te ze slaba polerka, że delikatnie podkreci sie hop up a kulka odrazu ostro mknela w góre.

 

Kolejna bardzo ważna kwestia, od której w sumie zależało ich być lub nie być - średnica. Uff... jest taka jak rocketsów 0.43 czerwonych, i delikatnie mniejsza niż rocketsy 0.43 pierwsza seria, więc oscyluje w granicach 5.95-5.96.

 

Ostatnia kwestia to jednolitość materiału, czy posiada pęcherze (żadne z rocketsów nigdy nie mialy pecherzyków). Tak jest i tym razem, jednolita masa. Dość łatwo się je tnie nożyczkami, są troche miękkie ale tak jak rocketsy 0.43 pierwsza seria, więc skoro one z taka faktura dawały doskonale rade, to i te też powinny (ryzyko czy dysza nie bedzie sie odgniatać, to już zależne od broni)

 

Podsumowując - zapowiadają się całkiem nieźle, nie dopatrzyłem się jakiś przeciwskazań, wszystkie znaki pokazuja że powinny latać dobrze, ale wiadomo, póki sie nie przestrzela to nie ma co oceniać. Ze względu na swoją wagę raczej nie beda się nadawać do broni które mają poniżej 650 fps. No i czy nie zaczna puchnać, czas pokaże...

Edited by oofo
Link to post
Share on other sites

Ja napiszę o Rocketsach 0.45 (nie po raz pierwszy z reszta testuje jako pierwszy któreś kulki), gdyż dzisiaj je odebrałem.

 

Po prostu jesteś naszym Poszukiwaczem kulek, bo widać jeszcze swoich ulubionych nie znalazłeś. My z Shamothem mamy zapasy dobrych kulasów - jak chomiki.

 

Ze względu na swoją wagę raczej nie będą się nadawać do broni które mają poniżej 650 fps.

Niekoniecznie.

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj przestrzelane kulki rockets 0.45, latają całkiem spoko, choc nie prowadzilem zadnych szczegolowych testów w strzelaniu do tarczy, zwykle strzelanie z podparcia i ogólnie do ludzi na strzelance. Nie sątak podatne na wiatr jak rocketsy 0.43, co jest logiczne ze względu na sporą różnice wagi. Tylko cos malo fps mi na nich wyskakiwalo nie wiem czemu (na 0.4 wychodzi 500, a na tych 0.45 juz tylko 450, kupy d**y sie to nie trzyma, z reguly mancraft ma wieksza wydajnosc na ciezkich kulkach liczylem na jakeis 470-480 fps na nich)

Link to post
Share on other sites

Kupiłem sobie czerwone .36 i .40. Nie będę pisał o wynikach ze strzelania, bo to były testy typu "czy Miracle na prawdę lepiej działa na ciężkich kulach". Okazało się, że nie podziała jak należy na obecnym cylindrze, ale jakaś tam poprawa była, jednak nie o tym.

.36 o dziwo szły przez mida, co któryś strzał leciał pusty, ale zawsze pojedynczy. Dodam, że sprężyna w magu dość licha, może w sprawnym na 100% będzie z tych kulek szło strzelać bezawaryjnie. .40 to tragedia, te zacinały się w szybkoładowarce! Do repliki nie weszła żadna, chociaż na początku przez magazynek wychodziły. Finalnie zapchały maga elegancko, cudem udało się wystukiwać po kilka o parapet i jakoś krok po kroku oczyścić maga bez rozbierania.

Link to post
Share on other sites

No niestety taki urok tych rakiet. Ja do 60-kulkowych midów do SWD ładuję 30 max 40 żeby dobrze podawało. Przy pełnym załadowaniu muszę lekko potrząsać repliką przy przeładowaniu. Ciekaw jestem czy te 0,45 są lepiej wypolerowane, może by się taki nie cięły.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...