Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] SR-25 [A&K / P&J]


Recommended Posts

Tak uszczelki tylko i wyłącznie mają wabić klientów praktyczne zastosowanie nie ma sensu :)

U mnie wszystko jest spasowane bdb dodatkowo piłowałem trochę ponieważ komora była za szeroka i blokowało mi tą blaszkę imitującą zamek..

U mnie nic takiego nie występuje.

 

No np. mogłeś na odwrót założyć zębatki lub nie wiem innego wyjścia chyba nie ma :)

Głównej zębatki nie założysz odwrotnie bo ma charakterystyczny kształt, tej od dźwigni nie da się założyć odwrotnie bo ma ośkę. Zostaje środkowa , którą musisz złożyć tak zeby zęby na siebie pasowały ...cudów nie ma.... ech

Link to post
Share on other sites
  • Replies 722
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...

Napiszę troszkę wrażeń, o pj 25 - stock z nowej serii (500 fps w stocku)

 

Testowane kulki

a) g&g 0.28 - zasięg ok, niestety za lekkie, w ostatniej fazie lotu ostro lobują. Nie da się skorygować sensownie hopem

b) Madbull 0.30 - optymalne kulki - do tego karabinu (oczywiście z tu wymienionych). Zasięg skuteczny sylwetka 60 metrów (dalej nie testowałem -brak terenu do testów) - trafienia 90% (9 na 10 strzałów).

c) gfc 0.30 i 0.28 - szkoda pisać.......

 

 

Z tego co warto wymienić w karabinku

 

a) gumka hu Systema

b) dystanser na typu "h" czarny (dał lepszy efekt na lufie stock, niż wymiana na badziewną preckę JBU)

c) Precka JBU 603 509 mm- na szczęście miałem okazje ja tylko przetestować - efekt żałosny - odradzam. Stock celniejszy. Niestety podczas testów nie miałem jeszcze dystansera typu H

d) akumulator, na lipo 7,4 (stocka nie używałem)

e) Mosfet (założony od razu u Krakmanów)

 

 

Ponadto zamontowałem celownik - delta optical classic 3-9x40. To dla mnie minimum optyczne, gdyż na innej "zabawce" mam rasowy celownik taktyczny (Ior valdata 6x42 mp8). Niezbędne było również zastosowanie podwyższenia montażu (cięźko się prawidłowo złożyć do strzału w goglach)

Edited by ravkill
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Na jego innym filmiku zaprezentował magazynki

Mają chyba jakieś styki i przynajmniej tak mi się wydaje że kulka przerywa obwód a na koniec ten pierdolniczek, który popycha kulki pewnie jest przerobiony tak aby przewodzić prąd i zamyka obwód i coś blokuje replikę pytanie co :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Nie, Nie będą pasować jako komplet. Zestaw do L85 ma środkową zębatkę w standardzie M14 TM czyli mniejsza niż normalna V2/3. Inaczej umiejscowiony mimośród podnoszący przerywacz może powodować że SR25 będzie strzelać z napiętej sprężyny.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

No i przydałoby się doszczelnić zestaw cylindra.

Komora - Lay Lax/ King Arms/ Czerwony Element próbował ktoś z Madbullem Ultimate? (bardzo fajna komora)

Gumka - Zielona G&G/ Systema Energy

Lufa - Lay Lax Prometheus/ KM Head/ PDI

Tłok - SHS a nawet żółty CA powinny wytrzymać M150, ale bardziej byłbym za SHSem ze stalowymi zębami.

Zębatki - SHS

Wartobyło by jeszcze zainwestować w zmocnienia na szkielecie wykonywane w NeO Serwisie, w perspektywie dalszego tunningu i żeby mieć spokojne sumienie ;)

Przydałby się też jakiś mosfet i kable niskooporowe

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

No to skejter jak amsz takie same objętości to masz źle dobrana preckę ;].

 

Różnica w skupieniu między 650mm a 430mm nawet w snjperskich zastosowaniach jest niezauważalna bez robienia starannych testów niemal laboratoryjnych więc nima co się napalać i powielać mitów, jakoby długaśna lufa była do czegokolwiek potrzebna.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

W przypadku długich cylindrów nie ma rodzajów jest tylko pełny, który najlepiej działa z 650mm lufą, może 590mm też by sidło, u kumpla było 550 wsadziliśmy 650 i widać poprawę, a jak widać to nie trzeba mierzyć, że tu o milimetr tam o centymetr tylko zauważalne jest parę metrów.

Link to post
Share on other sites

Jaką spręzyne uciągnie Sr 25 PJ w takiej konfiguracji? A jeżeli tylko stock to prosił bym o informacje jaka to jest .

 

komora HU od KA

- precka 590 Madbull BlackPython II

- gumka HU zielony G&G

- MOSFET + niskooporowe okablowanie

- wtyk typu T-connector

- tłok z wszystkimi zębami metalowymi

 

Pytanie "po co". Ja mam gwarancyjne PJ 25 od krakmana. Nie kombinowane i ciągle na gwarancji. Nie muszę się o nic martwić. W stosunku do stocku, wsadzony tylko przez krakmanów MOSFEt.

 

Samemu dołożyłem

a) dystanser typu h

b) gumkę systemy (zielony gurarder jak najbardziej też podejcid

c) preckę prometheusa - 469 mm

d) lipo 7,4 1800 z hobbykinka

 

Ten zestaw pozwala mi na skuteczne prowadzenie ognia do 100m. OCzywiście nie jest to 1 strzał, jeden hit, ale wypuszczenie 4 kulek, do nieruchomej sylwetki, na odległosći 100m kończy się zazwyczaj podniesieniem rączki i założeniem czerwonej szmatki przez sylwetę. Po co kombinować więcej? 525 fps boli wystarczająco, a tyle wyciąga taki "stock".

Link to post
Share on other sites

Te 100 metrów to mierzone było (miarką/laserem)?

 

Słupki przydrożne są stawiane na odlełgość 100 m, poza tym mam dobrą ocenę odległości, w życiu troszkę się nastrzelałem z różnych "niekoniecznie zabawek", a od 2003 roku strzelam wiatrówkowe HFT - tam się strzela max 41, ale dalej też sobie daję radę. Zresztą akurat "asg" to dla mnie "krok w tył", ale fajny krok :icon_smile:.

 

Pomiar kątowy celu, za pomocą celownika z Mil Dotem (zapewniam że jest true mil dot), mówi Wam coś?

Jaka jest odległosć do celu, jeśli przy powiększeniu 4x (oraz mildocie wyskalowanym na 10x), cel wysokości 1,8 m (zdrowy chłop), zajmuje w celowniku 7 Dotów, lub głowa mieści się w 1 docie Mnie wychodzi, że jest toto mój efektywny zasięg i wynosi "stówkę".

 

 

Przy okazji macie mapę raszówki? podam nr budynków "z kąd dokąd" było strzelane, to chyba obleci?

 

Zapewniam, że 100m, to 100m :icon_smile:. Wstawienie precki, gumki i dystansera wystarczają. Zresztą jak "się czepiacie", to taśme 50 m mam, pomiary zrobię, skoro metoda mil dotowa, jest dla tutejszego "snajperstwa" zbyt skomplikowana...

Edited by ravkill
Link to post
Share on other sites

@ravkill

posłuchaj, nikt tu nie neguje twoich zdolności do określania odległości i miar. Chodzi o to, że w światku asg baaardzo ciężko jest stworzyć replikę, która miałaby by zasięg skuteczny 100m. Nie wykluczam, że masz magiczną sr25, ale biorąc pod uwagę, że pisałeś to jako stock, ze mienioną gumką hu, lufa i mosfetem, to ciężko uwierzyć w takie osiągi.

Zmierz moc repliki, pisane było 525fps, ale nie wiem czy tyle powinno być, czy jest, napisz jakich kulek używasz oraz użyj tej miarki dla świętego spokoju - chłopaki pewnie nie śpią po nocach przez twoje posty.

 

co do mildota - to fakt, na forum pasjonatów militarnych, każdy myśli, że te kreski i kropki w lunecie to paciorki, uwentualnie różaniec dla ozdoby....

Link to post
Share on other sites

W moich giwerach z rodziny M używałem głównie takiego połączenia, do kilku nie moich giwer też to wrzucałem i nie zauważyłem żeby się nie lubiły. Więc wsadziłbym to między bajki.

pół roku kombinowałem w moim starym sr-15 połączanie komory ka (pierwsze doszczelnione jakie wyszły) promyczka i różnych gumek hu, zawsze po złożeniu było ok, a na strzelaniach wychodziło, że jednak coś było nie tak - a to nieszczelność z powodu podnoszenia komory przez maga, a to nierówne kręcenie kulki, było to pechowe z jakiegoś powodu i dopiero po założeniu komory ca zaczęło hulać, tak że coś w tym może być.

 

A do 540fps, to raczej kulasy 0,36g lub od biedy 0,33g, a nie 0,28....

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...