Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

A rzeczywiście :D A nie zauważyłem tego jak Ci podesłałem link na GG :-P

Ale gorszy niż... wieelee innych kamuflaży ;)

 

zaczyna się ...

No jasne że jest wiele lepszych.

Ale tylko ten jest zakontraktowanym dla naszej armii i regularsów

więc nie marudźcie

Kangur chce zrobić cos dla szwejów i mam nadzieję że będzie to hit. A na pewno wypuści to później w innych "lepszych" camo

Link to post
Share on other sites
  • Replies 972
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Myślałem że chodzi bardziej o ideę oporzadzneia dla przeciętnego polskiego żołnierza.
A jaki kamuflaż nosi, a najczęściej MUSI nosić przeciętny polski żołnierz?

 

Kolejne posty dywagujące na takie tematy będą kasowane.

Link to post
Share on other sites
Już za kilka dni zaprezentujemy naszą nową linię oporządzenia, zaprojektowaną specjalnie na polski rynek:

I dopiero teraz to piszesz kiedy już zamowiłem i wpłaciłem zaliczke za nowy szepj ?? :-F. Możesz zdradzić chociaż co to będzie ? Tacvesty, zintegrowane, beltkity, nowe kieszenie ?

Link to post
Share on other sites

Czołem,

 

Przedstawiam nową linię produktów skierowanych bezpośrednio na potrzeby polskich żołnierzy.

 

KALIBER 93

 

W założeniu linia Kaliber 93 (K93) jest uproszczona w stosunku do standardowych produktów SPECOPS. Naszym celem było ograniczenie kosztów i wyprodukowanie oporządzenia na skromną żołnierską kieszeń. Ceny oporządzenia są zależne od dystrybutorów, natomiast powinny kształtować się na poziomie -30 do -50%

 

Linia K93 wykorzystuje TE SAME materiały co standardowe oporządzenie SPECOPS, czyli:

 

Cordura DuPont 1000D wz. 93 "Pantera" IRR (nie "świeci' w noktowizji)

Napy STOCKO

Rzep ALFATEX

Nici AMANN

Klamry ITW NEXUS

Taśmy NYLONOWE Pasamon

 

Oporządzenie jest wykonane w systemie modułowym kompatybilnym ze standardem US ARMY - MOLLE / PALS. Nowością jest zastosowanie taśm montażowych 25mm MILSPEC.

 

Linia Kaliber 93 jest objęta 3 LETNIĄ GWARANCJĄ w warunkach bojowych.

 

Oporządzenie jest RYGLOWANE w standardzie, nie trzeba płacić ekstra za coś co jest normą.

 

W skład linii K93 wchodzi:

 

Ładownica 2 X kbk AK / kb wz 96 BERYL

Ładownica 2 X M4 / M16

Ładownica 1 X Pistolet (lub latarka, nóż, narzędzie wielofunkcyjne itp.)

Kieszeń na granat (uniwersalna)

Kieszeń CARGO

Kieszeń na RADIO

Pokrowiec na bukłak typu SOURCE / Camelbak

 

Modułowa Kamizelka Taktyczna - MKT-93 - która zostanie zaprezentowana w ciągu najbliższych dni

 

 

cal93_2.jpg

Link to post
Share on other sites

Już teraz wiem czemu ta seria jest zrobiona na potrzeby polskich żołnierzy. Jak widać nie są one zbyt wysokie. I żeby nie było to nie chodzi mi o jakość wykonania i materiałów użytych w tej serii.

Edit:

Doczytałem i mam odpowiedź:

W założeniu linia Kaliber 93 (K93) jest uproszczona w stosunku do standardowych produktów SPECOPS. Naszym celem było ograniczenie kosztów i wyprodukowanie oporządzenia na skromną żołnierską kieszeń.

Edited by Majkel86
Link to post
Share on other sites

Pozwolę sobie zauważyć, że na stronie SPECOPS w ofercie nie ma pokazanych takich samych ładownic do AK/M4 jak i cargo. Rozumiem, że opcja "tańsze" została uzyskana po przez bardziej prostą konstrukcję wymienionych ładownic czy cargo.

Link to post
Share on other sites

Czołem,

 

Dobre pytanie - wszystko tak samo, to dlaczego jest taniej?

 

Nie wchodząc w dyskusje na temat technologii produkcji, i nie zdradzając wszystkich tajemnic firmowych - linia K93 ma po prostu zredukowaną ilość operacji maszynowych.

 

Normalna ładownica SPECOPS 3 X AK ma 68 operacji maszynowych i zajmuje około 750sekund maszynowych do wykonania. Ładownica K93 2 X AK ma 38 operacji maszynowych i zajmuje około 490sekund maszynowych do wykonania.

 

To jak różnica pomiędzy mercedesem S500 i S600.

 

S500 kosztuje średnio 600 000PLN, ma silnik V8 o mocy 385 koni i wszelkie możliwe luksusy. NAprawde imponujący samochód.

 

...ale S600 kosztuje 1 200 000 na pełnej opcji, ma silnik biturbo V12 - 517 koni i opcje wykonania deski rozdzielczej z marmuru. To jest te 30-50% różnicy w cenie.

 

Inaczej: za 2000 PLN można kupić dobrą replikę karabinka M4, tak? To dlaczego są repliki za 3 500 PLN i więcej?

 

Linia K93 nie ma odpowiedników w innych produktach, to nie jest Taniej/Drożej. To są produkty wykonane w normalnym standardzie światowym na jakim szyją normalne firmy typu Eagle / Sord / TAD / Taylor - albo podobne. Czyli zero finezji, nic przełomowego, nie ma tam technologii z NASA - po prostu jakiś rynkowy standard.

 

Taki koń roboczy, wielu użytkowników nawet nie będzie w stanie odróżnić jakościowo tych produktów - i o to nam przecież chodzi - zadowolony klient za niższą cenę.

 

Już niedługo - kamizelka taktyczna i nowy pas nośny.

 

K.

Link to post
Share on other sites
za 2000 PLN można kupić dobrą replikę karabinka M4, tak? To dlaczego są repliki za 3 500 PLN i więcej?
Tylko my wiemy jaka jest różnica między AEGiem za 1000, a tym za 3500. A z ładownicami nie koniecznie ;)

Zobaczymy, przetestujemy, ocenimy 8)

Link to post
Share on other sites

Na zdjęciu tego nie widać, ale ta kieszeń cargo która jest na plakacie, spokojnie pomieści standardową manierkę US Army, jest też bardziej pojemna od naszej zwykłej prostokątnej kieszeni cargo zapinanej na zamek - w kieszeni K93 Cargo jest jeszcze komin co zwiększa jej pojemność - na kolejnych fotach będzie to bardziej widoczne.

 

K.

Link to post
Share on other sites

Wymienione przez ciebie cargo jest w pozostałej ofercie. Zawsze możesz domówić w wymaganym dla siebie kamuflażu (akurat wz.93).

Ja to wiem ale jakże by było miło wydać zamiast 85 zł na przykład 60 zł ;)

 

 

Na zdjęciu tego nie widać, ale ta kieszeń cargo która jest na plakacie, spokojnie pomieści standardową manierkę US Army, jest też bardziej pojemna od naszej zwykłej prostokątnej kieszeni cargo zapinanej na zamek - w kieszeni K93 Cargo jest jeszcze komin co zwiększa jej pojemność - na kolejnych fotach będzie to bardziej widoczne.

 

K.

 

 

No ok, z pojemnikiem na manierkę (chociaż ja jestem zwolennikiem kieszeni, ładownic, pojemników dedykowanych)... Natomiast torba cargo noszona na linii zaraz za ładownicami, taśmami molle pozwala na przyczepienie, doczepienie różnych drobiazgów.

 

A worek zrzutowy (na odzysk)?

Link to post
Share on other sites

to jest to na co zwracałem uwagę na jakimś forum ..za mało komórek

ładujesz dwie ładownice i zostaje Ci miejsce na ?

jesli cargo jest na trzy komórki to lipa.

Ta jak pisze Wuki ....brakuje po jednym PALSie na stronę

ale reszta jak zwykle na najwyższym poziomie ;-)

Edited by super
Link to post
Share on other sites

IMHO sam suwak to poroniony pomysł - nawet najlepszy dość łatwo uszkodzić . Już lepsze byłyby same fastexy jak w lbv.

I jeszcze jedna kwestia - czy klamry na ramionach nie będą uwierać przy noszeniu plecaka?

Spodziewałem się czegoś lepszego :wink:

Edited by Komanch
Link to post
Share on other sites

:-) Zawsze można kupić MKT-4. Konstrukcja jest ok, jak by trzeba było coś dodać to byśmy dodali. Jeżeli nie ma klamer to znaczy że nie są niezbędne.

 

Jak narazie cała produkcja zeszła na pniu, ale przecież nikt Wam nie każe tego kupować, na rynku jest wiele lepszych / fajniejszych kamizelek.

 

Pozdrawiam,

 

K.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...