Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jestem od niedawna szczęśliwym posiadaczem G36KE i mam uno piko pytanko: czy wszyscy celują na "parę oczu", czy tylko ja jestem jakiś dziwny? Czytając niepochlebne komentarze na temat zintegrowanej lunetki w chwycie można by pomyśleć, że wszyscy użytkownicy tej wersji biegają, patrząc jedynie przez lunetkę i cały czas celując a drugie oko mając przymknięte...

 

Czytałem również opinię, że lunetka nie nadaje się ani do snajpienia, ani do zwiadu. Więc do czego ona w ogóle została tam wstawiona? Dla szpanu?

Edited by paint
Link to post
Share on other sites

Bo oryginał tak ma?

Jak napisałeś i do snajpienia i do zwiadu ma za małe powiekszenie (szczególnie do snajpienia) i za małe pole widzenia (szczególnie dla zwiadu).

A jak z lunetki celujesz "obuocz"? Takie tam pytanie mi się nasunęło, trzymałem to w łapce i jakoś nie szło mi specjalnie, ale może ułomny jestem i nie lubię "po kulkach" strzelać..

Link to post
Share on other sites

Wpadłem na to, jak się bawiłem bronią krótką:

 

Obuocz- patrzysz prawym okiem przez lunetkę, a lewym w świat. Prawe oko daje ci elegancką siatkę celownika kosztem zamglonego widoku, kiedy lewym obserwujesz otoczenie o znacznie większym polu. Dzięki temu szybciej złapiesz cel, kiedy jesteś w opałach. Można by powiedzieć: "taki wiejski kolimator", przy czym nie musisz się martwić, że jakaś zbłąkana kulka rozwali ci szkiełko za kilkaset złotych. ;)

 

Jak nosicie swoje giety? Zawieszenie 3 punktowe nie ma sensu przy składanej kolbie, a 2 punktowe wydaje mi się za ciasne. Eksperymentuję z jednopunktowym...

 

ps.: jak się strzela "po kulkach"? Nakładasz poprawki widząc tor lotu wystrzeliwanych kulek?

Edited by paint
Link to post
Share on other sites

Jak sam a nazwa wskazuje...

Co do ochrony szybki kolimatora to można zawsze kupić osłonę z plastiku dedykowaną.

Celowanie obuoczne z lunetą - zamglony obraz? Wolę kolimator. Zawsze można celować za pomocą muszki i szczerbinki na rączce. Myślę, że wygodniejsze.

Link to post
Share on other sites

Właściwie nie "zamglony". Po prostu nakłada mi się obraz normalny z powiększonym, widzianym przez lunetkę. Wada, to potrzeba przyzwyczajenia się do takiego widoku. Zaleta, to czytelny krzyżyk celowniczy i brak potrzeby równania muszki ze szczerbinką. Jestem lewo oczny, ale praworęczny, łatwiej mi się skupić na celu, patrząc lewym okiem, ale przez to nie mogłem używać przyrządów celowniczych broni długiej. Prawe oko łapie tylko siatkę celownika, podczas, gdy lewym obserwuję otoczenie. Jak składam się do strzału na spokojnie, to celuję tradycyjnie: lewe oko przymrużone, prawym patrzę przez lunetkę na cel.

 

Nie potrafię szybko posługiwać się celownikiem muszka-szczerbinka, patrząc prawym okiem; celowanie przez lunetkę przychodzi mi łatwiej i jest dla mnie wygodniejsze.

Link to post
Share on other sites

Bez przesady, 2500 kulek na 1100 bateri?? Wątpię, z tego co wiem 4-4,5 to jest to maximum dla tej batki.

No to nie wiesz zbyt wiele. Zresztą skąd? W Twoim profilu jest napisane że masz G36 Tokyo Marui,a temat jest o G36 JG, które jest kopią TM, ale tylko kopią. Chnol chinolowi nie równy, z czego chyba każdy zdaje sobie sprawę. Poza tym napisałem "w sprzyjających warunkach"-standard-nie maksimum-to 4 hi-capy. Oczywiście o akumulator też należy odpowiednio dbać. W naszej ekipie poza moimi dwoma są jeszcze 3 giety JG więc wiem co piszę.

A tak na marginesie już, to temat o G36 TM jest w innym dziale, więc tam publikuj swoje wynurzenia, bo tu tylko możesz wprowadzić w błąd niedoświadczonych użytowników.

Edited by Maciej0011
Link to post
Share on other sites

Maciej, tak się składa, że G608 posiadałem przez parę miesięcy, porównywałem swoją z innymi gietami i mam wiele do powiedzenia w tym temacie.... Akumulatorów tez miałem kilka, maksimum jakie wyrzucałem ze stockowego aku G608 to było 5 hicapów, podobnie mają moi znajomi którzy obecnie używają G608, ja również swoją TM używałem na 9,6 1100 i również liczba kulek jest podobna. Wiele też zależy od sposobu traktowania akumulatora, ładowanie stockową ładowarką mu nie służy.

Edited by Azur
Link to post
Share on other sites

Co co piszę nie jest wynikiem jakiś moich wyobrazeń czy myślenia życzeniowego. Po prostu takie są fakty. Kiedyś zrobiliśmy testy mojej G36K po wymianie spreżyny na M110 na standardowej chińskiej baterii z zestawu(ładowany stockową ładowarką):wystrzeliłem 3 pełne hi-capy i ok. 50-60% czwartego. Przy czym strzelałem możliwie najdłuższymi seriami, bez zbędnych przerw. Warto tu dodać że Krakmani sugerowali po takiej zmianie sprężyny od razu wymianę aku na firefoxa, twierdząc że stock w tym przypadku zbyt wiele nie uciągnie(i moim mieli rację).

Kolega z ekipy na jednym ładowaniu baterii postrzelał sobie i to bardzo aktywnie przez dwie strzelanki w tygodniowym odstępie. Takich przykładów jest więcej.

Edited by Maciej0011
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...