Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

wyposażenie podstawowego riflemana z operacji pustynna burza


Recommended Posts

  • Replies 170
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 year later...

Nie mam pewności czy dobry temat, jednak przewijał się tu wątek toreb M17, więc może się nadawać...

W jaki sposób noszono te torby od MCU-2ap?

mcu2ap2.jpg

 

Nie potrafię ogarnąć w jaki sposób na siebie ją założyć :/

Edited by Vespi
Link to post
Share on other sites

Zakładasz jak nerkę przeplatając szerszy pas przez jedną/dwie szlufki w spodniach żeby Ci nie spieprzała w dół, torbę stabilizujesz na udzie cieńszym paskiem. Ja to nosiłem tak, że owijałem kilka razy dookoła nogi bo był zbyt długi. Trzeba to dość sprytnie ogarnąć żeby to było stabilne i wygodne.

Można też nosić to jak nadupnik, a także zaczepić luźno na oporządzeniu gdzieś wyżej z tyłu, bardzo różnie to nosili, jednak najczęściej właśnie tak jak opisałem wyżej.

Link to post
Share on other sites

Dzięki. Teraz to ma jakiś sens.

Całkiem wygodne rozwiązanie.

 

Szukając sposobu noszenia tej torby sugerowałem się torbą na maskę Bundeswehry, którą nosi się przez ramię.

Ni jak nie mogłem dopasować torby od MCU-2/ap pod ten schemat :)

Edited by Vespi
Link to post
Share on other sites

Tu ładnie widać jak można nosić maskę.

0:37; 1:03; 1:45

 

 

W skrócie.

Szeroki pas owijamy wokół talii (nie trzeba przez szlufki, mnie nie spadał).

Wąski pas owijamy raz wokół uda, przekładamy przez wąski D-ring i przypinamy do D-ringa od szerokiego pasa.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 7 months later...
  • 6 months later...
  • 1 month later...

Podczas DS Mundury z EGA i USMC trafiały się w zależności od jednostki, nie było reguły(w Somalii to już praktycznie był standard). Co do stopni USMC to były one przeważnie noszone na kołnierzu, widuje się je na wielu zdjęciach. Mowa tutaj o metalowych insygniach, Korpus nigdy oficjalnie stopni w tamtym okresie nie wyszywał.

 

Przy okazji zapraszam na stronę, materiałów z wojny w zatoce ciągle przybywa ---> http://www.facebook.com/TheJarheadsGRH

Link to post
Share on other sites

Podczas DS Mundury z EGA i USMC trafiały się w zależności od jednostki, nie było reguły(w Somalii to już praktycznie był standard). Co do stopni USMC to były one przeważnie noszone na kołnierzu, widuje się je na wielu zdjęciach. Mowa tutaj o metalowych insygniach, Korpus nigdy oficjalnie stopni w tamtym okresie nie wyszywał.

 

Przy okazji zapraszam na stronę, materiałów z wojny w zatoce ciągle przybywa ---> http://www.facebook.com/TheJarheadsGRH

Wasz profil dawno już zalajkowany :icon_mrgreen:

Pozdro

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...