Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

kulki BB - ciekawostka


Recommended Posts

troche lajtowy topic :twisted:

 

mam sloiczki po kulkach cybergun 0,25 - ktore mieszcza 2000 bb :)

 

chcialem przesypac sobie do nich kuleczki ICS 0,25 - pakowane, jak twierdza na military.pl po 3600szt

 

maksymalne zdziwnienie mnie ogarnelo 8O 8O 8O

 

paczka 3500 ICS zmiescila sie do 2 sloiczkow CG po 2000 kulek kazdy... tyle ze oba sloiczki sa pelne na maxa!

 

gdzie tkwi szwindel?

 

1. kulki ICS sa za male?

2. kulki CG sa wieksze?

3. kulek ICS w paczce jest 4000?

4. kulek CG jest 1750?

 

bo cos tu mi nie gra :)

Link to post
Share on other sites

To ja jeszcze troche namieszam, mam 0,2 z CG, przesypuje połowę do słiczka od kulek stti, które mieszczą 1000... słoiczek pełny, a w tym z CG jest na oko połowa. Czyli wszystko gra :) Możliwe że będzie brakowało 50-90... 200 ? :twisted: ale niechce mi się liczyć. A może kulek ICS jest więcej niż na opakowaniu pisze ? :?

Link to post
Share on other sites

Jak ja bym miał takie coś to by mnie żrzerała ciekawość. Możecie się ze mnie śmiać ale ja bym je przeliczył :) Chociaż sądze że nie wszyscy mają tyle czasu co ja. Jak dojdziesz do wniosku to napisz bo gotów jestem pojechać do ciebie i je przeliczyc:D

Link to post
Share on other sites

W miarę szybki sposób na przeliczenie kulek:

napełniamy na maxa jakąś rórkę(np. ładowarka do kulek od AEG) w której wiemy dokładnie ile się ich mieści, teraz napełniając rurkę i przesypujc z niej kulki możemy szybko odliczyć 500 kulek. W sypujemy je do jakiegoś naczynia tak aby było ono całkowicie zapełnione lub ewentualnie zaznaczamy poziom w słoiku. Kożystając z takiej miarki po 500 kulek mozemy szybko i bez wysiłku sprawdzić czy jest ich 3500 czy 4000.

Miłego liczenia :D

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Jak dla mnie jeśli kogoś interesują takie żeczy to najlepiej jest wziąść się do roboty i na chamca przeliczyć :wink: . To jest najlepszy sposób. Ja kiedyś misłem taki napad głupoty u kumpla i zaczęliśmy przeliczać jego paczkę 2000kulek tm :lol: i wyszło jak dobrze pamiętam 1999 ale ta 1 kulka to pewnie się gdzieś walneliśmy w przeliczeniach :wink: .

 

Ale dla tych bardziej nadzianych maniaków to kulka w tą czy kulka w tamtą to myślę nie ma różnicy :| .

 

A tak w temacie na szybko sprwadzić co jest grane to myślę, że zwarzenie to dobry pomysł bo nie mam najmniejszego pojęcia czym się to różni :?:

Link to post
Share on other sites
Właśnie najwygodniej jest zważyć w małym sklepiku na osiedlu gdzie robi sie codzienne zakupy takie jak chleb ziemniaki cukier piwo zupka chińska i gazeta codzienna (żeby nie było że coś reklamuje nie podaje marek i nazw produktów).

tak, a zwrociles moze uwage jaka dokladnosc maja wagi sklepowe? i ile wazy jedna kulka?

sam blad pomiarowy bylby kilkaset kulek

Link to post
Share on other sites

Kiedyś jak dostałem pierwszą paczkę kulek TM 3500 szt. to wszystkie przejrzałem, dokonałem szczegółowych oględzin powierzchni i podzieliłem na paczki po 1000 szt. i 500 szt. (żeby było wygodniej określić ile jeszcze zostało i ile już zużyte).

 

Memu zdziwieniu nie było końca, gdy okazało się, że ilość zgadza się co do sztuki.

 

Nazwy sklepu w którym kupowałem nie podam - reklamy nie będzie.

 

Pozdrawiam

 

Medium

Link to post
Share on other sites

Nie chciałem zakładać nowego tematu, a wydaje mi się, że będzie to tu pasować.

Ostatnio kupiłem kuleczki Excela i ku mojemu zdziwieniu zauważyłem, że każda kulka wygląda jakby była robiona z 2 połówek. Do tej pory strzelałem kuleczkami Cyber Guna i ICSa, na nich nic takiego nie było.

 

Nie mówię, że zacinają się czy coś takiego, ale zastanawia mnie to dlaczego widać na nich łączenie. Z tego co słyszałem ich dokładność porównywana jest z kuleczkami TM.

 

Czy ktoś kto ma teraz pod ręką Excele może się im przyjrzeć? To łączenie widać przy dobrym świetle.

Link to post
Share on other sites

Giers a było to w Kobylej Górze kiedy miałeś jeszcze Siga :D zgadałem nie :D?

Co do kuleczek Exela też ostatnio znalazłem fajową kwadratową kuleczkę w paczce. Na szczęście rozsypałem je na tapczanie i przejrzałem dokładnie i nie musiałem przeżywać tego co Giersik.

Ogólnie zalecam zawsze przejrzeć dokładnie kulki Exelki nie są złe (powiem więcej są dobre - ja nie narzekam) ale czasem się trafia takie gówno niestety.

Link to post
Share on other sites

Ja kupiłem te kulki z macineguna i wywalilem juz z 1000... bez klopotów...

Nie przeglądałem ich co prawda wcześniej, ale z gunem nic sie nie dzialo... jednak po przeczytaniu tego topicu postanowilem jednak obejrzec pozostale 3000

Pozdro

Hop

Link to post
Share on other sites

No tak - zawsze znajdzie się ktoś niezadowolony z danego typu kulek. Ja na przykład połowę zlotu w Janowie przesiedziałem wydłubując kulki z kałacha... i na dodatek cyberguny! Po przeglądzie 2 słoików (ok 4 tys sztuk) okazało się, że przynajmniej 20% z nich to totalne braki (żeby nie powiedzieć buble :D ). A żeby było jeszcze weselej nie zawiodłem się na tych najtańszych paczkowanych po 500 sztuk z Taguna.

Link to post
Share on other sites

A może zaczniemy używać grochu... :)

 

A na policzenie jest sposób i to bardzo szybkie policzenie... Jeżeli ktoś ma znajomego lakiernika w jakimś warsztacie samochodowym, to tam mają takie wagi, które ważą z dokładnością do 0.01 g. Wystarczy wrzucić na taką wagę opakowanie kulek i wynik pomiaru podzielić przez wagę jednej kulki. Prawda, ze proste :) ?

Link to post
Share on other sites

Identyczna sytuacja jest z śrubami w budownictwie. Blister ma 200 szt, jak rozpakujesz i policzych to jest różnie. Automat pakujący nie liczy tylko waży. Ja burżujsko kupowałem kulki z Tokyo Marui. Jeszcze nigdy się nie zawiodłem. Niedługo zamawiam inne, TAŃSZE :lol: i widzę że będę musiał je przesortować. Ojciec robi mi takie sito, :o blaszka w otworami 6,1 mm. Jak zamówię to sprawdzę jak działa :D

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...