Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

m4a1 gas blowback WA


Recommended Posts

Witam Panowie!

parę uwag o ProWinach z pierwszej ręki:) Magi są niesamowicie wykonane, każdy detal dopieszczony - za wygląd i jakość wykonania 5/5. Chociaż jak dla mnie cierpi na tym trochę realizm - są za ładne:) Surowe GHK o wiele lepiej imitują RS:) A jak to działa? Na pięć sztuk dwa były szczelne od razu, jeden przepuszczał górą - po przestrzelaniu sam się uszczelnił, dwa puszczały przez zawór do napełniania. Na szczęście można go zupełnie rozłożyć i po przesmarowaniu gęstym smarem malutkiego oringa jest git. Niewielkim nakładem pracy da się je doprowadzić do idealnej szczelności. Do WOC'a wchodzą bardzo ładnie, wypadają z gniazda pod własnym ciężarem. Faktycznie wchodzą nieco głębiej niż inne magi. Może to skutkować koniecznością minimalnego spiłowania zatrzasku magazynka żeby dało się go wogóle zatrzasnąć lub by uzyskać swobodny ruch suwadła. Rozchwiane body G&P nieco pracuje góra/dół i paradoksalnie robi w tym przypadku dobrą robotę. W moim przypadku magi wchodzą idealnie, suwadło chodzi jak w masełku a szczelność jest idealna. Kulki podawane są bez żadnych problemów, bolt catch działa za każdym razem. Wydajność jest świetna. W temperaturze 11C nabiłem magazynek, ogrzałem go chwilę w kieszeni i zrobiłem test singla, odstępy około 0,5s. Wynik: 130 strzałów. Setup: lekkie suwadło alu, NPAS 50%. Jak dla mnie rewelacja. Dopiero od 60 strzału dało się wyczuć postępujące schłodzenie magazynka. FPS na oko i puszkę jak z magów WA:) - nie mam niestety chrono. Jak dla mnie świetne magazynki, nieco zbliżą funkcjonalnością magnę do AEGów, chociaż panaceum na wszystkie jej dolegliwości z pewnością nie są. Niestety można zapomnieć o Plug&Play:( W dalszym ciągu konieczne jest przeprowadzenie subtelnego dostosowania repliki w celu uzyskania bezproblemowej pracy:) No i na razie tyle:)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 762
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wydajność jest świetna. W temperaturze 11C nabiłem magazynek, ogrzałem go chwilę w kieszeni i zrobiłem test singla, odstępy około 0,5s. Wynik: 130 strzałów. Setup: lekkie suwadło alu, NPAS 50%.

 

 

Przyznam szczerze, że jestem mocno zaskoczony. Nie spodziewałem się takiej wydajności na jednym magu. Mam nadzieję, że się nie pomyliłeś pisząc o tych 130 strzałach na 50% mocy NPAS. ;)

Link to post
Share on other sites

Moje 6 Prowinów leży na cle, czekam aż do mnie dotrą, mam Npas z alu osłoną dyszy i stalowym suwadłem+hamer spring 130%.

Co do body w WOCach to na 5 z mojej ekipy 3 się chwiały i miały szpary że ho ho(wszystkie pochodziły z pierwszych serii produkcyjnych),ale dziesiątki @+dokumentacja fotograficzna oraz filmik pt."ceiling price poor quality" dobiły gości z G&P i końcem roku dotarły do nas nówki body sztuk 3.

Link to post
Share on other sites

Według relacji z IWA 2010 http://www.wmasg.pl/aktualnosci/sprawozdan...10_umarex/1867/

to pojawia się nowy gracz w kwestii magazynków. Ciekaw jestem jak będzie ze szczelnością i czy UMAREX pójdzie krok dalej i będzie chciał robić magi na CO2 ;-)

Sebin spiesz się :mrgreen: :mrgreen:

 

 

Koledzy chciałbym rozwiać jeden z mitów jakoby LOWER RECEIVER pasował od ostrego odpowiednika.

Miałem przyjemność porównać WA WOC (wszystkie newralgiczne bebechy wymienione na stalowe, suwadło RaTecha) z Coltem M4A1

Przede wszystkim chodzi o całkiem inny profil wyfrezowania elementu zaraz za gniazdem magazynka, tam gdzie przychodzi zwalniacz suwadła (bolt catch) a co za tym idzie całkiem inna konstrukcja mechanizmu tych wszystkich bebechów ;-)

Kto kiedyś widział oryginał, wie o czym mowa.

Wszystko to pisze po to, że gdyby ktoś wpadł na szalony pomysł wydania tych 100-150$ na oryginalny lower ( i udało by mu się to sprowadzić :wink: ) to musi się liczyć z tym że pasować mu to nie będzie ;-)

Co do drobnicy, to prawie (zwróćcie uwagę, że napisałem PRAWIE wszystkie pasują ;-)

Ale i tak uważam, że WA po wymianie newralgicznych elementów to fantastyczna zabawka :mrgreen:

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Najtańsze firmowe magi do Magmy? Szkoda że wygląd trochę z pupy. ;)

 

Widok jak widok, ważne żeby nie ciekły i żeby można było na nich wystrzelić te realne 30 kulek ;-)

wyglądają na kompatybilne, na zdj. nie widać ale na filmiku

 

 

wyglądają podobnie jak pro winy, przyjrzyjcie się w 0:46 filmu, wyraźnie widać góre magazynka. No i widać że kolega nie pyka z tego maga tylko normalnie strzela, ale z drugiej strony to filmik, który ma nas zachęcić do kupna tego produktu ;-)

Ja wciąż nie mogę się doczekać, aż jakiś sklep sprowadzi magi do WA i nie ważne czy WA, czy GP, czy ProWin :evil: :???:

Link to post
Share on other sites

No ładnie ;) Zdążyć raczej bym nie dał rady przed koncem wakacji, a tymbardziej matura, egzamin zawodowy itp.

Ciekaw jestem jak rozwiązali problem zbyt duzego ciśnienia CO2, no i jaka będzie cena :)

 

No to teraz WA pokaże pazurki :D

Edited by sebin
Link to post
Share on other sites

Panowie. w związku z pojawieniem się magów WA Co2, co w najlepiej zainwestować teraz jeśli się ma standardowego WOC'a Sentry (Magpul Type)?

 

Czy inwestycja w NPAS RaTech, lżejsze suwadło, lepsza lufe pozwoli w przyszłości na spokojne użytkowanie magów na CO2?

 

@sebin: musisz być dobry w CADzie ;)

 

Dzięki za każdą odp ;-)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...