Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

m4a1 gas blowback WA


Recommended Posts

  • Replies 762
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Co do cieknięcia to zawszę trochę ucieka przy wkładaniu nowego naboju co2 . W innych miejscach nie ciekną . Test

 

- wody ( Brak bąbelków )

- temperatury ( Zamrażalnik tez nie rozszczelnił ani nie doprowadził do syfonu )

- czasu (Mag leżał ponad 24h nabity i gas nie uciekł )

 

Rozbieranie bardzo proste , chociaż nie rozbierałem zaworu do końca tylko go wykręciłem i obejrzałem. Co ciekawe to w zaworze nie jest wykorzystywana uszczelka tylko teflonowy (?) wałeczek.

 

Co do ilości to raptem 2 sztuki ale chyba zamówię kolejne 2 :icon_razz2:

 

 

Jedyne problemy jak na razie jakie się pojawiły to to że przy wyjmowaniu kapsuły co2 odkręcał się cały moduł ją trzymający (klej do gwintów załatwił sprawę)

Edited by Igor_asg
Link to post
Share on other sites

Czy w M4 WA, hop up reguluje się tak samo jak w Inokatsu? Jeśli tak to chyba to jest jakiś żart...

http://www.youtube.com/watch?v=iAbrjXOkths&feature=related

Najlepiej ma to chyba rozwiązane TK:

http://www.military.pl/prod_img_view/big/9416_8656_a10.jpg

No i jak to jest rozwiązane w WE?

 

P.S. Przeleciałem tematy szukając słowa hop, ale nie znalazłem odpowiedzi.

 

EDIT: Ten post powinien chyba wylądować w porównanie modeli, ale się pospieszyłem, sory...

Edited by sqo
Link to post
Share on other sites

Mogę Ci powiedzieć jak to jest w WOC-u

Zdejmujesz dolną osłone lufy i na dole stalowej lufy znajduje się wycięcie. W wycięciu jest pokrętło regulacji HOP-UP i już

Proste i łatwe, stawiasz na podpórce karabinek, strzelasz, patrzysz jak leci kulka, jak leci źle regulujesz (nie ruszając karabinka!) i strzelasz znowu.

Tak jest w WOC-u, jak jest w WA muszą napisać koledzy :wink:

Link to post
Share on other sites

Dzięki beduin! Tak samo jest w AGM, a skoro jest to kopia WA, a WOC jest customem WA, to chyba WA ma tak samo... Ale nie jestem pewien i czekam na potwierdzenie także tego jak jest w WE ;) Jednym słowem w inokatsu to jaja chyba sobie zrobili. Kto normalny podczas strzelanki, albo nawet na dworzu będzie rozbierał karabin?

Link to post
Share on other sites

Dzięki beduin! Tak samo jest w AGM, a skoro jest to kopia WA, a WOC jest customem WA, to chyba WA ma tak samo... Ale nie jestem pewien i czekam na potwierdzenie także tego jak jest w WE ;) Jednym słowem w inokatsu to jaja chyba sobie zrobili. Kto normalny podczas strzelanki, albo nawet na dworzu będzie rozbierał karabin?

 

ja mam wersję Inokatsu i hop-up reguluje się jak w WA. Moze ten filmik dotyczy poprzednich wersji Ino.

Edited by Sanders
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

W domu, fakt replika była ciepła, ale jeden mag przeleżał całą noc w lodówce a drugi w zamrażarce.

 

 

Taki test jest niestety nieobiektywny.

Cały system zachowa się całkowicie inaczej jak temperatura otoczenia faktycznie będzie wynosić poniżej zera.

Co ciekawe Ra-T w podobnym teście reklamowało swoją rewolucyjną uszczelkę do WE, która rzekomo pozwala strzelać w okolicach zera.

Niestety poniżej zera to i CO2 nie pomoże.

Jedyną szansą na strzelanie w niskich temperaturach jest zewnętrzne zasilanie.

Link to post
Share on other sites

Tylko w WE masz kilka uszczelek w całym systemie, a w magnie masz jedną, zrobię test jutro lub pojutrze, z tym że replikę zamrożę w zamrażarce a używać bede magów z lodówki, powinno być "lepiej".

 

Najlepiej było by zostawić replikę w chłodni na dobę, a później w niej wykonać taki test.. ;)

Edited by Amadem
Link to post
Share on other sites

Sebin uważaj z tym zamrażaniem, to tylko replika :wink: i coś może ci zamiast strzelić, po prostu "STRZELIĆ"

Struktóra metalu ulegnie zmianie i niewielkie siły mogą go uszkodzić (ale komu ja to pisze :icon_mrgreen: akurat ty z tymi sprawkami jesteś zaznajomiony)

Może nie wkładaj jej na -20, tylko schłodź cały zestaw (replika+załadowany magazynek) w temperaturze oscylującej 0 do -5

Test będzie miarodajny a i tak powyżej -5 niewiele osób gra :wink: wiem, wiem zaraz koledzy z elektryków powiedzą, że spokojnie śmigają przy -20. Być może.

Link to post
Share on other sites

Okej wiec test wypadl nawet pozytywnie :) po ok 6 godzinach lezenia karabinka z magiem w lodowce ustaniinej na 3 stopnie wystrzelilem ok 32 razy, nastepne bodajze 10 nie zablokowalo by juz suwadla, a kolejne 6 juz nie bylo w stanie zaladowac kolejnej BB.

 

Zaznaczam ze testy robilem na najtanszych kapsolach jakie mozna kupic, na markowych np. Crossmanach powinno byc te 5 pelnyh strzalow wiecej.

 

Ogolnie jestem zadowolony, replika dziala dobrze nawer w okolicach zera przy zasilaniu CO2.

 

Jesli magi by byly na dwie kapsulki, tak jak maja byc zrobione te od g&p to mysle ze przy nawet -5 mozna bedzie spokojnie strzelac.

 

Wada magow jest brak blokady zaworku jak w magazynkach na greengas, w zerowej temperaturze diametralnie poprawilo by to wydajnosc.

Link to post
Share on other sites

Damy rade, damy, bardzo wczesną wiosną i bardzo późną zimą :icon_mrgreen: nikt przecież nie strzela serią co najwyżej dublecik :icon_wink: a ten test jest jak dla mnie wystarczający.

 

 

Czy ktoś mądry może mi wytłumaczyć działanie tego suwadła ? :zastanawia:

 

rat_wa_bolt_vn_l.jpg

 

W normalnym RaTech-owym suwadle tego otworu pod rurą gazową nie ma.

Link to post
Share on other sites

Damy rade, damy, bardzo wczesną wiosną i bardzo późną zimą :icon_mrgreen: nikt przecież nie strzela serią co najwyżej dublecik :icon_wink: a ten test jest jak dla mnie wystarczający.

 

Jeśli "wczesna wiosna i bardzo późna zima" to powyżej 10 stopni.

Nie ma szans na strzelanie z CO2 przy temperaturze otoczenia 0 stopni (i poniżej) - jest to krytyczna granica replik zasilanych wewnętrznie.

Gdy temperatura otoczenia wynosi lekko poniżej 10, jest szansa na strzelanie pojedynczym ogniem. Jednak nie ma szans prowadzenia dynamicznego ognia (czym bliżej zera tym gorzej).

Może jest jakaś poprawa w stosunku do GG ale CO2 nie rozwiąże kwestii bezproblemowego strzelania zimą (od +5 do temperatur ujemnych).

Jedynym realnym rozwiązaniem jest zasilanie zewnętrzne.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...