Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

m4a1 gas blowback WA


Recommended Posts

  • Replies 762
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sebin gratuluje zapału, może się okazać że wielkie koncerny przegapią chwile i pierwszy magazynek na CO2 do systemu WA, stworzy młody człowiek z Polski :mrgreen: Historia tego kraju zna takie przypadki (Kudelski, PCet, system jednorazówek Gilett)

Moja rada w sprawie dotacji, sprawdź u radcy prawnego jak na ten cel możesz zbierać kase legalnie, żebyś nie został posądzony o naciągactwo. Może trzeba założyć konto i informować na stronie na co kasa jest wydawana, w tedy znajdą się sponsorzy

Trzymam kciuki i niecierpliwie czekam na rozwój wydarzeń ;-)

Link to post
Share on other sites
Moja rada w sprawie dotacji, sprawdź u radcy prawnego jak na ten cel możesz zbierać kase legalnie, żebyś nie został posądzony o naciągactwo. Może trzeba założyć konto i informować na stronie na co kasa jest wydawana, w tedy znajdą się sponsorzy

 

Czytałem troszkę na ten temat, i jeśli dotacja nie przekroczy 150zł na osobę (w co naprawdę wątpię, myślę raczej o kwotacy nie przekraczających 10zł).

 

Mam także zamiar informować ludzi, na co kasa idzie :)

 

Co do magazynka to jestem w trakcie konwertowania plików na pliki .iges, a najlepiej to zrobić rysując od nowa :) no i uprości się także przy okazji projekt. :)

Link to post
Share on other sites

Panowie dzisiaj usłyszałem, że replika WA nie trzyma powtarzalności strzału :cry: przez to, że gaz idzie przez zamek a nie przez rurkę jak w WE

Czy to prawda? Co możecie powiedzieć o celności i powtarzalności waszych WA takiej sote i po tuningu GP

Dowiedziałem się że po 20m kulka leci jak chce. Troszke mnie to załamuje bo kupiłem i miałem nadzieje, że to się nadaje do zabawy :cry: 20METRÓW :!: załamka

Ciężko mi uwierzyć że by taki INOKATSU za 1000baxów było tylko na ściane (bo zasada działania taka sama jak w WA)

Link to post
Share on other sites

no Oki tak miał strzelać WOC, czyli gumka wymieniona a lufa no cóż precka to pewno nie była ;-)

Uff Wally poprawiłeś mi humor :lol: właśnie mam zamiar zmienić lufe na precyzyjną RaTech 6.03 363mm, czy powinienem też wymienić gumkę HU na RaTech-ową?

 

A pytanie co do osiągów, jakie są osiągi waszych replik WA?

Słyszałem opinie, że 35-40m to maksymalny celny zasięg

Edited by 1beduin
Link to post
Share on other sites

W gaziakach, zaryzykowałbym twierdzenie, że preclufa nie daje takich samych efektów jak w elektrykach.

Tu warto zainwestować w komorę HU, gumkę, i suwadło z systemem NPAS z RaTecha a lufę o to nawet Deep Fire możesz kupić.

Link to post
Share on other sites

http://www.gasguns.info/forum/viewtopic.php?f=2&t=2904

 

Tu masz fajny test magazynków, zobacz także jak kształtują się fpsy.

 

Hmm jeśli 20m to coś musi być nie tak, jak kupowałem mój, pełen stock od WA to miałem z 30-40 skutecznego poczym kulka szybowała w górę ;) zmiana gumki na ratecha załatwiła a kulki lecą pięknie, na stockowej lufie ;)

 

Co do zasięgu - w moim SPR miałem 80 pare m całkowitego na 0,36, a spokojnie szło wcelować w sylwetkę z 60m na lufie DF ;) Więc zasięg zależy od wielu żeczy, powiem Ci dodatkowo ża na CO2 to jest taka kosiara że szok...

Edited by sebin
Link to post
Share on other sites

http://www.gasguns.info/forum/viewtopic.php?f=2&t=2904

 

Co do zasięgu - w moim SPR miałem 80 pare m całkowitego na 0,36, a spokojnie szło wcelować w sylwetkę z 60m na lufie DF ;) Więc zasięg zależy od wielu żeczy, powiem Ci dodatkowo ża na CO2 to jest taka kosiara że szok...

 

 

Troszeczkę musiałeś wymienić zeby uzyskać takie osiągi. ;)

Edited by Bartkie - CB
Link to post
Share on other sites

Hmm, standardowa dysza (nie NAPS), suwadło wymienione, bo stock pękł. Komora fakt pro-wina do aeg, gumka systemy lufa DF + odgięte nóżki od sprężyny młoteczka, aby o wiele mocniej bił. Wszystko nie licząc elementów z zewnątrz :)

 

czyli ogólnie standard, który się wymienia z czasem :)

Edited by sebin
Link to post
Share on other sites

Więc zrobiłem mały test wraz z użyciem adaptera Madbulla, podłączyłem go do mojego systemu i na kapsułce, przy ciśnieniu 300 psi można oddać 50 strzałów z raz za razem, strzelałem na semi w odstępach 1s :) więc jest dobrze :wink:

Edited by sebin
Link to post
Share on other sites

Jeszcze nie wiem jak w niskich, ale 50 strzałów przy 300psi było bez źadnego nawet minimalnego spadku mocy w temp. pokojeowj. Więc przy załóźmy 0 stopniach spokojnie cały mag na auto powinien polecieć :)

No ale do produkcji jeszcze daleka droga... są pewne problemy z regulatorem, nie ukrywam jest to skomplikowany element, i cały czas wprowadzam kolejne uproszczenia, koszta koszta koszta :)

Link to post
Share on other sites

Wsadzaj kapsułę i jazda ;)

 

a tak poważnie to gratuluje postępu prac i powodzenia w dalszych.

 

Mam pytanie.

 

Zgubiłem lub połamałem część nr 122 i 123 jest to część która przytrzymuje przedni pin. Czy ktoś wie gdzie można dokupić w/w części bądź zrobić jakiś zamiennik ?

Link to post
Share on other sites

Witam

Gratuluję zapału w produkcji magów.

Musze dokupić nowe magi do mojej m'ki i dlatego pojawia się pytanie, kiedy można realnie spodziewać się końcowego produktu, lub inaczej kiedy beda do kupienia . Chce prze Tomaszowem wymienić wszystkie magi i albo kupie pro winy albo poczekam i kupię od razu magi na co2 ?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...