Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

m4a1 gas blowback WA


Recommended Posts

  • Replies 762
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

witam

 

gdzies mi sie udalo wyczytac co trzeba zmienic w wocu aby spokjnie go uzywac na co2. tylko ze to byly posty chyba z 09 roku.

 

czy kupujac teraz woca mozna smialo uzywac go na co2 czy trzeba wymienic kilka rzeczy?

 

jezeli jest taka mozliwosc to prosilbym o liste czesci ktore polecacie wymienic na starcie, aby sobie oszczedzic nerwow.

Edited by Maro
Link to post
Share on other sites

jezeli jest taka mozliwosc to prosilbym o liste czesci ktore polecacie wymienic na starcie, aby sobie oszczedzic nerwow.

 

 

Kup jakiś custom Viper'a albo MTW Inokatsu.

Bo żeby się nic nie posypało na CO2 to musiałbyś kupić WOC'a Ra-Techowego, a to podobna kasa co dwaj poprzednicy lecz ich odwzorowanie bije WOC na głowę.

Link to post
Share on other sites

Myślę Maro, że należy wymienić suwadło na stalowe, sprężynę z całym tym ustrojstwem (to co tam wyżej wkleiłem) sprężyne kurka na 120. To tak na szybko co mi przychodzi na myśl, no i czekaj chwilkę, bo już niebawem coraz więcej osób będzie strzelało na CO2 to Ci napiszemy co nam padło :icon_mrgreen:

 

Myślę, że warto zadzwonić do ASGShop.pl i porozmawiać w serwisie z Marcinem (serwisant od gaziaków) posiada wielką wiedze na temat i Ci wszystko powie

Edited by pidzejfat
Link to post
Share on other sites

Sebin ty już masz pewne doświadczenia z CO2, czy nie zauważyłeś może jakiś pęknięć na lower receiver w miejscu gdzie wkręca się tube (receiver extension)? Bo tam zdaje się będą największe siły podczas ruchu suwadła.

No i drugie newralgiczne miejsce to chyba komora HU?

Ale może mi się tylko tak wydawać :wink:

 

5ku%20steelless%20hopup%20a.jpg

Link to post
Share on other sites

Pękło bo otworzyłem guna z zakręconym magic pinem :icon_mrgreen:

A w drugim miejscu jak montowałem chiński freefloat z za ciasnym delta ringiem mając upper w imadle, w każdym razie replika nie ma ze mną lekko :)

A na co2 to już ta replika dużo wystrzelała, na pękniętym korpusie, szczególnie gdy zasilałem z zewnętrznej butli, tak więc w moim przypadku CO2 nie szkodzi.

Link to post
Share on other sites

Sebin a na jakiej strzelasz sprężynie, przy CO2?

Widziałem M4 WOC-a ze sprężyną INO (przepiękny dźwięk przeładowania :biggrin: ) tylko zatanawiam się czy będzie taki zetaw działać przy GG. Pytam dlatego, że mam kilka mag. na CO2 i kilka na GG i zastanawiam się, czy ta sprężyna będzie działać, czy będzie miała tyle siły żeby przeładować. Z drugiej strony obawiam się czy oryginalna od WOC-a nie będzie za miękka i nie posypie się w końcu replika przy strzelaniu na CO2 :zastanawia:

Link to post
Share on other sites

Dzięki

Czyli jest szansa że mogę sobie zostawić 2 magi GG i będą działać na zimowej :biggrin:

Jak by ktoś chciał to będą 3 magi GG do podjęcia

 

Zaraz, zaraz napisałeś na zimowej :blink: ??? Ale zimowa jest miękka i suwadło będzie miało większą bezwładność, czyli większe ryzyko uszkodzenia.

Może chodziło Ci o LETNIĄ? Jest twardsza więc stalowe suwadło będzie miało większy opór.

Ale ja nie za bardzo ogarniam temat, więc jak jestem w "mylnym błędzie" to mnie wyprostuj

Edited by 1beduin
Link to post
Share on other sites

Dzięki

Czyli jest szansa że mogę sobie zostawić 2 magi GG i będą działać na zimowej :biggrin:

Jak by ktoś chciał to będą 3 magi GG do podjęcia

 

Zaraz, zaraz napisałeś na zimowej :blink: ??? Ale zimowa jest miękka i suwadło będzie miało większą bezwładność, czyli większe ryzyko uszkodzenia.

Może chodziło Ci o LETNIĄ? Jest twardsza więc stalowe suwadło będzie miało większy opór.

Ale ja nie za bardzo ogarniam temat, więc jak jestem w "mylnym błędzie" to mnie wyprostuj

 

Suwadło jest hamowane przez tylną, gumową część Buffer Assembly (Buffer Bumper) więc to na nią idzie cała siła "odrzutu".

BCG możesz uszkodzić właśnie na "twardszej" sprężynie tak jak to opisał Sebin.

Link to post
Share on other sites

Czyli teoretycznie mogę pozostać na tej, którą mam obecnie?

To już w ogóle było by super (40plny+przesyłka w kieszeni i możliwość strzelania z mag GG)

 

Czyli jak by dać cięższy "buffer assembly" to bło by lepiej bo cała energia suwadła uderza w ten kawałek aluminium, sprężyna go wyhamuje i jest super.

Z drugiej strony słyszałem, że twardsza sprężyna poprawia tzw szybkostrzelność w gaziaku

Edited by 1beduin
Link to post
Share on other sites

Czyli teoretycznie mogę pozostać na tej, którą mam obecnie?

To już w ogóle było by super (40plny+przesyłka w kieszeni i możliwość strzelania z mag GG)

 

Czyli jak by dać cięższy "buffer assembly" to bło by lepiej bo cała energia suwadła uderza w ten kawałek aluminium, sprężyna go wyhamuje i jest super.

Z drugiej strony słyszałem, że twardsza sprężyna poprawia tzw szybkostrzelność w gaziaku

 

Dając cięższy Buffer Assembly (bezwładnik) teoretycznie zwiększysz odrzut(kosztem szybkostrzelności).

"Twardszą" sprężyną zwiększysz szybkostrzelność.

Ale to zależy też od wagi BCG.

Jednak ciężki bezwładnik + twarda sprężyna(bo można wstawić nawet od AR-15) sprawia, że większa siła działa na BCG w momencie jego powrotu, czyli szybciej się zużywa.

Najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie "średniej" sprężyny oraz bezwładnika o średniej ciężkości, ale za to ze sprężyną powrotną.

Tak jak to m.in zastosowano w M4A1 VFC:

vfc_pt_bfr_m4ghs_l.jpg

 

BTW odnośnie stosowania Buffer Assembly oraz Buffer Spring od AR-15 w replice GBBR na GG:

http://www.youtube.com/watch?v=pJn3LYAxfiw&feature=player_embedded

 

Osobiście próbowałem takiej konfiguracji w MTW (używając GG).

Jednak cięższe suwadło sprawiało, że Bolt Stop nie był w stanie zablokować BCG.

Edited by Amadem
Link to post
Share on other sites

Ja natomiast chcę poruszyć trochę inny temat. Powstrzymałem się z zakupem WE i zainteresowały mnie WOCe X-Series.

 

"X" stand for "Extreme Affordable", apart from original WOC Steel Version, this series use Lightweight Aluminum Parts to upgrade both internal & external parts.
Co znaczy tyle samo, że "X" zastępuje tutaj sformułowanie "w bardzo przystępnej cenie". Repliki z serii "X" różnią się od "zwykłych" stalowych WOCów użyciem lekkiego aluminium do produkcji zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych części.

Dam sobie rękę uciąć, że czytałem o tym tutaj, na tym forum, jednak za cholerę nie wiem, w którym temacie i nie mogę znaleźć Oo. Niech ktoś mnie oświeci...

 

Tutaj daję linka do takiego WOCa. Jak myślicie, czy to pochodzi "dłuższe" trochę i nie sypnie się zbyt szybko?

Edited by Kiekos
Link to post
Share on other sites

Jak myślicie, czy to pochodzi "dłuższe" trochę i nie sypnie się zbyt szybko?

 

 

:biggrin: Zależy co masz na myśli pytając o "dłuższe trochę".

 

WOC X-Series GBB Features:

- Installed WA Complete Bolt Carrier (Negative Pressure) (WP113) - provide steadier output whilst reducing the chances of misfires

- Functional Metal Bolt Carrier

- Reinforced Aluminum Metal Receiver with Laser Marking

- All parts built from lightweight Aluminum Alloy, robust but yet affordable

- Offer Powerful 360FPS (w/ Top Gas) without modification

- All parts built from lightweight Aluminum Alloy, robust but yet affordable

 

Jak widać stalowe "flaczki" są zastąpione "lekkimi stopami aluminiowymi" (w tym "znalowy" BCG od WA).

Pod taka nazwą kryje się np. chiński "znal", "shitmetal ", "gównolit" czy jak kto woli :).

Jakościowo dostajesz coś podobnego do WA i "chińskich klonów", a na ten temat swego czasu wałkowane na forum było i wszystko jest wyjaśnione.

 

W skrócie:

Jakość tych części jest niestety niska a wytrzymałość bardzo różna:

- czasem suwadło pochodzi przez 2000 kulek, a czasem posypie się dosłownie po paru magazynkach - do wymiany na Elementa lub Ra-Tech'a.

- Bolt Stop od razu do wymiany (mi w WA padł prawie od razu - stalowy G&P zresztą też :biggrin: ).

- komora HU też do wymiany,

- później przydało by się wymienić Charging Handle i resztę części Lower Receivera,

 

Wniosek:

Szkoda zachodu.

Czas pokazał, że żeby repliki systemu Magna działały w miarę bezawaryjnie to nie można oszczędzać na częściach wewnętrznych.

Natomiast tutaj do wymiany jest praktycznie wszystko, i koszty tego będą ogromne.

A dalej będą to po prostu lepsze "flaczki" w kiepskim body.

Lepiej od razu kupić np. custom Viper'a albo MTW.

Ew. jak nie przeszkadza Ci trochę AEG'owe odwzorowanie receivera to kup WOC'a czy inne KA(też wymaga wymiany części wewn.).

 

 

Edit.

Poniżej galeria ze zdjęciami WOC-X, wygląda to bardzo kiepściutko(zewnątrz dosłownie jak jakieś Boyi):

http://picasaweb.google.com/112441305166843334070/GbbrInitialPics#5545935197866194690

 

Zresztą słusznie Guges Mk3 na GasGuns.info zauważył, że żaden sklep z HK po za E-Hobby nie sprzedaje tych replik.

Co raczej nie wpływa pozytywnie o ich jakości skoro niektóre handlują na przykłąd prawie 2x tańszym AGM, czy droższym KA, który też jakby nie patrzeć jest niskobudżetowym WOC'em.

 

Redwolf - Nope

Den - Nope

Airsoftshop, wait site is being rebuilt, but the owner is not committed as yet as to whether they are carrying it.

TMC - Nope

Airsoft Global - Nope

GnG - Nope

Cobra Airsoft - Nope

Uncompany - Nope

Tiger111HK - Nope

Airsoft4War - None

 

Źródło: http://www.gasguns.info

Edited by Amadem
Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Mam mały problem ze swoją emką. Jest to totalny custom WA na elementach takich firm jak: G&P, Ratech, Element itp. Z WA pozostały na prawdę znikome części. Problem polega na Bolt Stopie który niszczy, wybija się raptem po paru magazynkach. Bolt Stop stosowałem takich fir jak:m G&P Element DF. Obecnie siedzi Bolt Stop Elementa i suwadło Elementa z dysza G&P i bolt stop po 5 magach jest zjechany na maksa. Czy ktoś ma na to lekarstwo?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...