Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

m4a1 gas blowback WA


Recommended Posts

Z magami na CO2 wrzucałbym jak najcięższe suwadło, ale z dyszą w standardzie Western Arms.

Blowback będzie miał na pewno niezłego kopa :D

 

Mam nadzieję że magi na co2 będą kosztowały max 60$

 

btw.

W CADzie dużo się bawiłem i coś tam się nauczyłem ;)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 762
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@sebin

- co byś doradził z części RATecha żeby replika miała FPS powyżej 450 i w miarę możliwości zużywała rozsądne ilości gazu?

Widziałem na stronie RATech tyle bajerów, że już nie wiem co powybierac, żeby było najlepiej :-F

Masz niezłe obeznanie, co byś doradził? :-)

 

Ostatnio nawet na ich stronie trafiłem na plastikowego bolta, choć podobno w stosunku do aluminiowego nic nie daje.

 

Co do CADa, to chyba też nieźle siedziesz w zagadnieniach CNC.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o CNC to jestem noob :) ale może kiedyś się to zmieni.

 

Hmm ja bym zainwestował w jakieś stalowe suwadło z NPAS, możesz też (zależy co masz w stocku), włożyć lufę 370mm zamiast krótkiej i będziesz miał ponad 420fps :)

Link to post
Share on other sites

Super, dzięki za pomoc :-)

Nie mogę się doczekać tych magów na CO2, może by tak później zrobic zrzute gdyby było sporo chętnych? Oczywiście jeśli magi się sprawdzą :-)

 

Mój brat zajmuje się zrzucaniem projektów renowacji budynków do CADa, ostatnio zaczął się bawić w CNC, sam CAD mnie przeraża liczbą opcji i narzędzi, wole zostać przy Photoshopie :-F

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Jedyny problem jaki mam jest z bolt stopem.

 

Inokatsu przygotowywane było z myślą o co2, suwadło jest masywne a recoil spring ma 150% „mocy”. ( rozumie że jest o tyle silniejsze od tego w zwykłym WA ).

 

I czy to wszystko nie powoduje tego, iż na zwykły green gasie, mimo że strzela prawidłowo, to suwadło nie idzie dostatecznie do tyłu, przez co przy pustym magazynku nie ma szans nie jako „załapać” się na bolt stop?

 

Wracając do problemu który kiedyś mnie borykał - kupiłem sprężynę "zimową" RA i przypuszczenia okazały się słuszne, na niej wsio gra w temp. 22 stopni. Na wszystkich 4 magach GHK jakie mam ładnie łapie suwadło. Pozostało jedynie czekać z spężyną ino na magi CO2.

Edited by noah
Link to post
Share on other sites

Dostałem dziś 2 magazynki od JG (po 35$ sztuka) i powiem że... rządzą!

Doszły do mnie jeszcze z gazem, test wodny nie wykazał żadnych przecieków a wydajność mają sk******ny jak standardowe od WA :D Jedyną wadą jest brak NLS, ale ten system mają magi od WA tylko.

 

Zero problemów z boltcathem, działa za każdym razem.

 

Więc powiem tak, brać póki są, w przyszłości kupię jeszcze 7 takich bo znalazłem mag idealny dla mnie :D

 

 

Dodatkowo zrobiłem porównanie foto suwadeł stalowych RA-Techa i Elementa, jeśli chodzi o wrażenia ze strzelania są raczej takie same, z elementem wiąże się jedynie konieczność spasowania wszystkiego ręcznie (papierek ścierny w ruchu) a RAT działa "out of the box".

Dodatkowo Element ma dodatkowa ilośc metalu w miejscu gdzie łapie go boltcatch więc pod tym wzgledem wypada lepiej.

Ratech za to ładniejszy 8)

 

RATech to oczywiście ten bez frezów na końcu :)

No i cena - za RAT trzeba dać 150$ a za Elementa 65 :roll:

p1020361n.th.jpgp1020360x.th.jpgp1020359v.th.jpg

p1020358.th.jpgp1020356o.th.jpgp1020355i.th.jpg

Link to post
Share on other sites

Tak, plastik tam gdzie plastik był w WA. Dodatkowo dziury na piny z jednej strony magazynków zą kiepsko zrobione, no ale magazynki nie ciekną więc nie powinno być to problemem. No i mieszczą więcej gazu bo nie mają długiego zaworu napełniania i NLS (z jednej strony wady z drugiej zalety) :)

 

Edit.

Szara farba szybciej się ściera.

Edited by sebin
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Dzisiaj zrobiłem mały test magazynków do karabinka M4 WA.

 

Pogoda: plus 16 stopni, pochmurno.

 

Parę słów odnośnie karabinka:

- suwadło plus dysza stockowa WA

- Hammer 120% G&P

- sprężyna letnia G&P

- Komora i lufa set Ra-techa

 

karabinek był "karmiony" GG na kulkach 0,28 Guardera.

 

1. Magazynek Western Arms

- uszczelniane silikonem wszędzie gdzie tylko można, od ok 8-9 miesięcy nie ciekną

- wystrzelone kulki od razu po nabiciu gazem w (odstępie ok 1 sekundy) ok. 60-65 szt stabilnie, ostatnie 10 szt. moc znacznie spadła

- kulki wystrzelone na auto ok 40-50 szt moc stabilna, ostatnie 5-8 szt. kulki ledwo wypadały.

 

Test był przeprowadzony na 3 magazynkach.

 

2. Magazynek JG (Jing Gong)

- magazynki od nowości nie były uczelniane

- wystrzelone kulki od razu po naładowaniu gazem w (odstępie ok 1 sekundy) ok 120 szt. moc stabilnie ostatnie 20 szt. moc spadła znacząco

- kulki wystrzelone na auto ok 80-90 szt.

 

Test przeprowadzany na 1 magazynku.

 

3. Magazynki Pro-Wina

- jeden magazynek był szczelny, drugi został rozkręcony i wyczyszczony gdyż były opiłki po gwintowaniu na uszczelce. Po wyczyszczeniu i nasmarowaniu silikonem magazynek w 100 % szczelny.

- wystrzelone kulki od razu po naładowaniu gazem w (odstępie ok 1 sekundy) ok 120 szt. moc stabilna. Po wyciągnięciu magazynka zobaczyłem pociętą gumkę tuz przy wylocie gazu przez dyszę. Drugi magazynek z uwagi na ten problem nie testowałem.

 

Co do wyglądu magazynków.

Magazynek JG niczym się nie różni od magazynka WA. Jak pisał Sebin farba wyciera się szybciej (dodaje klimatu) i piny są słabej jakości. Magazynek Pro_wina to już inna bajka. Wykonanie, wykonanie, wykonanie. W życiu nie widziałem ładniejszego magazynka. Zdecydowanie ładniej wyglądają niż magi Systemy do PTW.

 

Co do działania magazynków, szczelności wydajności to rządzi i dzieli JG. Myślę, że z magów pro-wina również będę zadowolony tylko muszę dojść czemu dysza tnie gumkę. Magazynki WA wymagają wiele pracy i poświęcania, aby uzyskać pełną szczelność.

 

Patrząc cenowo myślę że na daną chwile najlepszym rozwiązaniem są magazynki JG, ale to moja prywatna i subiektywna ocena.

Link to post
Share on other sites

Witam

Mi tez dysza tnie ta gunke przy wylocie gazu. Jak dobrze namaruje sie dysze albo natlusci ta gumke to problem czesciowo znika. Powodem tego stanu rzeczy jest to ze wylot gazu z maga u pro winow ma ta gumke odrobine wyzsza niz u konkurencji. Ja swoje lekko podcialem i jest ok.

Link to post
Share on other sites

Hej.

 

Mam taki problem. Mam m4 Agmowskie. W środku suwadło znalowe i dysze z aluminium. Kupiłem replikę jako używke i niby wszystko miało śmigać. Niestety przy serii urwało przód suwadła. Dokładnie w miejscu gdzie wkłada się blokadę dyszy. Blokada też jest aluminiowa. Kupiłem nowe suwadło i założyłem blokadę z plastiku. Parę strzałów ok. Seria i tym razem rozrywa plastikową blokadę. Wygląda to tak, jakby dysza wylatywała za daleko z suwadła, lub inaczej suwadło leciało za daleko w prowadnice kolby i sypie się jak nie samo suwadło, to ta blokada. Teraz założę plastikową dyszę to pewnie ona się posypie... Uszczelka na końcu dyszy, jest trochę poszczerbiona, ale nie wiem czy ma to wpływ...

 

Ponoć uszkodzenie suwadła w tym miejscu jest typowe i wogóle to znal itd. Ale chyba coś jest nie halo skoro cały czas rozpieprza się to samo praktycznie. Ma ktoś jakiś pomysł co może być nie halo? Może trzeba podłożyć coś pod sprężynę w kolbie żeby zamek nie leciał tak daleko, albo co? Nie wiem sam. Jak ktoś miał podobny problem, albo wie, albo chociaż domyśla się co jest nie tak, niech pisze.

 

Dzięki z góry.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...