Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

m4a1 gas blowback WA


Recommended Posts

  • Replies 762
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Czy miał ktoś już doświadczenia z WOC-X. Np. czymś takim :

<a href="http://shop.ehobbyasia.com/other-gun/gas-blow-black-rifle/gandp-woc-x-m4a1-long-barrel-gbb-rifle.html" target="_blank">http://shop.ehobbyasia.com/other-gun/gas-b...-gbb-rifle.html</a>

Niby części z aluminium zamiast stalowych, zastanawiam się czy po wymianie części które i tak w WOC wymienić trzeba na początek plus parę stalowych części(spust, młoteczek itp.) dałby radę śmigać w miarę bezawaryjnie ??

 

W stosunku do normalnego WOCa widzę jeden plus - wrzucają już bcg z negative pressure, to zaoszczędzi na wstępie wielu frustracji z podawaniem kulek (mój pierwszy zonk z GBB, ech - nostalgia ;P)

 

Kilka części też ma stalowych widzę, więc jeśli liczysz się z tym, że coś może strzelić i gotów jesteś to wymienić, to masz całkiem spore szanse na to, że sobie pośmigasz. Generalnie rzecz biorąc WA i bezawaryjna praca to pojęcia, które się na dłuższą metę ze sobą gryzą.

Edited by DT_Kuba
Link to post
Share on other sites

Nie no oczywiście zdaję sobie sprawę, że wymieniać trzeba to i owo dosyć często. Ale wydaje mi się oferta dosyć ciekawa bo w cenie WE mamy sprzęt już po jakimś tam upgradzie. Jako że laik jestem jeśli chodzi o gbb to się pytam właśnie czy mimo tego że ciekawa to i tak okaże się, że trzeba drugie tyle na wymiane części od razu wydać żeby wogóle działało.

 

W stosunku do normalnego WOCa widzę jeden plus - wrzucają już bcg z negative pressure, to zaoszczędzi na wstępie wielu frustracji z podawaniem kulek (mój pierwszy zonk z GBB, ech - nostalgia ;P)

 

Kilka części też ma stalowych widzę, więc jeśli liczysz się z tym, że coś może strzelić i gotów jesteś to wymienić, to masz całkiem spore szanse na to, że sobie pośmigasz. Generalnie rzecz biorąc WA i bezawaryjna praca to pojęcia, które się na dłuższą metę ze sobą gryzą.

Link to post
Share on other sites

Nie no oczywiście zdaję sobie sprawę, że wymieniać trzeba to i owo dosyć często. Ale wydaje mi się oferta dosyć ciekawa bo w cenie WE mamy sprzęt już po jakimś tam upgradzie. Jako że laik jestem jeśli chodzi o gbb to się pytam właśnie czy mimo tego że ciekawa to i tak okaże się, że trzeba drugie tyle na wymiane części od razu wydać żeby wogóle działało.

 

Ciężko odpowiedzieć na pytanie, jeśli stawiasz na realizm - bierz WOCa, jeśli chcesz mieć trochę mniej problemów na głowie bierz WE. Ja długo zastanawiałem się nad wyborem repliki, rozważałem głównie Inokatsu i WOC właśnie. Wybrałem jak wybrałem, trochę się napracowałem, ale nie był to jakiś wielki nakład pieniędzy - powiedziałbym raczej, że trochę czasu poświęciłem. Jeśli jesteś obyty w miarę ze ściąganiem gratów z chińskich sklepów to powinieneś dać sobie radę. WE od początku do mnie nie przemawiał z paru powodów, mimo, iż z pewnością jest lepszą repliką do asg stricte.

 

Używając repliki od kwietnia z rzeczy poważniejszych przytrafiły mi się cieknące magi, problemy z dyszą (system positive pressure) oraz musiałem dodać jeden dystanser pod sprężynę, ponieważ bolt blokował się o kurek. Pomijając cieknące magi, które są prawdziwą zmorą - nie narzekam.

Link to post
Share on other sites

Podpinam sie pod ostatnie posty Panowie...

 

O co chodzi z ta seria WOC-X? Ogladalem filmik z ehobbyasia ale nic tam nie mowia o tym, czy oni taka serie wypuscili, czy oficjalnie to robota G&P...

Co w ogole myslec o tym wszystkim, sa to lzejsze repliki i tansze... Gdzie tu jest haczyk, wyczuwacie cos weterani GBB?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

To są wersje WOC'a, lecz zamiast stalowych części są aluminiowe odlewy...

Replika nie będzie się psuła i będzie świetnie działać jako odpowiednik WA, lecztak samo jak WA na słabszym gazie HFC134.

Mocniejszy gaz spowoduje szybsze zużycie części wewnętrznych (będą słabsze niż stalowy WOC).

Link to post
Share on other sites

To są wersje WOC'a, lecz zamiast stalowych części są aluminiowe odlewy...

Replika nie będzie się psuła i będzie świetnie działać jako odpowiednik WA, lecztak samo jak WA na słabszym gazie HFC134.

Mocniejszy gaz spowoduje szybsze zużycie części wewnętrznych (będą słabsze niż stalowy WOC).

Dzieki za wyjasnienie. Co do uzycia gazu w takiej replice, to mimo wszystko wyglada to na ciekawa oferte, bo taka replike woc-x w najprostszej wersji mozna juz dostac za niecale $300. Gdyby tak pozniej dokupic za $200 wzmocnione czesci Ra-Techa, to moze smigaloby to niezle nawet na magach z podwojna butla CO2 ktore za jakis czas maja sie pokazac, dobrze mysle?

Cenowo to i tak chyba niezle wychodzi.

Link to post
Share on other sites

Tez myslalem o skladaniu z pojedynczych czesci, tylko ze body wtedy konstruowalbym na czesciach G&P bo na Bombera, Prime'a czy oryginalnego Magpula (lower receiver) mnie nie stac :) a bebechy na Ra-Techu...

 

Ale to i tak wyszloby pewnie z $600-700, co nie?

Edited by creamono
Link to post
Share on other sites

Tez myslalem o skladaniu z pojedynczych czesci, tylko ze body wtedy konstruowalbym na czesciach G&P bo na Bombera, Prime'a czy oryginalnego Magpula (lower receiver) mnie nie stac :) a bebechy na Ra-Techu...

 

Ale to i tak wyszloby pewnie z $600-700, co nie?

 

Jeśli tak jak piszą, niektóre części (np. bolt stop) są stalowe, to woc-x wydaje się naprawdę ciekawym strzałem.

Link to post
Share on other sites

Jeśli tak jak piszą, niektóre części (np. bolt stop) są stalowe, to woc-x wydaje się naprawdę ciekawym strzałem.

To byloby wrecz zbyt piekne...

 

A slyszeliscie Panowie cos o tym magach G&P z podwojna kapsula CO2? Mogliby to juz wypuscic, bo zapowiada sie ciekawie.

 

Akurat tak tylko pytam, bo moze kiedys wroce do ASG.

Link to post
Share on other sites

To byloby wrecz zbyt piekne...

 

A slyszeliscie Panowie cos o tym magach G&P z podwojna kapsula CO2? Mogliby to juz wypuscic, bo zapowiada sie ciekawie.

 

Akurat tak tylko pytam, bo moze kiedys wroce do ASG.

 

Myślę, że prędzej wyjdą GHK - jest już nawet parę filmików itp. Ostatnio w newsach pisali o tym.

Link to post
Share on other sites

Wszystkie oprócz BCG (bolt carrier group), Ra-tech akurat robi gorsze bolty od np Inokatsu i Viper'a.

(wyczytane z gasguns)

Co do Woc-X, może być tak samo jak z viper'em- repliki składane są z części, przez skład z ehobby, repliki są wtedy tańsze niż w innych sklepach.

Edited by pidzejfat
Link to post
Share on other sites

Koledzy czy mieliście problem z "dzwoniącą" sprężyną powrotną po każdym strzale?

Brzęczy tak jak by miała za małą średnice w stosunku do tuby. Nie ma to wpływu na strzelanie, ale jest denerwujące, kolega posiadający M4 WE nie ma takich objawów

Sorka, że zadaje to pytanie w M4A1 WA i w INOKATSU obydwa karabinki są systemu MANGA a nie znalazłem tematu "WOC system WA" czy "karabiny systemu MANGA"

Link to post
Share on other sites

Koledzy czy mieliście problem z "dzwoniącą" sprężyną powrotną po każdym strzale?

Brzęczy tak jak by miała za małą średnice w stosunku do tuby. Nie ma to wpływu na strzelanie, ale jest denerwujące, kolega posiadający M4 WE nie ma takich objawów

Sorka, że zadaje to pytanie w M4A1 WA i w INOKATSU obydwa karabinki są systemu MANGA a nie znalazłem tematu "WOC system WA" czy "karabiny systemu MANGA"

 

Moja stockowa sprężyna w WOCu dzwoniła na potęgę, chyba ładują tam jakieś sprężyny z tapczanu wyciągnięte. Po zmianie na Ra-T letnią problem ustąpił.

Link to post
Share on other sites

A mi raz dzwoniła a raz nie, w każdym razie im bardziej była brudna i usmarowana tym mniej dzwoniła :wink:

Podobno nasmarowanie pomaga zniwelować brzęczenie, choć takie złe ono nie jest.

 

edit.

Wyszły magi na co2 po 60$ :)

Edited by sebin
Link to post
Share on other sites

można prosić o jakś link do sklepu gdzie mają magi na co2.

 

Co moge zrobić aby mój gaziak mnie nie wk.....ł a konkretnie :

czy zmiana komory g&p na ra techa coś pomoże bo obecnie to kompozyt lata jak chce ? może jest jakaś inna dobra komora ( chyba element ma taką na lufki od aega ) ?

 

cały czas mam problem z magami pro wina , chwilę było w miarę ok ale nadal to samo - po każdym strzale muszę przeładowywać bo suwadło nie idzie do tyłu a co za tym idzie nie ma blowa i nie zabiera kolejnej kulki ?

 

na magach ghk to standard a na magach wa spradycznie mam zacinki. Np. oddaję jeden strzał, następuje blokada i całkowite zwolnienie gazu z maga albo mag sam nagle oddaje całą serię na auto ?

 

Może jakieś porady bo nie wiem o co może chodzić. Takie same problemy mam w dwóch gaziakach ( oba WA ) jeden to stock wa ( metal body)a do drugiego dałem spręzynkę letnią, chamer springa 130 i wymieniłem wszystkie częsci na stalowe ( odradzam przy okazji chińskie części stalowe z ebaybanneda bo żadna nie pasuje bez przerabiania a koło stali to one nawet nie leżały ) . Oba jadą na suwadle WA i na dyszy g&p negative pressure. - moze jest jakieś dobre suwadło i dysza do tego która załatwi moje problemy ?

Karabiny testowałem na magach 5ku, pro win, ghk, wa i nigdy nie działały tak aby można być zadowolonym, nie obróźniłem żadnego maga bez zacinki, dobrej powtazalności, zwolnienia niekontrolowanego gazu ( testowane na gazach green gas, ultra power gas, power up gas guardera) .

Edited by luthorhuss
Link to post
Share on other sites

Ja mam suwadło stalowe a dysze aluminiową (NPAS RaTecha) mogę polecić bo śmiga nieźle (jego bolączka, to cena)

 

"....oddaję jeden strzał, następuje blokada i całkowite zwolnienie gazu..."

 

Co do zacinek i całkowitego zwalniania gazu, proponuje rozebrać replike i dokładnie wyczyścić, bo być może masz gdzieś kawałek rozwalonej kulki i zaczynają się dziać cuda. Miałem podobnie okazało się że w suwadle ukryła się mała drobinka kompozytu.

Co do braku blowbeka, to sprawdź (jak masz możliwość) jaka jest prędkość wylotowa kulki, bo przyczyna może być w magach a nie w REPLIKACH, bo jak piszesz,

(...Takie same problemy mam w dwóch gaziakach...) sytuacja ma miejsce w dwóch replikach, więc coś jest nie halo z magami a nie z replikami :wink:

 

 

Luthorhuss i co z twoim problemem? Naprawiłeś, doszedłeś co było przyczyną, czy wypierdzieliłeś wszystko do kosza? :wink:

Podziel się swoją wiedzą, bo po to jest między innymi to forum, może twoje doświadczenia (rozwiązanie problemu) pomogą innemu koledze

Edited by pidzejfat
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Wczoraj przyszły do mnie magi co2 GHK z ebaybanned

 

Strzelanie na nich wyszło bardzo dobrze.

 

Przeprowadziłem test niskich temperatur ( Cały woc do zamrażalnika z magiem -26 stopni na 25 minut )

 

Woc oddał około 15 strzałów ( kilka na pojedyńczym potem auto )

 

Pomijając to że strzelałem przed zamrożeniem ( z 10-20 strzałów ) i uciekło mi trochę gazu w trakcie wkręcania kapsuły to jest to bardzo dobry wynik.

 

 

Można się nawet pokusić o stwierdzenie że dzięki tym magazynkom replika będzie możliwa do używania cały rok :)

 

Jeżeli ktoś ma jakieś pytania co do magazynków to pytać :biggrin:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...