Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 870
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Kupiłem właśnie tego klocka z drugiej ręki.

Właśnie specjalnie polowałem na używkę, bo te oznaczenia. I powiem Wam, warto było.

Replika jest naprawdę fajnie wykonana. Szkielet jest przyjemnie matowy, co mnie pozytywnie zaskoczyło.

Lufa niestety plastik, ale nie jest to specjalnie odczuwalne.

Metalowy zamek chodzi przyjemnie. BB jest OK. Może nie jakiś hardkick, ale przyjemny (może też kwestia gazu).

Co do awaryjności to się nie wypowiem, jednak pocieszam się, że części od we/tm powinny wejść.

Dodatkowo mój egzemplarz ma fluorescencyjne oznaczenia przyrządów celowniczych, co sam planowałem wykonać, a tu proszę, fabrycznie ;)

 

Dla lansu pomalowałem oznaczenia na biało:

1XT1Sg.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Mój Glock ma problem. Przy przeładowaniu zbijak czasami się nie zazębia i cofa razem z zamkiem. Sam zamek zresztą potrafi się zaciąć w położeniu z tyłu aż za zwalniaczem zamka. Grzebałem, czyściłem, smarowałem, ciągle dalej to samo. Podejrzewam, że któraś z części w zespole zbijaka się wyrobiła, ale na oko nie jestem w stanie stwierdzić która konkretnie i czy to w ogóle coś tam. Może ktoś coś doradzić?

Link to post
Share on other sites

Spiłowałeś tą durną wypustke która ma symulować opór jaki stawia pocisk?

No nie wiem czy ona ma symulować opór pocisku ;) Raczej zapewnia zaczepianie się kurka, spiłuj za mocno, a będziesz miał Glocka 18, tylko bez możliwości kontrolowania ognia ciągłego ;)

Link to post
Share on other sites

To masz szczęście, że (być może jeszcze) masz na tyle spasowaną replikę, że napina kurek bez wypustki. Ale to głównie wypustka ma zapewniać obniżenie kurka na tyle, aby złapał go zaczep. Takie działanie jest pożądane, żeby kurek nie tworzył oporów na całej drodze zamka, tylko w okolicach tej wypustki.

Link to post
Share on other sites

Na wstępie chcę powiedzieć, że 2 sztuki glocków lezą przede mną i doskonale widzę o czym mówię.

 

Jeśli mamy standardową rolkę, młotek zazębia się mniej więcej na równi jej górnej krawędzi z boczną krawędzią BBHousing (może minimalnie, ale to naprawdę minimalnie poniżej, przy czym mówię w opraciu o TMkę, bo stocka Army nie posiadam) Przy założonym łożysku z zestawu AIP (które jest sporo szersze od rolki) jest to wyraźnie powyżej krawędzi BBHousing.

Wypustka powoduje wciśnięcie rolki głębiej niż boczna krawędź (która jest równa w przybliżeniu poziomowi zaczepienia), co jest całkowicie zbędne - a przy powrocie zamka powoduje ten niepożądany opór, jak również zwiększa opór przy odciąganiu zamka.

 

Spiłowanie do zera przy stockowej rolce to rzeczywiście może być przesada (jak pisałem wcześniej - przy stock rolce młotek zaczepia się, gdy rolka jest odrobinę poniżej bocznej krawędzi), ale zostawienie minimalnej górki (nie robiącej różnicy przy powrocie zamka) w zupełności wystarcza.

A nawet jeśli przesadzimy, to wystarczy rolkę zmienić na łożysko o nieco większej od niej średnicy.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...