Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] L85 [ICS]


Recommended Posts

Jeśli chodzi o rozbieranie i składanie to eLka ICS jest najbardziej user friendly repliką jaką kiedykolwiek miałem. Tak samo budowa styków - dla higieny w swojej zamontowałem mosfet, ale nie bardzo wiem, jak te styki są w stanie się zużyć.

 

A zużywają się jak każde normalne styki, może nawet bardziej wrednie. Jak wypali się ta radełkowana część styków to już amen, czyszczenie pomaga na bardzo krótko. Mosfet to bardzo dobry pomysł, bo te styki nie są tanie.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • Replies 620
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Czy zdarzyło wam się w Eli SAMOISTNE odkręcenie śruby dociskającej silnik w gearboksie? Na ostatniej strzelance przeżyłem niezły stres gdy usłyszałem dźwięk przypominający "mielenie" tłoka. Rozkręciłem w polu maszynkę, rozebrałem na części a tam ...nic...niby dobrze, ale zanim wpadłem na to, że ta cholerna śruba sama misie odkręciła trochę minęło. Oczywiście Ela działała jak złoto po dokręceniu silnika i reszta strzelanki odbyła się genialnie. W tej chwili kombinuję jak zapobiec odkręcaniu się tego shitu- pewnie Loctite pomoże.

@DratwaJAV - warto. :)

Link to post
Share on other sites

Czy zdarzyło wam się w Eli SAMOISTNE odkręcenie śruby dociskającej silnik w gearboksie?

 

tak, niestety tak

w sumie rozwiązanie to albo lakier - kropka lub kawałek pianki - izolacja rury lub do paneli podłogowych - na jednej elce mam ten patent i się od roku sprawdza.

I zobacz czy nie masz koszyka od silnika pękniętego - górna lewa poprzeczka bliżej tyłu ;)

Link to post
Share on other sites

Jeżeli dobrze rozumiem, to pytanie dotyczy różnic pomiędzy L85A1 i L85A2 ?

 

L85A2 jest zmodyfikowaną przez H&K wersją L85A1. W replikach ASG różnice pomiędzy wersjami ograniczają się do dwóch detali. Wersja A2 ma ergonomiczną dźwignię przeładowania oraz obudowany przycisk zwalniacza magazynka. O ile pierwsza różnica nie ma większego znaczenia o tyle w wersji A1 często dochodzi do odłączenia magazynka poprzez przypadkowe naciśnięcie przycisku zwalniacza. Wystarczy przerzucić replikę na plecy, przycisnąć do klatki lub nieprawidłowo złożyć się do strzału i magazynek zaczyna żyć własnym życiem. Obecnie na A2 montuje się zestaw szyn montażowych firmowanych przez Daniel Defense, a na rynek ASG wypuszczony przez przez Madbull. Ponadto w miejsce SUSATa istnieje możliwość zamontowania Elcana lub Acoga, że o np. Aimponcie nie wspomnę Trzeba jednak zakupić dodatkową szynę montażową. Istnieje również granatnik H&K produkowany do replik przez ARESa, czy da się go zamontować do ICS'a tego nie wiem.

Link to post
Share on other sites

Czy zdarzyło wam się w Eli SAMOISTNE odkręcenie śruby dociskającej silnik w gearboksie? Na ostatniej strzelance przeżyłem niezły stres gdy usłyszałem dźwięk przypominający "mielenie" tłoka. Rozkręciłem w polu maszynkę, rozebrałem na części a tam ...nic...niby dobrze, ale zanim wpadłem na to, że ta cholerna śruba sama misie odkręciła trochę minęło. Oczywiście Ela działała jak złoto po dokręceniu silnika i reszta strzelanki odbyła się genialnie. W tej chwili kombinuję jak zapobiec odkręcaniu się tego shitu- pewnie Loctite pomoże.

@DratwaJAV - warto. :icon_smile:

 

Czasem podobny dzwięk jest gdy zębatka na silniku lekko sie poluzuje i przesunie w strone silnika, to tez warto sprawdzić,

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 3 months later...

Czy jest w ktoś stanie napisać jaka sprężyna byłaby odpowiednikiem stockowej? Stockowa miała prawo się już nieco ubić i chyba czas znaleźć jej zastępstwo. W gb wszystko mam stokowe, otwierałem tylko do czyszczenia i póki co wszystko wygląda jak trzeba.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

W temacie koszyka na silnik...udało misie pozyskać trupa L85 ale z całym koszykiem więc jestem szczęśliwy...ale wiem, że to kwestia czasu. Myślał ktoś już nad połączeniem sił i zrobieniem tego gdzieś na CNC ze stali? Niestety moje znajomości nie sięgają nikogo z dostępem do CNC ale gdyby ktoś, coś...to koszt pewnie byłby taki jak sprowadzenie z fire-support (gdzie jest obecnie brak).

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Witam

Po tygodniach niejedzenia w końcu uzbierałem na L85 ICS'a, zastanawiam się tylko którą wersję wybrać:

krótszą: http://www.madonion.eu/l-85-a2-carbine-p1352.html,

czy standardową: http://www.madonion.eu/l85a2-p440.html

Wersja skrócona jest dostępna od ręki, na dostawę standardowej muszą poczekać.

Strzelał ktoś może z obu? Czy różnią się one zasięgiem?

Link to post
Share on other sites

Z praktycznego punktu widzenia: Wersja długa to więcej miejsca na baterię. Lufa wejdzie max 534 mm - 550 mm będzie wystawać jakieś 8 mm. W krótszej będzie mało miejsca na baterię - tyle co w L86. Więc baterię large 9,9 2300mAh (ogniwa pelikan) trzeba było trzymać w pokrowcu na zewnątrz. Teraz do wersji normalnej znalazłem fajny pakiet lifepo4 9,9 V 2100 mAh:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__14063__ZIPPY_Flightmax_2100mAh_2S1P_30C_LiFePo4_Pack.html.

Wchodzi bez kombinacji i ma dobry ROF z sprężyną m130. Aha, tłok do wymiany na dzień dobry przy m130 stockowy w dwóch egzemplarzach padł po paru kulkach.

Link to post
Share on other sites

Mam mały problem z elką - zaczęło się od tego, że na singlu od czasu do czasu strzelała serią. Aktualnie strzał na singlu kończy się zacinką spustu oraz koniecznością rozebrania repliki i manualnego "zresetowania". Przy tym wszystkim auto działa całkowicie normalnie. Spotkał ktoś się z podobnym problemem?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...