Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Malowanie naszej repliki


Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

"malowane z ręki bez wizji w pół godziny."

 

I to widać. Teraz pytanie, do czego dokładnie ma służyć to malowanie - czy ma wyglądać dobrze, czy ma maskować, czy to i to. Ja np pomalowałem gnata na kamuflaż pustynny, pomimo, że pustyni raczej nie uświadczę na dolnym śląsku - ale taki mi odpowiada, pełni funkcję, bo z daleka rozmywa kształty broni, a z bliska co za różnica, i tak nie maluję twarzy, ani nie robię szturmów z m4 w ghillie. A nawet jeżeli tylko maskować, to najlepiej, żeby sam na podstawie np zdjęć dopasował do terenu w jakim najczęściej się strzela. IMHO aktualnie pomalowanego i tak nie zobaczysz z >15, 20m, a jeśli chcieć być niewidocznym z mniejszej odległości, to chyba jednak MK18 nie jest do tych celów, chyba że bawisz się w foki czy innych "wariatów" tego typu.

Link to post
Share on other sites

Porównanie dwóch replik - malowanej i maskowanej taśmą woodland i marpat.

 

Doszedłem do wniosku, że taśma spisuje się nieźle, ale replikę i tak najpierw trzeba pomalować - taśma nie może być zamontowana we wszystkich miejscach, a czarne plamy na M-4 są wyraźnie widoczne.

Tak czy inaczej postanowiłem pomalować całą replikę na Coyote Brown lub polskie khaki wz. 1936 (FS 30097) plus plamy w kolorze Humbrol 117, a na duże powierzchnie pójdzie taśma kamo.

Link to post
Share on other sites

Toż to gorsze jest niż... nie przychodzi mi nic równie strasznego na myśl.

Proponuje reszte pomalować na pomarańczowy lub biały i zamknąć w szafie na klucz - tam będzie się najlepiej kamuflowała.

 

Wiem, że ten temat nie jest tylko po to by wklejać zdjęcia z pomalowanych w kamuflaż replik ale ogólnie pomalowanych jednak nie wiem czemu takie malowanie jak Twoje ma służyć?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Panowie, pomożecie w doborze sprayów Montana Gold do lasu? Muszę zamawiać przez internet, więc pomyłka może być kosztowna, a odcień sprawdzić trudno. ;)

Póki co wychodzi mi coś takiego:

G1170 Army Green

G8120 Cacao

G8030 Sand

 

Próbował ktoś używania różnych "capów" do ichnich sprayów?

Po pobieżnym przeszukaniu MP.net spodobały mi się dwa kamuflaże:

http://i404.photobucket.com/albums/pp128/G...ideanglezk5.jpg

http://i404.photobucket.com/albums/pp128/G...earangleaw9.jpg

Link to post
Share on other sites

Koledzy, pytanko :) Który z zielonych kolorów jest najbardziej zielony i najfajniej wygląda? NFM ma dwa kolory - Olive Drab i 'zielony, Sniper Paint jest w oliwce. Czy mógłby ktoś wrzucić zdjęcie pokazujące któryś z wyżej wymienionych kolorków?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
Guest Psikus

Witam, jeśli chodzi o malowanie to jest to dla mnie czarna magia. Mam taki problem - replika jest czarna, magazynki piaskowe. Chcę je przemalować na czarne, ale jestem totalnie zielony jeśli chodzi o te sprawy. Możecie mi napisać co po kolei powinienem zrobić, jakich farb użyć, jak zabezpieczyć wrażliwe części magazynka, ile warstw nakładać itp...Po prostu istrukcje krok po kroku dla zielonego. Wspomnę że to magazynki gazowe WE.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...