Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Latarki czołówki


Recommended Posts

Racja. Ale prościej i taniej bawić się w ASG można plując grochem przez słomkę, a chyba nie o to chodzi. Jeśli kolega napoleon2222 ma udzielać takich porad, to niech lepiej zatrzyma je dla siebie.

Żale wylane, można wywalić.

 

E tam od razu grochem pluć. Lepsza guma od majtek przymocowana do patyka. Ale jeśli masz za dużo kasy i uważasz ze wydanie 150zl na latarenkę to szpan to proszę bardzo. Twój wybór. Ja tylko wyraziłem swoja opinie. A to ze chińskie latarki nie są ani drogie ani markowe nie znaczy ze są złe.

Edited by napoleon2222
Link to post
Share on other sites
  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jeszcze jakiś czas temu biłem się w pierś i pisałem to samo o chinskich kamizelkach. To oczywiście nie wyklucza ich z użycia, ale jeśli ktoś może sobie pozwolić na więcej, to niech to zrobi, bo warto.

 

150zł na "latarenkę" to nie ma być lans i szpan, tylko dobra inwestycja. Ze znajomymi z teamu spotykamy się co środę w godzinach popołudniowych i na pewno nie będziemy za miesiąc rezygnować z tego z tak błahego powodu jakim jest ciemność. Dlatego jest to jakimś priorytetem wśród planowanych zakupów i ma być naprawdę dobre.

 

Już na jakichkolwiek zdjęciach porównawczych widać jak świeci latarka z bazaru, a jak markowa, porządna. Jeśli na zdjęciu widać różnicę, to na pewno tym bardziej gołym okiem.

 

Jedyna czołówka jaką posiadam (a w zasadzie mój ojciec) pozwala jedynie na oświetlenie sobie otoczenia w promieniu 3m i nadaje się na łódkę na ryby. I właśnie z bazaru ją mamy.

 

A kasy za dużo nie mam, szczególnie na wyrzucanie jej w błoto, dlatego szukam konkretnych porad.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam ponownie,

 

Jako, że traktuję forum jako kompendium wiedzy dla potomnych - napiszę.

 

Kupiłem ostatecznie Petzl MYO XP. Jestem zadowolony w 100%. Świeci daleko, ładnym światełkiem. Dyfuzor to świetna sprawa jeśli nie potrzebujemy widzieć daleko (do tego jest BOOST, żeby podpatrzeć w danym kierunku).

 

Nie testowałem co prawda w lesie, ale podejrzewam, że ze względu na totalną ciemność tam będzie nawet lepiej. Miałem odniesienie tylko do drzew i budynków, które widzę z balkonu i muszę powiedzieć, że jestem pod wrażeniem tego, co można wycisnąć z takiej jednej małej diody.

 

Z założonym dyfuzorem bez problemu świeci dostatecznie na te 10-15m - można by spokojnie przemieszczać się w ciemnościach. Z kolei bez niego, na około 50-ciu metrach jasność jest na tyle zadowalająca, że można bez najmniejszego problemu dostrzegać jakieś "szczegóły". Interesujące, że na minimalnej mocy również tam doświeci, jednak jest to już bardziej jasna poświata niż jakiekolwiek oświetlanie.

 

Latarka świeci w taki sposób, że środek jest skupiony, a oprócz tego szeroko zostaje również trochę światła, więc nie jest tak, że widzimy tylko punkt o metrowej szerokości. Dyfuzor z kolei nie tyle poszerza ten punkt, co raczej "wygasza" ten mocny środek, wyrównując niejako jasność na całym obszarze "obsługiwanym" przez latarkę. Ideałem byłaby większa siła i dyfuzor: boost z dyfuzorem jest świetny!

 

Porównania z bazarową latarką z kilkunastoma diodami - oczywiście nie ma. Jeśli ktoś się zastanawia jaka jest różnica. to mogę odpowiedzieć - jest wyraźna i warto wydać tą kasę na coś porządnego.

 

Swoją drogą - zaczynając zainteresowanie tematem trafiłem na fora... o latarkach. Pomyślałem: "jak można jarać się latarkami...". Teraz jednak zaczynam rozumieć co ludzie widzą w tych kandelach i lumenach :P :)

 

Pozdrawiam i dziękuję bardzo za pomoc w wyborze!

Link to post
Share on other sites

Jeszcze noże i zegarki. Będziesz miał komplet ;) Potem w czymś trzeba to nosić i zaczniesz jarać się torbami i plecakami. A potem zakochasz się w butach i nauce dbania o nie. I tak dalej. Uważaj... to choroba. Uleczalna ale odstawienie jest wyjątkowo bolesne :)

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...
  • 4 months later...
  • 1 year later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Witam,

 

Z mojej strony moge polecić latarki firmy petzl, od kilku lat handluje tą firmą i nie mieliśmy ani jednej reklamacji. Co do mogelu proponuje TacTikka XP. Natomiast nowością w ofercie mactronic jest model Epic NLS-NL3 oraz Nomad, warto zapoznać się z tymi produktami.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
  • 2 months later...

Do czego ma być ta lampka? Jak do świecenia pod nogi, to po co Ci taka krowa. Jeśli natomiast ma dawać jak najwięcej światła, to raczej nie ten budżet. Zresztą to i tak chińczyk z parametrami kompletnie z dupy. XM-L i 9W :hahaha:

 

Z tanich mogę polecić Energizera z 3 diodami.

Link to post
Share on other sites

A jakaś inna latarka do kwoty 50 zł? Czy takich nie ma?

 

Wspomniany energizer, taki jak na linku poniżej. Nie ma pierdyliona trybów, świeci na biało lub czerwono. Lekka, prosta w obsłudze i solidna. Współczynnik lansu nie jest najwyższy ale w nocy jakie to ma znaczenie. Mam taką czołówkę od 9 lat bodajże i nadal działa

 

http://www.decathlon...id_8161183.html

 

Do oświetlania sobie przestrzeni w nocy (chodzenie, biwakowanie) nie jest potrzebne 150lm. To coś z Twojego linka jest bez sensu - czołówka to nie latarka typu thrower a każdy gram na głowie czuć dotkiiwie po dłuzszym czasie noszenia.

Edited by kugelblitz
Link to post
Share on other sites

Wspomniany energizer, taki jak na linku poniżej. Nie ma pierdyliona trybów, świeci na biało lub czerwono. Lekka, prosta w obsłudze i solidna. Współczynnik lansu nie jest najwyższy ale w nocy jakie to ma znaczenie. Mam taką czołówkę od 9 lat bodajże i nadal działa

http://www.decathlon...id_8161183.html

 

Powyższy model posiadam i nie świeci na czerwono, ma tylko 2 "białe" tryby.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...