Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4 WE - zapoznaj się z pierwszym postem


Recommended Posts

Tyle, że części do GBB nie zawsze są kompatybilne z tymi od AEGów. Kolba raczej nie będzie pasować, bo w GBB w kolbie jest sprężyna powrotna, czego w AEGu nie ma. Poza tym na pewno ta rączka przeładowania nie będzie pasowała. Uchwyt i panele na risa na 100% się nadadzą.

 

Pozdrawiam

Cześć!

Dziękuję Ci Krzysiu za odpowiedź. Mógłbyś mi coś więcej o tym napisać? Bo jak widzisz jestem w temacie zielony... ;) Zastanawiałem się czy może kupić jakiegoś gaza z gotowych ofert na specshop i dokupić panele, zmienić kolbę, celownik itd. Ale po prostu nie wiem co i jak się do tego zabrać kurcze :/

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Witam!

Jestem zielony, jeżeli chodzi o WE, bo jak dotąd interesowałem się innymi, ale znowu zmieniłem zdanie. Poczytałem trochę o 3 wersji tego karabinku i wychodzi na to, że fajna rzecz. Pozwoliłem sobie na lekturkę tego tematu, ale nie znalazłem sprecyzowań, który problem czego dotyczy, a podobno wersja trzecia wprowadziła parę innowacji (ktoś wie jakich?). Tak więc, jakie problemy występują z tą nową wersją (trzecią z oznaczeniami) i czy jakieś występują. Czy występuje "szatkowanie" gumki i kulek, etc. Myślę, że takie coś by się przydało kilku osobom planującym zakup tej repliki.

Pozdrawiam

 

P.S. Rozważałem kupno M4 od KJW/TK, ale coś się powoli rozmyślam... Brak oznaczeń, tu są. Tam plastikowy bolt (w połowie), tu nie (jaki metal?). Jedyne co mi się nie podoba w WE, to trochę, a nawet trochę bardzo oddalona budowa od oryginału i jednoczęściowe suwadło (podobno dwuczęściowe stabilizuje moc). Złoty cylinder uważam, że fajnie imituje łuskę :) Nie jestem natomiast przekonany co do złotej dyszy(?), którą się wysuwa z suwadła i można regulować FPS. Na filmiku z

widać na 1:24-1:26 jak się wygina (wiem, że tam nie jest 3 wersja, ale to chyba jest takie samo). Wygląda bardzo nietrwale. Niech ktoś rozwieje moje wątpliwości co do tej części. Jeżeli powinienem wybrać TK i robię błąd decydując się na WE, też proszę napisać :)

 

EDIT: Literówki :) Byłbym wdzięczny jakby ktoś odpowiedział i rozwiał wszystkie moje niepewności :3

Edited by sqo
Link to post
Share on other sites
ona nie ma oznaczeń

Przecież wcześniej napisałem, że tamta jest nie jest 3-cią wersją :> Poza tym na filmiku widać jak się ewidentnie wygina, gdy gość nasuwa ten polimerowy pierścień zaciskowy. Czy występują z tą częścią jakieś problemy?

Pozdrawiam

 

P.S. Mógłby ktoś wypowiedzieć się na temat wszystkich tych spraw, które poruszyłem wcześniej? :3

Edited by sqo
Link to post
Share on other sites

Edytować już nie mogę, a jeszcze jedna rzecz mnie nęci. Jak duża jest różnica w celności, między M4 CQB, a M4a1. Szczerze mówiąc, wolałbym CQB, ze względu na gęsto zalesiony teren, w którym się strzelam, no i okoliczne budynki. Jednak boję się gwałtownej utraty celności. Chciałbym jednak trafić w tego człowieka z kilkudziesięciu metrów, bez konieczności zasypywania go kulkami... Co o tym sądzicie? :P

Link to post
Share on other sites

Edytować już nie mogę, a jeszcze jedna rzecz mnie nęci. Jak duża jest różnica w celności, między M4 CQB, a M4a1. Szczerze mówiąc, wolałbym CQB, ze względu na gęsto zalesiony teren, w którym się strzelam, no i okoliczne budynki. Jednak boję się gwałtownej utraty celności. Chciałbym jednak trafić w tego człowieka z kilkudziesięciu metrów, bez konieczności zasypywania go kulkami... Co o tym sądzicie? :P

Myślę, że długi gaziak nie jest dla każdego...

A samo "chciejstwo" to nie wszystko, jak chcesz super precyzji kup elektryka raz zrobisz i nie będziesz miał kłopotów, gaziaki to męka... :wink:

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Po 1, taki sam jest na GunFire. AirSoftGuns jest objęty programem partnerskim GF.

Po 2, to jest I lub II generacja, czyli teoretycznie może mieć jakieś wady wieku dziecięcego, aczkolwiek ma części Ra-Techa. Ja osobiście bym i tak wybierał wersję III, gdyż tu brak oznaczeń ;)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam, rozważam zakup owej repliki, ale nie wiem czy zasilać ją GG czy co2 (zabawa w propan mnie nie interesuje). Po lekturze całego tematu wnioskuję, że sylikon zawarty w gg strasznie zasyfia system hop up, przez co celność jest tragiczna. Co2 natomiast ponoć słabnie po kilku strzałach. Stąd moje pytanie czego wy używacie, co jest lepsze, czy da się wystrzelić cały mag na co2 jedną serią, jak z celnością? Byłbym wdzięczny za odpowiedzi i z góry przepraszam za błędy stylistyczne (późna pora :teeth: )

Link to post
Share on other sites

Kiedy właśnie open bolt mnie zniechęca --> słabsze osiągi, a nie jestem aż takim "pedantem" w sprawach realizmu, jeśli chodzi o tez złoty cylinder(dla mnie ładnie imituje łuskę w komorze:).

 

Prosiłbym o odpowiedź na moje poprzednie pytania i na to czy zestaw ra-techa "stinger hop up" dużo pomaga w zwiększeniu precyzyjności strzałów?

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Wiem jak wygląda hopup w replikach we bo miałem scara tejże firmy, ale sytuacja zmusiła mnie do sprzedaży :maniak_smutny: Jednak był os stockowy, gdyż nie zdążyłam się zabrać za jego tuning. Strzelałem tylko na gg, a przy jego krótkiej lufie i stockowym hopupie celność była taka sobie :maniak_zle: Mam zamiar znowu stać się posiadaczem repliki we, ale tą już poddam tuningowi. Dlatego zadałem poprzednio kilka pytań i wciąż nie otrzymałem na nie odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...