Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4 WE - zapoznaj się z pierwszym postem


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 5 weeks later...

Witam. Skoro jestem posiadaczem M16 gen III ass...cośtam od krakmanów co2 ready. Duzo szukalem po forum jaka marka gbb kupic i skoro kupilem tamta czuje sie zoobowiazany do wypowiedzenia dosciadczen.

Bylem posiadaczem wczesniej

m16 Jg

M4 RIS PJ

SPR Mod 0 (ta długa) sprowadzona z HK boya

oraz Beretta f9 KJW

a wiec jak widac jestem graczem z jakims tam przebiegiem.nie bede sie wypowiadał o tych elektrykach bo nie miejsce na to.

A co do beretty kjw to moge powiedziec ze swietnie strzela.Strzelałem nawet w ok -3 i nie bylo syfonu! Ale wiadomo...połautomat to nie to samo co pełny automat.

 

Ale do rzeczy:

Z góry mowie ze z gbb mialem doczynienia tylko z WE.

Wygląd:naprawde fajny lepsze wykonanie nie jakakolwiek poprzednia firma. Farba minimalnie sie wyciera i nie ma mowy o jakims błyszczeniu.

Mozliwosci konwersyjne: u mnie podłozyłem frontgrip od SPR Boya i po prostych modyfikacjach po ok 30 min był założony wiec mniemam ze inne gripy np m4 do elektryków tez podejdą. Ważne: lufa wew musi zostac stock

Gazożerność: spora nie liczyłem ale wydaje mi sie ze jedna butla starcz na ok 14 mag (!) czyli koszty duże

Frajda z Gbb: zajebista reakcja na spust natychmiastowa i Blow Job git. Sa mozliwosci jeszcze jego zwiekszania poprzez

 

http://www.asg.com.pl/Zespol_odboju_Super_Recoil_ver1_WAWEINO_RA-Tech,p,4166.php

 

albo ręcznie tak jak ja czyli dorobiłem sobie na tokarce ten element odpow za zw odrzutu. I działa!Oczywiscie dochodzi KUPA realizmu zw z magami boltami itp

 

celność: do dupy zapomnij o snajperce (a po to chyba sie we m16 kupuje ktora jest stworzona do co2 ale o tym pozniej) po wymiany na stingera jest oki, zmiana diametralna a wiec kupujac taka wersja albo starsza OD RAZU kupcie sobie stingera.Nie mierzyłem w strzalaniu tarczowym ale kulki ( 0.36 devil) niesie zauważalnie dalej niz na elektryk G&P 450 fps. Zastanawia mnie tez wyjecie gumki HU i postrzelanie troche bez niej (goscie majacy ramowe AR15 narobili mi ochoty na małe testy ale to jak zrobie to napisze)

No i ostatnie :/ Działanie i wszystko z tym zwiazane: NIestety <-dobre słowo na początek. Jest rozczarowanie. o całyn magazynku na full auto moge zapomniec. widac celowo na kazdym filmiku pokazowym we strzelaja krótkia seria 3 góra 5 strzałów. pozniej wyraznie i odczuwalnie stada ROF i syfon...syfon czyli cos co tu nie jest zadkoscia. W niskich temp ok 4 st nalezy zapomniec. Z maga wystrzeli sie (wg mnie) maksymalnie 1,5 maga i to w ciepły dzień!A po nieudanej probie ładowania propanu do tej repliki (o tym gdzies pisałem na forum) co było by cholernie tanim (i cuchnącym rozwiązaniem)pozostaja spore koszta i każdy syfon wkur*ia. A ...zapomniałbym juz po 20 kulkach urwałą mi sie ta (nie)sławna rączka od przeładowania ale dalej wszystko działa bo ma ono zwęzenie w sobie i tam zostaje zaczepione suwadło podczas przeładowania. I jakos nie mysle kupic puki działa (obecna przebieg ok 1400kulek) oraz zerwałem tego wiekszego o-ringa na dyszy (chyba zasuszyłem) i tu GORĄCA prosba skąd go wziąść?? prosze niech ktor napisze priva lub tu odn rozwiazania tego problemu. Reszta repliki sprawuje sie fajnie a czyszczenie zajmuje troche czasu a ia frajda tez mała jest.

 

Ostatnio jednak dokupiłem sobie mag na CO2 (oraz dorobiłem tego oringa ale moje "zastempstwo"oryginału jest wg mnie wątpliwe/kijowe a krakmany zostawiają mnie samego z tym problemem jak i z ta tączka przełądowania) ...i pierwsze strzalanie

temp na balkonie (czyli nabój ciepły prosto z pomieszczenia ale wiadomo, strzały na dworze) ok -5. załozyłem nabój firmy cybergun i dało sie wystrzalic ok 20 kulek a na umarex cały! czyli wg mojego doświadczenia tu firma ma znaczenie )

i... ZAJEBISCIE! kurna...tak jak pisałem gdzies tam wczesniej ten karabin jest stworzony na co2 (noo moze dop przy 25 st C mozna greengazem wiadomo cisnienie) strzał jeszcze szybszy , co tam natychmiastony! a blowjob... o mało nie wywołał tego samego u mnie :)... drobny brust ja pierdziele marzenie ROF gitara trzepie tym karabinem az miło...BARDZO milo, a kulka jest wyje*aba naprawde daleko EHH(ofcorse z przeróbka blow backa) ale nalezy pamietac o fizycznych własciwosciach co2, no chyba ze ktos załozy zew zasilanie co niweluje spadki cisnienia przy dos szybkim strzelaniu (wie ktos jak to zrobić npbutla na plecy, mamba i... własnie i jak zrobic to wejscie do maga). Modle sie tylko aby zapowiadane krótkie magazynki typu wietnam były na co2

 

Podsumowanie:

Wygląd +

Mozliwosci konwersji (jakieś tam) +

frajda z gbb wzgledem eletryka Duzy +

aktywna praca firmy WE nad nowosciami itp

najlepsza wzgledem innych firm! wiec +

cena wzgledem konkurencji +

 

celosc - i + (po stingerze)

Gazozernosc -

funkconalnosc i mozliwa

zawodnosc na polu walki np syfon dwa minusy!

w koncu to jest najwazniejsze

(po co kumus piekny gnat ktory MOZE zawiesc w bitwie?)

Jaki wynik każdy sam sobie liczy...

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

I jeszcze jedna kwestia ktora chcialem poruszyc mianowicie ogladajac ten filmik

 

http://www.youtube.com/watch?v=Cm-zYAxQHvQ

 

zastanawiam sie, czemu moj sprzet nie daje rady przy seri ok 6 i wiecej strzalów z powtarzalnoscia, spadkiem rof i mozliwym syfonem a tu jest wszystko cacy i wogole... 10 magów wystrzelił i zadnych problemów. Moze Jakas nowe seria magów (najnowsza niedostepna jeszcze) bedzie kasowałą ten problem w starszych wersjach WE. Co o tym sądzicie?

Link to post
Share on other sites

I jeszcze jedna kwestia ktora chcialem poruszyc mianowicie ogladajac ten filmik

 

zastanawiam sie, czemu moj sprzet nie daje rady przy seri ok 6 i wiecej strzalów z powtarzalnoscia, spadkiem rof i mozliwym syfonem a tu jest wszystko cacy i wogole... 10 magów wystrzelił i zadnych problemów. Moze Jakas nowe seria magów (najnowsza niedostepna jeszcze) bedzie kasowałą ten problem w starszych wersjach WE. Co o tym sądzicie?

To jest zupełnie inny system GBB, tzw open bolt. Jest wydajniejszy, lepszy fajniejszy, ładniejszy itd. Już wyszła konwersja dla SCAR'a, a może za pół roku :icon_razz2: wyjdzie dla emki. Magazynki w M14 i G36 też mają zupełnie inną konstrukcję niż M4 - posiadają więcej komór w środku, przez co magazynek się wolniej schładza.

 

Powiedz coś więcej o strzelaniu bez hop upa - bardzo mnie ciekawi na jakiej zasadzie kulki miałyby lecieć bez nadania ruchu obrotowego?

Link to post
Share on other sites

Jako, że jest to mój pierwszy post na forum chciałbym pozdrowić tych, którzy dostarczyli mi lektury i odpowiedzi na pytania jeszcze przed rejestracją ;)

 

HK4168 od WE jest konstrukcyjnie bardzo podobne, jeśli nie takie samo jak M4 więc nie zamierzam zakładać nowych tematów a inne wątki nie odpowiadają na moje pytania; po przebrnięciu przez wszystkie 38 stron i 2 lata rozwoju tej repliki chciałbym spytać, czy po wyjęciu z pudła 416' zaczarowanej przez RA Techa (stinger, wzmocnione części, prec 6.02) będę mógł uzyskać dobre skupienie i powtarzalność strzału na odległości 35-45 m ?

 

Drugie pytanie dotyczy oczekiwania na open bolt dla eMek, hk.. produkt miał być wypuszczony do tej pory (tak wnioskuję z filmiku od WE) jednak nadal o nim cicho. Opłaca się czekać czy obecna wersja produktu jest na tyle dobra, że można w nią zainwestować ciężko zarobione monety ?

 

Pozdrawiam i dzięki za odp.

Link to post
Share on other sites

Powiedz coś więcej o strzelaniu bez hop upa - bardzo mnie ciekawi na jakiej zasadzie kulki miałyby lecieć bez nadania ruchu obrotowego?

 

 

Poprostu bez HU. Poleca w dół ktos powie, ale tu (jak ktos lubi) zaczynaja sie poprawki na odległosc, jak w realu ...tylko ze na krótszych dystansach.

Wg mnie warunki aby sie bawic w strzalanie bez HU to:

-Duza moc repliki w koncu to snajperka. sądze ze 500 fps to minimum.

-Duza zdolność logicznego myślenia strzalca: mam mocna giwera ->nie strzelam z bliska (np 20 m)

czyli z bliska i połdystans mozna miec np uzi od cybera (bajka) a na plecach snajpa

-ciaśniutka lufa. ja mam 6.01 od jbu

tak sie jeszcze zastanawiam nad lekkimi kulkami 0.2 bo ciezka szybciej spadnie a lzejsza pozniej.

ktos powie ze lzejsza zwieje wiatr... ale dla mojej osoby nie jest to problem bo strzalmy sie w lesie a wiadomo w lesie raczej nie wieje za bardzo.

A skoro ci od RAMów strzlaja bez hu i daja radena na dystansach nawet 60-80 m! to czemu moj nie da rady? (M16 Gen III we) wiadomo, jak nie ma hu to kulka leci tylko w doł plus poprawki na (drobny ) wiatr) i po odpowiednim treningu wydaje mi sie za łatwo mozna sie bedzie wstrzelic. rozważam takie testy dlatego ze coz z tego ze aktualnie moj strzela daleko ale po odpowiednim dystansie na oko 40, 50 m kulka leci troszke w prawo, druga troszke w lewo co suma sumarom daje rozrzut szerokosci 3 ludzi, a na snajpe to jakos niebardzo. Wydaje mi sie ze systemu hu sie raczej nie przewidzi ( po tych 40, 50 metrach). niewiadomo czy pojdzie w prawo czy w lewo. a bez HU WIADOMO ze pojdzie w doł. Drobne poprawki na dystans (jak zawodowcy :) ) i ogień. Niech sie wypowiedza ci co strzelaja na dyst od ok 40m (czyli koniec !efektywnego! zasiegu stokowych aeg , bynajmniej chińskich) ile razy musieli oddac strzal zanim kogos upolowali. cos nie chce mi sie wierzyc ze na ok 50m one shot, one kill. Kulka zawsze jakos zboczy. a tak strzał bez Hu WYDAJE MI SIE ze mozna to bardziej przewidziec. I jeszcze jedno, jak wiadomo bez Hu kulka leci duzo szybciej do celu i to tez jest wazne. a co z tego wyjdzie, co pokaza testy okaze sie.

Link to post
Share on other sites

 

A skoro ci od RAMów strzlaja bez hu i daja radena na dystansach nawet 60-80 m! to czemu moj nie da rady? (M16 Gen III we) wiadomo, jak nie ma hu to kulka leci tylko w doł plus poprawki na (drobny ) wiatr) i po odpowiednim treningu wydaje mi sie za łatwo mozna sie bedzie wstrzelic. rozważam takie testy dlatego ze coz z tego ze aktualnie moj strzela daleko ale po odpowiednim dystansie na oko 40, 50 m kulka leci troszke w prawo, druga troszke w lewo co suma sumarom daje rozrzut szerokosci 3 ludzi, a na snajpe to jakos niebardzo. Wydaje mi sie ze systemu hu sie raczej nie przewidzi ( po tych 40, 50 metrach). niewiadomo czy pojdzie w prawo czy w lewo. a bez HU WIADOMO ze pojdzie w doł. Drobne poprawki na dystans (jak zawodowcy :) ) i ogień. Niech sie wypowiedza ci co strzelaja na dyst od ok 40m (czyli koniec !efektywnego! zasiegu stokowych aeg , bynajmniej chińskich) ile razy musieli oddac strzal zanim kogos upolowali. cos nie chce mi sie wierzyc ze na ok 50m one shot, one kill. Kulka zawsze jakos zboczy. a tak strzał bez Hu WYDAJE MI SIE ze mozna to bardziej przewidziec. I jeszcze jedno, jak wiadomo bez Hu kulka leci duzo szybciej do celu i to tez jest wazne. a co z tego wyjdzie, co pokaza testy okaze sie.

Jak dal mnie to bardzo złe założenia. Lekkie kulki, 0.2 przy 500fps? Prośba, może od razu daj 0.12 :hahaha:

Widzisz, broń palna ma to do siebie, że pocisk ma nadany ruch obrotowy, dzięki czemu leci po wyznaczonym torze, w określony sposób i potrafi się opierać warunkom atmosferycznym. W zabawce ASG bez hu, ani bruzd w lufie kulki będą latały jak im się podoba - powtarzalność strzału będzie beznadziejna, do tego jeszcze lekkie kulki, które co najwyżej nadają się do pistoletów przy strzelaniu cqb.

 

Rozumiem takze że przez "bardziej realistyczne strzelanie" rozumiesz strzelanie na 60 metrów z lufą skierowaną pod kątem 45 stopni :icon_razz2:

 

Dodam jeszcze do tego że ostatnio na 40 metrów za 1 strzałem trafiłem w hełm kolesia [tylko to wystawało] strzelając z M4 ics, 380fps, lufa precyzyjna KM HEAD 363mm, guma HU systema, kulki .28 G&G. Dodam tylko że to normalne działanie repliki, nie jakiś wyczyn snajperski czy szczęśliwy strzał.

 

Na koniec jeszcze tylko takie pytanie retoryczne, jak myślisz, dla czego tak mało jest ramów w ASG?

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

mam pytanie zamierzam przerzucić się z wiertarki na gazówke tylko pytanie brzmi przy jak niskiej temperaturze można z niej swobodnie korzystać używając propanu i drugie odbiegające od tematu mógłby ktoś mi na pw wysłać jak zrobić instalacje na propan. Mam już od pewnego czasu adapter airsoft innovations przyda się do czegoś bo nie miałem jak sprawdzić.

Link to post
Share on other sites

No ale gaziak z np 5 magami na gg i instalacją na propan powinno być dobre na lato a na aeg na resztę czasu??

 

Przeczytaj raz jeszcze co napisałem i sam wywnioskuj, czy ma to dla Ciebie sens...

To chyba nie ja podejmuję tutaj decyzję? :icon_confused:

Pytałeś się o to czy gaziaka można porównać do AEG'a, odpowiadam: NIE.

 

pj

Edited by pidzejfat
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Nie wiem czy się nadal interesujecie rozwojem OB dla eMek.

 

 

Test skupienia - przyznam, że jestem miło zaskoczony. Jedna kulka może poleciała w inna stronę, ale może to jakis odpadek, a nie normalna kulka.

 

http://www.airsoftbuddy.com/index_eproduct_view.php?products_id=993

 

A tu coś, na co chyba wszyscy czekali. Ja czekam na całą m4 z OB i mam nadzieję, że wkrótce się pojawi :)

Link to post
Share on other sites

Tragedia. Test ten idealnie pokazuje jak kiepsko wypadają GBBR przy AEG np. w zastosowaniu ich w "strzelankach".

Strzelanie do palety(!?) oddalonej o 30m przy teście PTW w którym zadowalające skupienie osiąga się strzelając do sylwetki na 70m, wygląda co najmniej żałośnie (http://www.systema-ptw.pl/toyversion/pl/test/distance/m15070m.mpg).

Dla porównania dodam, że przy teście dla stock M4A1 KJW/TK, z 30m strzelając w kartkę A3 uzyskałem trafienie za każdym razem.

Z tym, że w KJW/TK lufa wewnętrzna ma niecałe 300mm, a nie 509mm jak M16 WE.

Filmiki takie jak ten, mające promować nowe repliki WE OB, jeszcze bardziej je kompromitują (najlepszy jest ten Redwolfa z "dobrym" rofem Redwolf Airsoft - WE GBB Rifles for Under $300 USD ).

Edited by Amadem
Link to post
Share on other sites

Proponuję załadować cały filmik, zrobić pauzę, i poprzeskakiwać co parę sekund. Najpierw patrząc na to, że otoczenie się nie rusza, a potem na to, że za każdym razem replika jest inaczej ustawiona. Poza tym, sam silikon w GG psuje nieco celność (brudzi lufę). W sumie, to zastanawia mnie, dlaczego mówi się, że GBB ZAWSZE jest mniej celny niż AEG. W końcu jeśli wsadzimy tak samo precyzyjną lufę, dobrą gumkę hop up, i strzały nie będą miały dużych odchyleń w prędkości wylotowej, nie powinno być żadnej różnicy. Może się mylę, ale w końcu i tu i tu kulkę wypycha gaz pod ciśnieniem, więc efekt powinien być podobny.

Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie to prawie wszystkie (poza jednyn) trafienia mieszczą się na powierzchni kartki a3.

 

Nie rozumiem takiego negatywnego nastawienia, wynik przyzwoity jak na stock (nie jedna chińska replika z pudełka gorzej strzelała na moich oczach).

 

Troche wkładu i powinna naprawde bardzo ładnie strzelać.

 

Nie ma się co sprzeczać AEG ma przewage w polu - przede wszystkim ze względów ilości kulek w magazynku.

PTW ma jednak pewien mały szkopuł jak dla mnie - nadal jest AEGiem.

 

Co do RoFa to nie rozumiem. Ma mieć 30k/s?

 

Jestem pozytywnie nastawiony, ja się spodziewałem czegoś znacznie gorszego, a widze że jest dobrze.

Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie to prawie wszystkie (poza jednyn) trafienia mieszczą się na powierzchni kartki a3.

Nie rozumiem takiego negatywnego nastawienia, wynik przyzwoity jak na stock (nie jedna chińska replika z pudełka gorzej strzelała na moich oczach).

Troche wkładu i powinna naprawde bardzo ładnie strzelać.

Nie ma się co sprzeczać AEG ma przewage w polu - przede wszystkim ze względów ilości kulek w magazynku.

PTW ma jednak pewien mały szkopuł jak dla mnie - nadal jest AEGiem.

Co do RoFa to nie rozumiem. Ma mieć 30k/s?

Jestem pozytywnie nastawiony, ja się spodziewałem czegoś znacznie gorszego, a widze że jest dobrze.

 

Odpowiedź jest prosta.

Problemem WE bez OB jest to, że strasznie szybko system się zmraża nawet w temperaturze pokojowej.

To, że napisałem, iż ROF jest żałosny dotyczy się właśnie tego, że OB kompletnie nic nie zmienił w tym kierunku.

A dodaj do tego warunki atmosferyczne i wywalenie kilka magów pod rząd = syfon za syfonem.

No ale jakiego wkładu? Skoro najważniejszy element tej repliki - zasilanie leży to już nic jej nie pomoże.

Tragedia.

Edited by Amadem
Link to post
Share on other sites

Dla mnie dobry RoF w GBB to porównywalny z oryginałem. Co do celności, to M16 nie jest w sumie takie złe. Jak się weźmie pod uwagę, że replika wcale nie celowała idealnie w ten sam punkt podczas testu (patrz mój poprzedni post). Odrzut w GBB następuje chyba minimalnie później niż wystrzelenie kulki (http://forum.wmasg.pl/index.php?/topic/70150-we-scar-gbb/page__view__findpost__p__1333820). W sumie, po wywaleniu tej kulki, która dociska gumkę hopup i podniesieniu podajników w magazynkach mogę spokojnie "się strzelać", pod warunkiem, że nie jest do długa wymiana ognia (niewiele amunicji). Swoją drogą czy pewien ubytek w elemencie, który jest we wlocie do lufy (część #117) będzie negatywnie wpływał na celność?

Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie to prawie wszystkie (poza jednyn) trafienia mieszczą się na powierzchni kartki a3.

 

Nie rozumiem takiego negatywnego nastawienia, wynik przyzwoity jak na stock (nie jedna chińska replika z pudełka gorzej strzelała na moich oczach).

 

Troche wkładu i powinna naprawde bardzo ładnie strzelać.

 

Nie ma się co sprzeczać AEG ma przewage w polu - przede wszystkim ze względów ilości kulek w magazynku.

PTW ma jednak pewien mały szkopuł jak dla mnie - nadal jest AEGiem.

 

Co do RoFa to nie rozumiem. Ma mieć 30k/s?

 

Jestem pozytywnie nastawiony, ja się spodziewałem czegoś znacznie gorszego, a widze że jest dobrze.

Ad1

Ciekawe, od kiedy kartki a3 mają 80cm średnicy...

 

I to jest wynik na jakimś ustrojstwie które trzyma replikę, a nie z ręki...

 

To właśnie świadczy jak ten system słabo działa

 

Ad2

Widziałeś jaka chmura gazu wylatuje przy 2 seriach po 5-6 strzałów i jak spada ROF przy tak krótkiej serii? (filmik z redwolfa)

Link to post
Share on other sites

To, że ktoś nakręcił filmik na którym wystrzeliwuje jeden magazynek w pokojowej temperaturze absolutnie o niczym nie świadczy.

Jak wspomniałem układ szybko się zmraża przy intensywniejszym strzelaniu.

I nawet dziś w chłodniejszy, letni dzień(14 *C) WE potrafi syfonować.

Niestety po doświadczeniach z WE uważam, że przy aktualnym wyborze na rynku, M4 GBBR od WE to strata czasu i kasy.

W ciągu 2 lat wyszły modernizacje do Magny (stalowe suwadła CNC, magazynki Pro Win) oraz repliki o wiele bardziej niezawodne w stocku (KJW, KSC).

Uważam, że nie ma się co zachwycać sloganami "GBBR poniżej $300".

Bo co z tego, że przyoszczędzisz parę $, jak zamiast strzelania będziesz męczył się z wiecznie rozszczelniającymi się magazynkami i systemem który jest po prostu niewydajny i kiepski.

Nie wspominając, że wymiana rączki przeładowania (Charging Handle), blokady zaworu (Valve Key), zbijaka zaworu gazowego (Firing Pin) oraz innych części zespołu spustu na stal jest dalej aktualna.

Edited by Amadem
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...